Rozegrany Puchar Jesieni

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć


W dniu 10.10.2015 na jeziorze Białym zostały przeprowadzone w naszym kole zawody  spławikowe pod nazwą Puchar Jesieni. Rozpoczęcie zawodów odbyło się o na godz. 7.30 po uprzednim przygotowaniu stanowisk przez członków zarządu, którzy jak to bywa z samego rana od godz. 6.00 przygotowywali rejon zawodów.

Noc poprzedzająca zawody była dość zimna (2 ⁰ C)  a do tego uciążliwy zimny wiatr i mimo iż od godz. 09.00 wyszło słońce to temperatura nie chciała wzrosnąć powyżej 7 stopni.

Zawodników do rywalizacji stanęło 32 w tym 3-ka juniorów. Zawody rozpoczął Prezes Koła Kolejarz kol. Zbigniew Kowalczyk przywitaniem przybyłych i życzeniami taaakich ryb. Po rozlosowaniu stanowisk, które przeprowadził sędzia główny kol. Stefan wraz z kol. Mieczysławem zawodnicy w ramach rozgrzewki, rozbiegli się po stanowiskach i przystąpili do przygotowania sprzętu. Pełni obaw i wątpliwości 99 % zawodników nastawiła się na drobnicę i dało to efekty.  Wędkowanie rozpoczęto o godz. 09.00 i zapowiadało się optymistycznie - po kilka sztuk płoci, okonie, jakieś okonki, czasem krąp a nawet jaź ale przede wszystkim płotki. Następnie jakby przerwa na lunch a właściwe brania zaczęły się na pół godziny przed zakończeniem zawodów . Puchar za największą rybę zawodów ufundował pan Witold Ruciński przyjaciel naszego koła, który wspiera i popiera nie tylko naszą działalność na rzecz ochrony i dbania o środowisko. Po skończonej rywalizacji zawodnicy częstowali się gorącą kiełbaską z grilla przygotowaną przez kol. Jerzego i Tadeusza.

Zawody zakończył podsumowaniem vice prezes Koła kol. Mieczysław odczytując wyniki i gratulując osiągniętych sukcesów. Nagrodę okazały puchar za największą rybę wywalczył kol. Grzegorz Michalski a wręczył ją osobiście zwycięzcy fundator pan Witold Ruciński. Wyniki zawodów:

Kategoria Juniorów:

1.kol. Karolina Skalska – 1160 pkt.

2.kol. Eryk Marciniak

3.kol. Sebastian Dziedzic

Kategoria Seniorów:

1.kol. Grzegorz Michalski – 1800 pkt.

2.kol. Aleksander Bagiński

3.kol. Mirosław Buczma

4.kol. Mirosław Dębski

5.kol. Andrzej Kaczmarek

6.kol. Krystian Misztal 

7.kol. Robert Smelkowski i Zdzisław Piotrowski

9.kol. Marek Łobasz

10. kol. Bogusław Świniarski

 Zwyciężczyni i zwycięzcy gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach. Zdjęcia z zawodów można obejrzeć oczywiście w naszej galerii zdjęć na naszej stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl  oraz bezpośrednio pod linkiem: http://1drv.ms/1R40s94

 


5
Oceń
(9 głosów)

 

Rozegrany Puchar Jesieni - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Jak wskazuje frekwencja pogoda nie straszna dla wędkarzy.Gratulacje dla zwycięzców.Słowa uznania dla sponsorów i organizatorów.Pozdrawiam. (2015-10-11 21:49)

skomentuj ten artykuł