Sapa jak łapa:)

/ 5 komentarzy / 6 zdjęć


Czwartek jak czwartek, wiec do pracy. Pogoda była nie pewna, pochmurno wiał wiatr. Więc z kumplami pomyśleliśmy że może wyskoczymy na rybki. Za niecałą godzinę byliśmy już na rybach. Nie szykowaliśmy się na wielki połów, więc każdy wzioł po jednej gruntówcei browarku.

Był z nami Pan Marek, starszy bardzo doświadczony wędkarz, który wyciągnoł już tyle ryb w życiu co nie jeden by chciał wyciągnąć. Lubiliśmy słuchać jak opowiadał nam o swoich zdobyczach i wyprawach wędkarskich. Łowisko to Bug na wysokości Ślężan, miejsce nr 1. Jak dotarliśmy nad wodę rozpogodziło się, wyszło słoneczko, ucichł wiatr. Założyłem standardowo czerwonego robaka ... Hlap! i czekamy..

Nie zdążyłem jeszcze otworzyć browarka, Marek dopiero zaczynał opowieść a tu już branie... delikatne lecz jakieś dziwne, szczytówka drgała.. No to delikatnie zaciołem i holuje, czuje że coś jest... dociągając do brzegu , widzę jasne, płaskie... Ha! mówię krąp... Marek siedząc 3 metry za mną powiedział: Sapa!. chociaż ryba byłą jeszcze w wodzie. na to ja: Jaka Sapa? przecież to krąp. Marek powiedział że krąp tak się nie błyszczy w wodzie. Wziołem rybę do ręki oglądam, naprawdę jasna, oczy jakieś duże, płetwa odbytowa szeroka i tek nos zaokrąglony. Wtedy uwierzyłem.

Pierwszy raz spotkałem się z tą rybą. Nazwę kojarzyłem, że to gatunek chroniony, wiec kilka fotek i płyń maleńka:) Lecz jednak po tym otworzyłem regulamin i się zdziwiłem że taka rzadka ryba nie jest pod ochroną. Nie mogę zaznaczyć nawet gatunku wstawiając zdjęcie na naszym portalu Wedkuje.pl, wiec redakcja powinna uzupełnić ten gatunek:) Nie wiem czy jeszcze złowię taką, prędzej można złowić tu kiełbia, albo kozę. Gatunek chroniony ale jest tego u nas w brud... Podobnym gatunkiem jest Certa, też mało się o niej mówi, słyszy a ryba jak każda inna.

Ten dzień zakończył się całkiem dobrze, złowiłem jeszcze 10 krapi, i 2 sumki takie około 50 cm które oczywiście wróciły do wody.

 


4.4
Oceń
(16 głosów)

 

Sapa jak łapa:) - opinie i komentarze

DiabloDiablo
0
Kilka fotek i płyń maleńka... Chyba do rybiego raju po takiej sesji.

Mogłeś ja wziąć, zjeść ale przyznać się. A na tych zdjęciach wygląda już jak martwa więc po co to ... płyń maleńka...
(2011-05-08 14:46)
getkagetka
0
nie koniecznie martw i nie nam tu dochodzić kolego, ale chyba miałem już ta rybkę na haku na Zegrzu czasem wpada i ona tak udaje jest dość cwana, po wpuszczeniu do wody jeszcze chwile udaje martwą i fruu płynie jak czuje luz...

(2011-05-08 20:41)
KamikKamik
0
Wiedziałem że będzie z tym problem, oki zdjęcie 1 i 2 to sapa mojego znajomego , które zrobiłem pózniej, a 3 i 4 to moja. Widać nawet że jego ryba jest dużo większa, wyczytałem że ta ryba występuje tylko na zegrzu i dolnej części rzeki Bug:) nigdzie indziej w Polsce tego nie złowi
(2011-05-11 22:16)
ZanderHunterZanderHunter
0
Występuje kolego występuje,i to masowo na jez.Lutomskim woj.Wielkopolskie.
(2011-05-17 15:44)
Olek 86Olek 86
0
Sapa nie jest rybą chronioną!
Wymiar ochronny 25 cm, okres ochronny 1 kwietnia- 31 maja!
(2011-05-28 16:07)

skomentuj ten artykuł