Rozpoczęcie sezonu z batem

/ 4 zdjęć
  • konto usunięte
Hej ! Siedząc sobie w domu wieczorem przy herbatce przypomniało mi się jak zaczynałem swoją przygodę z wędkarstwem właśnie od bata. Chcąc przypomnieć sobie stare dobre czasy na drugi dzień pojechałem do sklepu wędkarskiego po wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do łowienia tą metodą. Mniej lub więcej bogaty w doświadczenia rozpocząłem kompletowanie ekwipunku "BATMANA" :) Postaram się wymienić mniej więcej co znalazło się w tym ekwipunku.

Zaczynając od najważniejszej rzeczy czyli bata - ja wybrałem wędzisko 6m Mikado Almaz. Moim zdaniem wybrałem optymalną długość i zakupiłem sobie wędzisko o całkiem przyzwoitej wadzę i cenie.
Dalej jadąc od bata w dół na żyłkę główną poszedłem w stronę żyłki 0,10 Dragon Crystal, tą samą żyłkę wybrałem na przypon (0,08)
Spławiki, 3 spławiki E.Gutkiewicza typowo jeziorowe o gramaturze 0,4 , 1,0 i 1,5[g]
Wybór śrucin miałem dość duży jednak padło na paletę śrucin firmy nieznanej importowane są prze jaxona rozmiary 4,6,8,9,10,11
Haczyki owner-a w rozmiarach 14 i 16
i pierdułki czyli drabinki, krętliki, gumki do spławików i gruntomierz. Jednak w sklepie wędkarskim w którym robiłem zakupy nie mieli odpowiedniego rozmiaru łącznika do mojego bata. Więc pół dnia zmarnowałem na objazd wszystkich sklepów w moim małym mieście :) oczywiscie jak na złość owy łącznik znalazłem w ostatnim sklepie ale to nic ważne ze jest i nie trzeba zamiawiać przez internet bo była by lipa z jutrzejszego wypadu na rybki. A zapomniałem dodać w końcu kupiłem sobie sito o oczkach 2mm. No to sito, sito, wiadro, wiadro... temat rzeka czyli zanęta wybrałem mieszankę loripo płoć extra do tego paczka gliny, ziemi torfowej, atraktor waniliowy i konopie prażone. No więc jutro czas na przetestowanie nowego sprzętu i zdobywanie doświadczenia no to czas kończyć
jeszcze troszkę nocy zostało wiec szykuje zestawy i lecę spać . Życzę Wam wszystkim dobrej nocy i pozdrawiam ! Połamia i do zobaczenia w części 2 :)

 


3.7
Oceń
(6 głosów)

 

Rozpoczęcie sezonu z batem - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł