Rzeka Krzeszówka (śmietnisko) - PZW Kraków

/ 5 komentarzy / 7 zdjęć


Witam wszystkich kolegów wędkarzy z PZW Kraków - albowiem do was chciałbym się zwrócić.

Jestem wędkarzem w kole PZW Krzeszowice - i od 1 lutego 2015 roku,czyli od dnia w którym kończy się okres ochronny na rzece Krzeszówce kilkanaście razy przemierzałem ze spiningiem całą długość naszego odcinka rzeki Krzeszówki - czyli od połączenia z rzeczką Dulówką do połączenia z Racławką. Nie będę się rozpisywał o wynikach wędkowania , bo był dla mnie zadowalający , natomiast temat który chciałem poruszyć i podzielić się z wami to niewyobrażalna ilość śmieci po obydwu stronach rzeki. Cały nasz odcinek Krzeszówki jest jednym wielkim śmietniskiem - a dokładniej królują tutaj plastikowe i szklane butelki oraz inne pojemniki których ilość przyprawia o zawrót głowy. Sądzę że właśnie teraz byłby najlepszy czas na to żeby nasz odcinek Pstrągowy posprzątać - dopóki trawy są suche i wszystko widać. Myślę że 20 osobowa grupa w ciągu 3 godzin doprowadzi ten odcinek do porządku.To na prawdę da się zrobić.

Odcinek Krzeszówki pod względem wędkarskim to naprawdę atrakcyjne miejsce i aż żal by to miejsce wyglądało tak jak teraz. Presja wędkarska n tym odcinku jest dość duża, i po rozmowach z napotkanymi wędkarzami wspólnie podjęliśmy decyzje że musimy coś z tym bałaganem zrobić.

Tutaj apel do was drodzy Koledzy - potrzebna mobilizacja - zbierzmy się i zróbmy tam porządek .... wiem tylko jedno- że takie przedsięwzięcie jest stosunkowo łatwo zorganizować - ale problemy zaczną się gdy trzeba będzie zakupić worki na śmieci, rękawiczki i oczywiście ktoś to wszystko musi odebrać (rozumiem że Gmina)

........trzeba zacząć - plan jest a i cel szczytny ..... POMOŻECIE?????

 


5
Oceń
(13 głosów)

 

Rzeka Krzeszówka (śmietnisko) - PZW Kraków - opinie i komentarze

kabankaban
0
Przez kilka lat organizowałem podobne przedsięwzięcia na trzech rzeczkach w moim regionie i co do odbioru śmieci problemu nie było. Zawsze uzgadniałem to w Gminie wcześniej co do daty akcji i odbioru worków. Jako, że co roku jest to samo i ilość śmieci (głównie plastiku) się nie zmniejsza to mi się już jakoś odechciało... . Powodzenia życzę i pozdrawiam. (2015-02-20 09:22)
zwir73zwir73
0
Szczytny cel, nie odpuszczaj.Jeśli posprzątacie w mniejszej grupie mały odcinek to też dobrze .Małymi kroczkami do przodu .***** (2015-02-20 12:11)
maciek-laskiewimaciek-laskiewi
0
No pewnie że pomogę, jak tylko będę miał czas, a Pan da znać to z chęcią pomogę ;) (2015-02-20 16:52)
marek-debickimarek-debicki
0
Wojtku! Spróbuj poruszyć sumienia gminnych włodarzy (referat ochrony środowiska), a także władze Zarządu Okręgu PZW. Tam są środki i sprzęt na wywóz odpadów i innych nieczystości. Z zebraniem grupy Kolegów chętnych do realizacji tego szczytnego celu zapewne nie zabraknie. Pozdrawiam. (2015-02-22 09:03)
jarcyk18jarcyk18
0
Polska to dziwny kraj i jeszcze bardziej dziwni ludzie. (2015-10-31 22:41)

skomentuj ten artykuł