Rozpoczęcie sezonu ,I tura Mistrzostw Koła w spławiku,I GPK.

/ 44 zdjęć


W dniu 02.04.2017 zaczęliśmy sezon sportowy w naszym kole, można by nazwać trzy w jednym.Rozpoczęcie sezonu ,pierwsza tura Mistrzostw Koła w dysc.spławikowej oraz pierwsza tura Grand Prix Koła.

Do dyspozycji mieliśmy dwa stawy na łowisku Zofiówka i obydwa przetestowaliśmy.

Największą niewiadomą dla wszystkich był mały staw (łowisko No Kill od zeszłego roku). Już zimą podczas zawodów podlodowych wypadał bardzo korzystnie na tle dużego .Z tym że na pierwszym stawie dwa tygodnie wcześniej wpuszczono ok 400 kg karpi ,na mały 100 kg.Fakt ten sprawiał spory dylemat taktyczny,czy nastawiać się na drobnicę, czy polować na bonusy.

Seniorzy mieli dwa sektory na małym stawie ,co wiązało się z uciążliwym spacerkiem.Młodzież i starszyznę 55+ ulokowaliśmy na pierwszym stawie między blaszakiem ,a wyspą.W sumie mieliśmy czterech młodzików ,szesnastu seniorów i ośmiu seniorów starszych.

Przejdę od razu do wyników które były na tyle dobre ,że nawet największe marudy po cichutku pakowały sprzęt .

Po tym dniu nowy rekord(wyższego wyniku nie pamiętam) Zofiówki w czterogodzinnej turze należy do Marcina Szewczyka - 9880pkt. wykręcony płotkami.Zwycięzca całych zawodów i sektora A .

Drugie miejsce zajął najlepszy w sektorze B ,Paweł Krawczyk -7680 pkt.(płotki)

Łącznie w 16 chłopa ,na małym stawie złowiliśmy ponad 60 kg ryb z czego 80% stanowiły płotki ,15% wzdręgi i 5% inne ryby.Do tego na paru stanowiskach szczupaki nie dopuszczały ryb w zanętę ,a nawet było kilka przypadków ataku na holowaną rybę z "matacha" ,którym należało się ratować.Imponującą średnią wagę (3.756g) ryb zaniżył Nam jeden z faworytów Marcin Smulik .Pozdrawiam Marcina i faceta który kupił jego tyczki.

Sektor seniorów 55+ wygrał Augustyniak Arkadiusz - 5430 pkt.(karp+leszcze)

Sektor juniorów, dzięki bonusowi wyjętemu na delikatny zestaw wygrał Krystian Owczarz 2030 pkt.(karp 1700g + leszczyki) .Uwaga nastąpi lokowanie produktu - Krystian łowił na towar z Match Pro.

Karpi złowiono łącznie cztery ,największego wyholował Orłowski Paweł - 2325pkt.

W kategoriach U-15,U-20 i U-25 poznaliśmy już mistrzów na ten sezon.Zachodziło ryzyko że w tak skromnie obsadzonych kategoriach na drugą turę jeden zawodnik może nie dojechać.

Mistrzem Koła w dyscyplinie spławikowej kat.kadet został Krystian Owczarz ,V-ce Mistrzem Mateusz Grys,II V-ce Mistrzem Patryk Bednarkiewicz.

Mistrzem w kat.U-20 został Chudziński Damian ,a w U-25 Hudański Marcin dla którego była to zwykła formalność .Dodam tylko że jego połów  5960 pkt. to czwarty wynik wagowy w tych zawodach.Dekoracja mistrzów nastąpi 9 kwietnia na turze finałowej seniorów.

To przyjemne wędkowanie w słoneczny wiosenny dzień zakończyliśmy grochówką i wręczeniem nagród.

Nad sportowym przebiegiem zawodów czuwali :sędzia klasy okręgowej Arkadiusz Jaros i sędzia klasy podstawowej Mariusz Grys - wielkie dzięki .

Wszystkim obecnym zawodnikom ,trenerom i osobą towarzyszącym dziękuje za mile spędzony czas.

Link do wyników:

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Rozpoczęcie sezonu ,I tura Mistrzostw Koła w spławiku,I GPK. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł