Sangria - coś po Wigilii

/ 1 komentarzy

Nie wiem czy u was pija sie wino na święta ale w niektórych domach jest to stosowane. Może to nie jest i danie lecz jak uczono mnie w szkole napój to również posiłek;p Sangrię można podać w trakcie wigili oczywiście osobą pełnoletnim;P oraz po wigili do ciasta, do śpiewania kolęd;)
Sangię zawsze robi sie z czerwonego wina, czesto wzmacniane jest likierami np pomarańczowym, woda sodową bądź brandy. Do sangri dodajemy również z dwie łyżki curku na litr wina, jedną pomarańcz pokrojoną w plastry, jedną cytryne, limonke równierz pokrojoną w plastry. Wszystkie owocne pamietajcie aby najpierw umyc;) Wino owoce brandy lub likiery oraz cukier mieszamy ze sobą i wlewamy najlepiej do dzbanka. Odkładamy do lodówki na pare godzin, więc najlepiej zrobić sangię rano by do wieczora przeszła smakiem owoców;)

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Sangria - coś po Wigilii - opinie i komentarze

marcinaniserowiczmarcinaniserowicz
0
W imieniu zarządu koła PZW "Złota Rybka" proszę o usunięcie tych wpisów z działu Aktualności strony koła i przeniesienie ich pn. na forum. Chcielibyśmy aby w dziale Aktualności znajdowały się relacje z imprez, wydarzeń itp., a nie przepisy kulinarne. (2011-12-20 17:10)

skomentuj ten artykuł