Zaloguj się do konta

Rzeczne wędkarstwo feederowe zimą .

1. Wybór odpowiedniego sprzętu: Wędka feederowa jest popularnym wyborem podczas łowienia na rzece zimą. Ważne jest, aby wybrać wędkę o odpowiedniej długości i wadze, która pozwoli na precyzyjne rzuty i kontrolę nad przynętą. Wędki o długości 3,6-4,2 metra są powszechnie stosowane, ale warto dostosować długość do warunków rzeki. Wybierz także kołowrotek o odpowiedniej pojemności i wytrzymałości, aby poradzić sobie z większymi rybami.

2. Zestaw zanęt i przynęt: W zimie ryby mogą być mniej aktywne, dlatego warto eksperymentować z różnymi rodzajami zanęt i przynęt, aby znaleźć te, które najlepiej działają w danym miejscu i czasie. Zanęty o intensywnym zapachu, takie jak pellety, ziarna kukurydzy, robaki czy płatki owsiane, mogą przyciągać ryby. Przynęty, takie jak kulki zanętowe, robaki, kuleczki z ciasta czy sztuczne przynęty w kształcie robaków, mogą być skuteczne w zimowych warunkach.

3. Techniki łowienia: Podczas łowienia na feeder na rzekach zimą, warto stosować techniki, które pozwolą na precyzyjne umieszczenie przynęty w miejscach, gdzie ryby mogą się skupiać. Można używać metody rzutu na odległość, aby dotrzeć do głębszych miejsc na rzece. Można również stosować technikę "prowadzenia" przynęty, polegającą na delikatnym przesuwaniu przynęty po dnie rzeki, aby przyciągnąć uwagę ryb.

4. Obserwacja i dostosowanie: W zimie ryby mogą być mniej aktywne i bardziej wybredne, dlatego ważne jest obserwowanie ich zachowania i dostosowywanie swoich metod w zależności od tego, co działa najlepiej. Jeśli nie masz żadnych brań, spróbuj zmienić rodzaj zanęty lub przynęty, zmień miejsce na rzece lub dostosuj technikę łowienia. Cierpliwość i eksperymentowanie są kluczowe podczas łowienia na feeder zimą.

Pamiętaj również o bezpieczeństwie podczas łowienia na rzece zimą. Upewnij się, że masz odpowiednie ubranie i wyposażenie, aby zapewnić sobie komfort i ochronę przed zimnem. Zawsze sprawdzaj warunki pogodowe i zwracaj uwagę na ewentualne zmiany w poziomie wody.
! Pamiętaj także , że  o tej porze roku ryby przyciągamy głównie zapachem . Odradzane jest używanie ziaren w dużych ilościach !

Mam nadzieję, że te dodatkowe informacje pomogą Ci w łowieniu na feeder na rzekach zimą. Powodzenia!

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej