Zanęta na rzeczne leszcze

/ 5 komentarzy

Rzeczna zanęta musi być ciężka i dobrze sklejona, ponieważ nie ma tu żądnego ustalonego wzorca, o jej dociążeniu i stopniu spoistości zwykle decydujemy w zależności od uciągu w naszym łowisku. Zanętę stosowaną w zastoisku między główkami lub spokojnym przybrzeżnym głęboczku sklejamy i obciążamy słabiej niż przeznaczoną do rynny położonej sąsiedztwie głównego nurtu. Najwygodniej jest kupić gotową zanętę na łowisko rzeczne,z oznaczeniem na jaki nur jest wykonana. Zawsze można ją jednak samemu dokleić i dociążyć. Do sklejenia można użyć za równo kupnych klejów do zanęt, jak składników domowych np.płatków owsianych. Dociążąmy przede wszystkim ziemią (choćby z kretowiska) lub gliną i zwirkiem (można kupić lub samemu zebrać,nie zapominając o przesianiu) jak zawsze,niezbędny jest dodatek składników przynętowych i to grubych:makaron kolanka,pęczak,groch (doskonała przynęta),kukurydza, bo i oczywiście pinka.Należy jednak uważąć,bozbyt dużą ilość takich dodatków powoduje zmiejszenie trwałości kul i szybsze ich rozmywanie,co należy skompensować dodatkiem kleju. ZanEtE warto wykonywać pod okiem kogoś doświadczonego i znającego zarówno zasady ich sporządzania.

 


4.3
Oceń
(85 głosów)

 

Zanęta na rzeczne leszcze - opinie i komentarze

szczupak998szczupak998
0
Kiedy chcemy się pobawić na rzece z mniejszymi rybkami to ziemia z kretowiska lub glina przydają się również do dopasowania koloru zanęty do koloru dna rzeki. Gdy zanęta będzie zbyt jasna a dno rzeki ciemne to rybki nie będą podpływały bo będą za bardzo widoczne dla drapieżnych ryb
(2010-12-30 19:26)
dendrobenadendrobena
0
kol.dobry artykół i na czasie. Jutro wybieram się nad rz.Wartę . Postaram się kol.rady zamienić w sukces. Łowię na bacika. Jeżeli będą efekty to się nimi pochwalę. Pozdrawiam. (2011-11-21 17:42)
camelotcamelot
0
Dobrze i krótko.   Nie ma to jak naturalna baza - ziemia z kretowiska  i glina.  Do tego jokers lub posiekane czerwone robaki                   Pozdrawiam serdecznie ! (2011-12-18 21:57)
Marcinm81Marcinm81
0
prosty i ciekawy artykuł na temat podania zanety Pozdrawiam (2012-06-14 19:35)
maverick314maverick314
0
Bardzo ciekawy artykuł. Ode mnie 5 pozdrawiam (2012-10-07 19:50)

skomentuj ten artykuł