Rzeczna płoć na zestaw skrócony

/ 1 komentarzy

Płociowe dodatki

moje płociowe zanęty miewają różny skład, ale zawsze pachną konopiami i zawierają składniki wynoszące.Płocie bowiem świetnie reagują na konopie i chętnie wybieraja drobinki podnoszące sie z dna. do każdej przeznaczonej dla nich zanety dodaje wiec 5% prażonych i mielonych konopi które odgrywaja podwójną rolę:pachną, ale także wynoszą ją do góry, bo są tłuste. Pozostałe składniki wynoszące sie to prażony słonecznik oraz barwine na czerwono lub żółto kokosowe wiórki. Łączna ilość składników wynoszących ograniczam do kilkunastu procent objetości suchej zanęty. Im szybszy nurt rzeki, tym daje ich mniej.

Wynoszona do góry zaneta jest wyjadana bezposrednio nad dnem, a to, czego płocie nie zdążą wyłapać, spływa w dół rzeki. Może to spowodowac że płocie odpłyną poza łowisko.dlatego,kiedy uciąg jest tak duży ,że musze mieć zestaw kilkunastogramowy, poza konopiami żadnych składników wynoszących nie stosuje.
Z innych dodatków płociowych cenie sobie gołebie odchody (firma Seans sprzedaje je pod nazwą Fiente). Daję ich przeważnie około 5%.

 


4.9
Oceń
(19 głosów)

 

Rzeczna płoć na zestaw skrócony - opinie i komentarze

bluehornetbluehornet
0
Ciekawy sposób łowienia na tyczkę , nie omieszkam spróbować - dzięki za poradę . Połamania kija .
(2010-12-03 17:55)

skomentuj ten artykuł