Rosówka przynęta idealna


Witajcie

Ten wpis będzie dotyczył rosówki czyli według mnie przynęty idealnej. Rosówka (Lumbricus terrestris) to jedna z największych dżdżownic wykorzystywanych w wędkarstwie osiąga długość 9-30 centymetrów i średnice 5-8 minimetrów.

Rosówki możemy kupić w sklepie wędkarskim lub sami je pozyskać jest na to kilka sposobów. Najlepszą porą polowania na rosówki jest noc kiedy te dżdżownice wypełzają ze swoich kryjówek w dzień takie miejsca możemy łatwo namierzyć po dziurkach w ziemi gdy takie miejsca mamy na swoich podwórkach możemy być niemal pewni że w nocy tam się pojawią rosówki. Gdy będziemy już pozyskiwać rosówki w nocy trzeba być bardzo cicho ponieważ dżdżownice przy najmniejszym szeleście potrafią w mgnieniu oka schować się do kryjówek nie można również przesadzić ze światłem latarki można ją zakleić taśmą żeby tak mocno nie świeciła gdy znajdziemy już rosówkę wygrzewającą się w blasku księżyca należy ją szybko złapać (nie za mocno żeby nie pękła i nie za słabo żeby nam nie uciekła) i trochę ją przytrzymać gdy poczujemy że rosówka osłabła po prostu wyciągamy ja z ziemi i wkładamy do pudełka.

Własnoręcznie zebrane rosówki można przechowywać nawet kilka tygodni najlepszym miejscem jakie mamy w domu jest lodówka czym niżej w lodówce tym lepiej ale nie wkładamy ich tam po prostu luzem bo nas małżonka zabije przechowujemy je w pudełku z lekko wilgotną ziemią i kawałkami zwilżonej szarej gazety w ten sposób będziemy mięli świeże rosówki na każdą wyprawę wędkarską jeśli mamy kompostownik możemy tam również włożyć rosówki wtedy gwarantuję wam ,że dżdżownice po jakimś czasie się nam rozmnożą. Gdy ktoś nie ma kompostownika a marzy o hodowli dżdżownic wystarczy że weźmie duże wiadro z ziemią i kawałkami zwilżonej gazety i wsadzi tam rosówki robaki również się rozmnożą.

Dziękuję wam za przeczytanie mojego wpisu i życzę każdemu udanej wędkarskiej przygody z rosówką :)

 


3.7
Oceń
(3 głosów)

 

Rosówka przynęta idealna - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł