Zaloguj się do konta

Rolki V 'Elite' Colmic

W niniejszym artykule chciałbym w skrócie przedstawić flagowe rolki V marki Colmic.

Jak można zauważyć w ofercie Colmica z rolek V na statywie występuje tylko ten jeden model „Elite”. Wynika to moim zdaniem z pewności co do jakości tego produktu. Tak dobra jakościowo firma, po prostu nie może sobie pozwolić na sprzedaż rolek na byle jakim statywie ponieważ psuło by to tylko ich renomę.

Cały komplet jest bardzo stabilny, ważą razem ze statywem ok. 2,5 kg. Dodatkowo w zestawie znajduję się hak do którego w razie konieczności możemy zaczepić coś co jeszcze bardziej obciąży nam rolki.

Rozstaw nóg w statywie posiada 3 opcje, od najmniej rozchylonych nóg gdzie w max pozycji rolki mają ok. 120 cm do praktycznie płaskiego rozstawu, który jest niezwykle przydatny czy to na równym terenie czy w sytuacji kiedy łowimy np. poniżej wału. Ponadto taki płaski rozstaw powoduje nienaruszalną stabilność rolek.

W statywie znajduje się tuleja teflonowa dociskana zewnętrznym gwintem. Dzięki niej nie rysujemy rurki na której osadzone są rolki. Całość jest na tyle spasowana, że trzeba delikatnie się wysilić aby wsadzić lub wyjąć rolki. Co moim zdaniem daje nam pewność połączenia, nic samo się nie przesunie.

W nogach statywu znajdują się solidne metalowe zaciski do wysuwanych teleskopowo nóg. Szkoda, że Colmic nie pomyślał aby nogi rozsuwały się na dwa razy, bo by znacznie zwiększyło wysokość rolek za czym idzie ich większe zastosowanie.

Być może większość łowisk Włoskich Ne wymagają tak wysokich rolek, i z tego wynika taka a nie inna wielkość w/w produktu.

Same rolki osadzone są w solidnym metalowym profilu. Boczne rolki szybko wkręcamy za pomocą śrub. Być może nie jest to tak szybkie jak wszelkiego rodzaju zatrzaski, jednak mamy większą pewność co do trwałości materiału. Wszelkie zatrzaski, tym bardziej plastikowe mogą ulec uszkodzeniu. Na końcu tych rolek umiejscowiono zaczepy na linkę zabezpieczającą tyczkę przed wiatrem.

Po środku natomiast znajdują się dwie małe roleczki, dzięki czemu w razie konieczności możemy oprzeć naszą tyczkę i np. skróta jeśli łowimy w dwóch miejscach.

Wymiary rolek, przynajmniej te najważniejsze są widoczne na jednych z załączonych zdjęć.
Cena rolek oscyluje w okolicach 360-370 zł.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej