Rozpoczęta rywalizacja o Mistrza Koła 18.04.15

/ 3 zdjęć


W dniu 18.04.2015 na łowisku Stargardzkiego Towarzystwa Wędkarskiego (STW) jezioro Wapnica Mała zwana też Pod Topolami zostały rozegrane w naszym kole zawody Pierwszej Tury o Miano Mistrza Koła roku 2015.
Pomimo iż noc poprzedzająca zawody była „zimna” i z przymrozkiem to jednak pogoda pozwoliła wszystkim wędkarzom i wędkarkom rozegrać zawody
w przyzwoitych warunkach, dając możliwość delektowania się współzawodnictwem i dobrym towarzystwem.
Wszyscy zawodnicy, zarówno tych, których dowiózł autobus jak i ci co dojechali swoimi pojazdami powitało ognisko i członkowie zarządu koła, którzy od godz. 5.30 sprawdzili i oznaczyli przygotowane tydzień wcześniej stanowiska. Na starcie stanęło 49 zawodników w tym 14 juniorów, co oznacza iż zawody są coraz bardziej popularniejszą formą wędkowania pośród członków naszego koła.
Vice Prezes rozpoczął spotkanie witając przybyłych i zagrzewając do walki. Dodatkowym smaczkiem zawodów a zarazem motywatorem była nagroda specjalna ufundowana przez Prezesa STW Pana Janusza Tartanusa za największą rybę zawodów. Pan Janusz w towarzystwie swojej minister finansów pani Eli również przywitali zawodników w imieniu właściciela wody czyli Stargardzkiego Towarzystwa Wędkarskiego.
Po rozlosowaniu stanowisk zawodnicy „migiem”, chcąc zapewne się odrobinę rozgrzać, rozpierzchli się po stanowiskach i przystąpili do rozstawienia i przygotowania sprzętu.
Rozpoczęcie rywalizacji o godz. 09.15 nie zapowiadało się optymistycznie ze względu na temperaturę, która oscylowała wciąż wokół 1-3 stopni Celsjusza. W miarę upływu czasu jednak woda ożywała. Zaczęło się po kilka sztuk dorodnych płoci, okonie, jakieś krasnopióry, czasem krąp, potem karpiki i tak poszło, że pomimo obaw można było pobawić się zarówno batami jak i tyczkami. Szkoda tylko że okazów nie było:)
I w tym roku wszyscy zastanawiali się czy tzw. zawodowcy-pewniacy sięgną po laury, czy też poznamy nowych pretendentów to tytułu Mistrza. Jakże więc miłe zaskoczenie było, po zakończeniu ważenia, że chętnych do tytułu jest wielu i nikt nie odpuszcza a niektórzy potrafią być nieobliczalni:). Tak więc odpowiednio dobierając zarówno zanętę jak i mając tę odrobinę szczęścia można zaskoczyć wszystkich.
No ale dość lania wody czas przedstawić wyniki.
Ze względu na wszech obecne cięcie kosztów;) przedstawiam tylko pierwsze dziesiątki zawodników z najwyższymi wynikami:

Wyniki pierwszej tury zawodów o tytuł Mistrza Koła w roku 2015:

Kategoria Juniorów:
1. kol. Karolina Skalska z wynikiem 3020 pkt.
2. kol. Aleksander Bagiński w wynikiem 2200 pkt.
3. kol. Sebastian Dziedzic z wynikiem 1290 pkt.
4. kol. Remigiusz Sawicki
5. kol. Agnieszka Wierzbicka
6. kol. Jarosław Kowalski
7. kol. Dominik Ławrynowicz
8. kol. Michał Chawryło
9. Adam Belka i Eryk Marciniak


Kategoria Seniorów:
1. kol. Grzegorz Michalski z wynikiem 3740 pkt.
2. kol. Roman Gąsowski z wynikiem 3030 pkt.
3. kol. Robert Smelkowski z wynikiem 2780 pkt.
4. kol. Marcin Szyłobryt
5. kol. Bogdan Świniarski
6. kol. Aleksander Bagiński
7. kol. Mirosław Buczma
8. kol. Ewa Bagińska
9. kol. Mariusz Kleszko
10. kol. Stanisław Cielepak

Nagrodą specjalną za największa rybę zawodów wyróżnieni zostali kol Grzegorz Michalski i kol. Antoni Kaczmarkiewicz – Gratulacje.

Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach, które już niedługo 9-go maja.
Dzięki sprawnej organizacji i zabezpieczeniu logistycznemu uczestnicy po skończonej rywalizacji przystąpili do rozgrzania się przy żołnierskiej grochówce przygotowanej tradycyjnie w kuchni polowej przez kol. Jurka.
Zdjęcia możecie zobaczyć w naszej galerii zdjęć oraz bezpośrednio pod linkiem: http://1drv.ms/1HEAjLP

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Rozpoczęta rywalizacja o Mistrza Koła 18.04.15 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł