Zaloguj się do konta

Ryobi Zauber LT - następca legendarnego Zaubera

Kołowrotka Ryobi Zauber nawet nie trzeba specjalnie przedstawiać. Zna go ogromna rzesza wędkarzy, stosujących różne techniki połowu. Od wielu lat przyzwyczaił nas do solidności i niezawodności, co stanowiło jego główny wyróżnik na tle konkurentów. Nie bez znaczenia jest również perfekcyjny mechanizm oscylacji szpuli oparty o przekładnię worm-shaft czyli tzw. śruby bez końca. Zapewnia on bardzo płynną pracę i bezawaryjność.

Solidność zauberów kojarzyła się również z ich wagą - solidny, metalowy korpus powodował, że rozmiar 4000 ważył 315g. Kiedyś była to zaleta. Dziś w dobie coraz lżejszych wędzisk, które równie często zaczynają mieć mniej niż 2m długości. Taka waga zaczęła być problemem. Powstał zatem dylemat - czy do lżejszego i krótszego kija zakładać mniejszy kołowrotek? A co z mocą hamulca i ilością potrzebnej linki? Na szczęście z pomocą przyszli nam inżynierowie Ryobi. W roku 2021 na rynek wszedł nowy model zaubera - Ryobi Zauber LT.

Zgodnie z duchem czasów do jego konstrukcji wykorzystano lekkie i sztywne kompozyty węglowe w rotorze w miejsce aluminium - NCRT, jednocześnie oś główna została w tym modelu wykonana ze znanego z najlepszych konstrukcji lotniczych - stopu tytanu zamiast stali jak w poprzedniej wersji. Efekt? Waga modelu 4000 spadła z 315g do 246g a więc o ponad 20%! I to przy zachowaniu aluminiowej szpuli, która dostępna jest również jako szpula zapasowa. To świetny wynik biorąc pod uwagę, że w poprzedniej serii najmniejszy model 1000 ważył więcej bo 280g. Oczywiście to nie koniec zmian. Bo w tym modelu poprawiono w zasadzie wszystkie elementy zgodnie z obecnymi trendami. Począwszy od hamulca a kończąc na dołożeniu jeszcze jednego łożyska - obecny model ma ich 9 kulkowych i 1 oporowe.

Warto zainteresować się nowym modelem zaubera. Od przyszłego roku zgodnie z polityką producenta zastąpi in na stałe swojego starszego, cięższego poprzednika. Więcej szczegółów na temat produktu znajdziecie na stronie - https://wedkuje.pl/sklep/p9261

Opinie (5)

amur tv

Ładnie wygląda ten młynek :) [2021-05-05 12:58]

kaban

Osobiście takowego nie posiadm ale wczeszniejszy wielu moich znajomych mieli i chwalili więc podejrzewawm, że ten też będzie niezły :) [2021-05-08 14:13]

superzander

zobaczymy, mam mieszane odczucia co do tego odchudzania... [2021-05-19 20:10]

zurawinowy

Świetny młynek tylko cenę też można było odchudzić :) [2021-05-31 23:01]

emista

opis ładny, ale kołowrotka brak [2021-06-01 13:37]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej