Rzecznik Spraw Obywatelskich RP - opłaty za wędkowanie

/ 14 komentarzy / 3 zdjęć


Od dłuższego czasu wędkarzy niepokoi fakt zróżnicowania opłat za uprawianie amatorskiego połowu ryb . Głównie dotyczy wątpliwości związanych z zasadami ustalania składek okręgowych na ochronę i zagospodarowanie wód oraz opłat umożliwiających uprawianie amatorskiego połowu ryb osobom niezrzeszonym w PZW. W związku z powyższym Rzecznik Spraw Obywatelskich RP w dniu 07.01.2014 roku wystosował oficjalne pismo do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o rozważenie podjęcia inicjatywy ustawodawczej w niniejszej sprawie w celu zapewnienia ochrony spraw obywatelskich. Wcześniejsze próby wyjaśnienia powyższej sprawy w Departamencie Rybołówstwa w Ministerstwie Ronictwa i Rozwoju Wsi nie przyniosły odpowiedzi na nurtujący temat.
Dzięki uprzejmości autora strony http://rybanaga.blogspot.com/ mogę wszystkim zaprezentować powyższe pismo w całości na załączonych zdjęciach.


Mariusz Bajurski
"Sochaczewski Wędkarz"

 


4.8
Oceń
(19 głosów)

 

Rzecznik Spraw Obywatelskich RP - opłaty za wędkowanie - opinie i komentarze

janglazik1947janglazik1947
0
Na prawdę przykro to wyznać, ale nasze nadrzędne władze , chyba dążą do tego byśmy ich olali. Jedyny problem jak to zrobić. Oni ciągle mają przewagę nad nami. Pieniążki z naszych składek na ich kontach itd , itp. I jedyny wielki problem JAK SIĘ OD TEGO UWOLNIĆ.Gdyby wiedzieli że możemy się od nich od........ na pewno tańczyliby inaczej!!!!!!!!!!!!!!! (2014-02-04 13:41)
u?ytkownik32263u?ytkownik32263
0
Jestem bardzo ciekaw jak Minister odpowie. Bo to że musi Rzecznikowi Spraw Obywatelskich to chyba logiczne. Lecz pozostaje kwestia co to będą za usprawiedliwienia takowego działania PZW wobec niezrzeszonych i obcokrajowców. A tak swoją drogą jak by opłaty niezrzeszonych i członków PZW się wyrównały, to już z uśmiechem na twarzy widzę jak ludzie uciekają z tej "betonowej" organizacji. Ja w każdym razie od raz bym wywalił tą książeczkę bo nie widzi mi się sponsorowanie tak nieudolnej instytucji. Choć przyznaję że robię to aby mieć trochę więcej grosza w kieszeni. Lecz tylko dlatego... (2014-02-04 14:48)
pakmen69pakmen69
0
Dobrze że pan minister zwrócił na ten fakt swoją uwagę. Mam tylko cichą nadzieję , że nie jest to działanie podyktowane zbliżającymi się wyborami. Jak to często bywa przed wyborami widzi się więcej a po nich ,,ma się już znacznie gorszy wzrok" na sprawy zwykłych ludzi. 
Z poważaniem W. Krukowwski (2014-02-04 16:38)
FRED80FRED80
0
wszystkie PZW to relikty komuny i jako takie powinny być rozwiązane a wszelkie opłaty i pozwolenia powinny być wnoszone w gminie w której chcemy łowic , i gmina na mocy ustawy miała by obowiżek pilnować i zarybiać te wody , i nie ma tłumaczenia że gmina nie ma kasytych opłat było by więcej bo te co teraz są to są za duże (2014-02-06 08:05)
FRED80FRED80
0
wszystkie PZW to relikty komuny i jako takie powinny być rozwiązane a wszelkie opłaty i pozwolenia powinny być wnoszone w gminie w której chcemy łowic , i gmina na mocy ustawy miała by obowiżek pilnować i zarybiać te wody , i nie ma tłumaczenia że gmina nie ma kasytych opłat było by więcej bo te co teraz są to są za duże (2014-02-06 08:07)
FRED80FRED80
0
wszystkie PZW to relikty komuny i jako takie powinny być rozwiązane a wszelkie opłaty i pozwolenia powinny być wnoszone w gminie w której chcemy łowic , i gmina na mocy ustawy miała by obowiżek pilnować i zarybiać te wody , i nie ma tłumaczenia że gmina nie ma kasytych opłat było by więcej bo te co teraz są to są za duże (2014-02-06 08:07)
pajda76pajda76
0
w okręgu Zamość straż graniczna zamyka Bug dla wędkarzy a nasi działacze nic.Bylem na zebraniu koła sami emeryci i dzieci działacze sami siebie odznaczyli i po zebraniu.Na tych zamkniętych odcinkach pogranicznicy wycinają drzewa budują mosty rozkopują ścieżki a to jest teren parku teren chroniony ale to nikogo nie obchodzi (2014-02-06 19:51)
danielkasdanielkas
0
Jestem co prawda członkiem tej organizacji (tzn. PZW) ale zdanie o niej mam już od dawna wyrobione - i lepiej nie będę go podawał, bo jeszcze w sądzie wyląduję. A minister pewnie odpisze: "Zgodnie z przepisami: pierdu, pierdu; ble, ble, ble. Ale rozważymy..." I na tym się sprawa skończy. (2014-02-07 11:52)
wincenty-zaspawincenty-zaspa
0
cale zycie bylem i jestem za zrownaniem oplat na wody,ktore dzierzawi PZW. nie moge pojac ,dlaczego dawniej tak bylo a teraz przy wyjezdzie poza" swoj okreg" musze szukac punktu gdzie musze wniesc doplate i to slona. polamania kijow... (2014-02-07 15:01)
ryszard-sowinskryszard-sowinsk
0
zgadzam się powinny byc jedne opłaty zyjemy w jednej Polsce chyba ze się mylę (2014-02-10 19:09)
ryszard-sowinskryszard-sowinsk
0
zgadzam się powinny byc jedne opłaty zyjemy w jednej Polsce chyba ze się mylę (2014-02-10 19:10)
rzeziolrzeziol
0
A ja czekam na odpowiedź rzecznika. Mam nadzieję że zrobi to w tym roku... (2014-02-15 09:04)
bobar57bobar57
0
a ja mam nadzieje ze skladki zaplace w jednym miejscu i bede mogl jezdzic po Polsce i chwytac sobie rybki tam gdzie sie zatrzymie.A narazie musze dwa dni spedzic zeby zaplacic w danym regionie jakas doplate.Gdzie tu jest przyjemnosc z wedkowania?????Narazie to tylko strata czasu a nie przyjemnosc.A niestety w czasie komuny to jak jechalem nad morze to sobie lowilem gdzie chcialem i placilem tylko w swoim zwiazku.Placilem na wody nizinne ,gorskie i na spining (2014-05-03 17:04)
marek-debickimarek-debicki
0
Szanowni Koledzy! Skąd PZW ma pieniążki na dzierżawy od Skarbu Państwa reprezentowanego przez Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej. Wydaje mi się, że z naszych składek członkowskich. Dlaczego działa w taki sposób? Otóż na to pozwala PZW obecnie obowiązujące prawo. PZW w związku z powyższym, dzięki naszym składkom umiejętnie korzysta z obecnych warunków i mamy jak mamy. PZW zobligowane jest, jako dzierżawca wód Skarbu państwa prowadzić gospodarkę rybacką, zgodnie z przygotowanymi operatami rybackimi i z tego się wywiązuje. Tym to sposobem wpłacając składki na PZW, sami przyczyniamy się do obecnego stanu rzeczy. Resztę wniosków powinniśmy wyciągnąć sami. (2014-12-12 23:06)

skomentuj ten artykuł