Rybacy kontynuują protest - szykuje się kolejna blokada dróg

/ 1 komentarzy

Nie ma odzewu po wtorkowej blokadzie dróg w Słupsku i Kębłowie koło Wejherowa. Była to odpowiedź rybaków na, ich zdaniem, złudne obietnice resortu dotyczące uruchomienia wypłat rekompensat za zawieszenie ich działalności połowowej. Jedyny efekt wczorajszej burzy jest kolejne pismo do resortu i zapowiedź kontynuowana blokad - tym razem w piątek w Przejazdowie.

Jak powiedział nam dziś Piotr Necel prezes Zrzeszenia Rybaków Morskich, we wczorajszym proteście w Kębłowie i Słupsku wzięło udział ok. 700 osób, nie spotkał się on jednak z jakimkolwiek odzewem ze strony resortu.

Wystosowaliśmy kolejne pismo do sekretarza Plocke, w którym żądamy jasnego ustalenia warunków wypłat rekompensat – chodzi o informacje, jakie warunki musimy spełnić, aby otrzymać pieniądze i kiedy zostaną nam one ostatecznie przyznane. Rybacy szykują się równolegle do kolejnego blokady dróg, tym razem w piątek w Przejazdowie.
jedność łowiecka
Blokady nie będzie jeśli do piątku otrzymamy konkretną odpowiedź, no chyba że zaproponowane warunki nas nie zadowolą. Nie możemy czekać w nieskończoność. Już w kwietniu padła obietnica, że pieniądze otrzymamy do połowy października, i nic. Resort nas nie rozumie – mówią – przecież dostaniecie pieniądze – pytanie tylko kiedy? - kwituje szef ZRM.


Więcej o burzy wokół połowu dorsza i stanowisko resortu


 


4.3
Oceń
(12 głosów)

 

Rybacy kontynuują protest - szykuje się kolejna blokada dróg - opinie i komentarze

t12tomt12tom
0
Rybacy to wszędzie się ustawią. A może by tak zrobić akcję blokady dróg w warszawie, celem wywalenia rybaków z rzek i jezior? Albo celem wywalenia zg pzw ??? (2008-11-05 18:45)

skomentuj ten artykuł