Rozpoczęcie Sezonu 2016 w Kole nr 50 Ciepłownik Stalowa Wola

/ 3 komentarzy / 14 zdjęć


Koło Nr 50 ,,Ciepłownik” Stalowa Wola w dniu 24.04.2016r rozpoczęło sezon wędkarski Zawodami Towarzyskimi ,,Rozpoczęcie Sezonu w Kole 2016r”. 
Zawody odbyły się na zbiorniku Klonowe.
Pogoda w tym dniu nie dopisała było deszczowo i lekki wiatr lecz nie przeszkadzający w wędkowaniu, gorzej z klejącą się żyłką bo koledzy w większości łowili metodą na spławik.
Mimo deszczu zebrała się nas spora grupka, bo 16-stu kolegów w tym najmłodszy uczestnik Kuba, który przejechał z tatą i walczył zaciekle o rybę. Spodziewana liczba zazwyczaj to ponad dwudziestu zawodników. No cóż niektórzy boją się deszczu. Dla wielu z tych kolegów ta impreza to święto wędkarskie na którym można połowic pogadać i powspominać.
Prym wśród organizatorów jak zwykle prowadził nasz Gospodarz Koła Czesław, który dba o to by zawodnicy nie wrócili głodni do domu i by te pierwsze zawody w tym roku wspominać mile. Przygotował więc aż dwa kociołki.
Po odprawie o godz 7/40 rozpoczęło się losowanie stanowisk i wymarsz na stanowiska o godz 8/05 rozpoczeto wędkowanie które trwało do godz 11/05.
Po zejściu zawodników z łwiska rozpoczęliśmy ważenie  i liczenie.rybek. Po zważeniu i policzeniu ryba z powrotem wróciła do wody.
Jak to na zawodach u nas bywa ryb nie było zbyt wiele. Ale padł rekord zawodów – karp 32  cm i odpowiednij wadze złowiony przez kol. Kosturek Kazimierza i ona tym wynikiem wygrała zawody. Drugie miejsce zdobył kol. Mokrzyk Zbigniew dużą ilości  drobnicy trzecie miejsce kol. Andrzej Sobiło.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Uhonorowano też najmłodszego uczestnika zawodów juniora który złowił kilka rybek  otrzymał on dyplom  i nagrody rzeczowe.
Zawody zakończono poczęstunkiem przygotowanym przez Gospodarza koła i kolegów, czyli tradycyjnym w/w kociołkiem. Prezes Kola pogratulował zwycięzcy i najmłodszemu uczestnikowi zawodów Kubie. Poinformował o następnych zawodach w dni 15.05.20126 na zbiorniku ,,Jeziórko 5”

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Rozpoczęcie Sezonu 2016 w Kole nr 50 Ciepłownik Stalowa Wola - opinie i komentarze

groniargroniar
+2
Jadłem ten kociołek smakował bardzo dobrze-gratulacje Czesław. (2016-04-25 20:17)
dendrobenadendrobena
+1
Dla wędkarza pogoda nie ma wielkiego znaczenia.Tak było w waszym przypadku.Rybki były,kontakt z kociołkiem również.A więc impreza udana. Gratulacje dla zwycięzców.Pozdrawiam. (2016-04-29 15:47)
groniargroniar
+1
Też tak myślę i dziękuje .Pozdrawiam (2016-05-02 08:46)

skomentuj ten artykuł