Sandacz dla adeptów-3 obserwator górą, twój zestaw

/ 7 komentarzy

Oczywiście są na ten temat jakieś prawidła,można by rzec kanony.Wiadomo,że sandacz idzie zawsze za drobnicą,która wieczorami przez noc do rana chowa się gdzie popadnie.Są to korzenie czyli karcze.Podchodzi pod strefę brzegową,w ślad za nią stadnie podąża sandacz.
Jednak ośmielam się obalić mit cytując taka oto metaforę;bo czy do kuchni zaglądamy tylko w porę śniadania,obiadu czy kolacji.MIEJCIE OCZY I USZY SZEROKO OTWARTE.Nie tylko bladym świtem,gdy jest ciemno,o zmierzchu.Przez cały pobyt nad wodą,bądzcie bacznymi obserwatorami.
TWÓJ ZESTAW.
Nie mam zamiaru wam opowiadać jakie to kije nie powinniście mieć,kupić,bo i tak spakujecie to co macie i tyle.Czcza gadanina.Jednak chciałbym zaznaczyć na czym naprawdę trzeba się skupić.Zakładając,że każdy początkujący wędkarz ma w swoim arsenale wędkę teleskopową,wybierzmy tę najdłuższą i najsztywniejszą.Kołowrotek,w tym temacie byle co nie wystarczy.Myślę,że i w tej kwestii się uporacie.Już w miarę dobre kołowrotki (może być karpiowy)można kupić w dobrej cenie.Załóżmy,ze zostaniecie przy tym,który już macie.Dokręć dobrze hamulec,prawie na maksa.Żyłkę(i tu jednak musicie się mnie posłuchać)o przekroju0,27mm.Użycie cieńszych jest nieuzasadnione.Grubość nie wpływa na ilość brań,jednocześnie daje nam komfort przy zacinaniu i holowaniu.Na moim kołowrotku nawijam ok.250m żyłki.Wy nawińcie tyle,na ile szpula waszego kołowrotka pozwoli.
Obciążenie zestawu stanowić będzie ciężarek przelotowy,raczej płaski np.w kształcie rąbu w przedziale 15g-40g.Wystarczy.W dalszej części zestawu koralik przelotowy lub duży gumowy stoper,który to zamortyzuje uderzenia obciążenia o węzeł.Przypon zrobiony z tej samej żyłki co na kołowrotku.Dlaczego?Jesteśmy zainteresowani konkretnym gatunkiem,więc przyłów nas nie interesuje.Sandacz nam żyłki nie przegryzie,ma zęby jak kot.Odstępstwem jest zastosowanie florocarbonu,w przypadku występowaniu dużej populacji szczupaka.Żadnych stalek!Przypon powinien być dłuższy jeżeli chodzi o żywą rybkę,nawet do metra.Zestaw kończy hak,który powinien być solidny i bardzo ostry.Stosuję mustady w rozmiarach1/0-2/0,ciemnogranatowe o szerokim łuku kol..No i tyle.Chciałbym tylko dodać,że w prostocie siła!Zestaw gotowy.
...cdn...

 


2.9
Oceń
(31 głosów)

 

Sandacz dla adeptów-3 obserwator górą, twój zestaw - opinie i komentarze

robinerobine
0
no nie wiedzieliśmy, ale dziękujemy za wspaniale porady:)))) (2011-09-04 18:11)
rytryt
0
ocena na 5 daję 1, chmmm... (2011-09-04 18:22)
ekooloekoolo
0
Niebieska rybko,dziękuję za ocenę:)))
(2011-09-04 18:49)
użytkownik61658użytkownik61658
0
nie można oceniać userów poprzez to, że ktoś ma niebieską lub złotą rybkę, zdanie każdego wędkarza jest ważne i  trzeba się z nim liczyć, nie każdy pisze o czym popadnie i woli nic nie pisać, ja dałem Ci 5 tkę. Pozdrawiam (2011-09-04 19:01)
ekooloekoolo
0
To fakt.Nie powinienem umieszczać,tego wpisu.
(2011-09-04 19:14)
ekooloekoolo
0
Nie zmienia to faktu, ktoś loguje się po to tylko,żeby namieszać.
(2011-09-05 10:46)
bialy82bialy82
0

witam i pozdrawiam!! jestem nowy w tym fachu i jeszcze nie ogarniam tych wszystkich węzełków. moge prosić o rysunek albo zdjęcie jak ten zestaw ma wyglądać????? A słyszałem że w okolicy sandacze występują, to dlaczego nie sprubować:-))) z góry dzięki. AMATOR

(2011-09-08 22:29)

skomentuj ten artykuł