Są pieniądze dla rybaków - blokad dróg nie będzie

/ 1 komentarzy

Mamy dobrą wiadomość dla zainteresowanych sporem na linii resort rolnictwa – rybacy. Chodzi o rekompensaty za tymczasowe zawieszenie działalności połowowej związanej z przekroczeniem limitu odłowionych dorszy. Strajkujący rybacy otrzymali właśnie odpowiedź z ministerstwa – pieniądze zostaną wypłacone na przełomie listopada i grudnia – poinformował nas szef Zrzeszenia Rybaków Morskich Piotr Necel…

Chodzi o rekompensaty za postój w porcie w okresie od października do grudnia. Będzie to jednorazowa kwota 8 tys. zł na pracownika oraz od 50 do 70 tys. zł za kuter w zależności od jego wielkości. Pieniądze otrzyma ponad 3 tys. rybaków. Druga tura wypłaty rekompensat – za postój w portach w okresie od maja do września, zostanie uruchomiona w przyszłym roku. Kiedy konkretnie na razie nie wiemy – dodaje Piotr Necel.Jak szacuje szef ZRM wypłata tegorocznych rekompensat będzie kosztować resort ok. 10 mln zł.

brac lowiecka czasopismo

 


4.3
Oceń
(15 głosów)

 

Są pieniądze dla rybaków - blokad dróg nie będzie - opinie i komentarze

robson1robson1
0
Witam.
Było widomo,że dostaną.A może naprawdę,ta flota jest zbyt liczna,skoro limity połowowe juz dawno wyczerpali.Nikt nie mówi ile na nich zarobili.Skoro koszty mają tak duże,to może czas sie przekwalifikować.
Moja firma upadła i nikt mi nie pomaga,sam muszę dać sobie radę. (2008-11-08 12:02)

skomentuj ten artykuł