Savage Gear SG2. Alternatywa dla SG4?

/ 6 zdjęć


Witam.
Ostatnio na forum pojawił się artykuł na temat nowego modelu wędziska od Savage Gear, mowa tutaj o SG4 i wszystko fajnie, ale gdzie jakaś informacja o modelu SG2? Który moim zdaniem może być świetną alternatywą dla SG4. Zacznę od suchych faktów, krótko, rzeczowo i na temat, bez zbędnego marketingowego czarowania ;)
-Blanki z japońskiego włókna węglowego Toray 24+30T.
-Przelotki Seaguide CCS ze stali nierdzewnej z pierścieniami SiN.
-Najwyższej klasy mocowanie kołowrotka z włókna węglowego ze zdwojonym pierścieniem (wykończenie uchwytów pianka eva).
-Dołączone wysokiej klasy pokrowce .
Na marginesie dodam że, w modelu SG2 użyto identycznych materiałów oraz "wyposażenia" jak w modelu SG4.
Podobnie jak model SG4, w ofercie modelu SG2 znajdziemy ogrom wariantów do wyboru, według producenta i danych jest ich aż 47, opcje wyboru zaczynają się od delikatnych kijków "MICRO GAME", po solidne wędziska "BIG BAIT."

Materiał z testów wykonanych przez testera marki Savage Gear: https://www.youtube.com/watch?v=D5fGAnnKNAA
Zamieściłem ten artykuł tylko i wyłącznie w celach informacyjnych, nie jestem żadnym przedstawicielem, ani testerem marki Savage Gear (tym bardziej Svendsen Sport). Wspomniałem wcześniej, że SG2 może być świetną alternatywą dla SG4, Dlaczego? Wykonanie i użyte materiały takie jak, maty oraz przelotki są identyczne, jedynie uchwyt mocowania kołowrotka różni się od tego, który zastosowano w SG4 (Seaguide Alien Lock Down), w SG2 uchwyt pozostał Savage-owy. Temat wagi również jest istotny, ponieważ wędziska SG2 mimo że, są wykonane z podobnych materiałów co SG4, to wędziska o identycznych parametrach różnią się wagą na korzyść SG4. Przykładowe porównanie wagi kijów z serii ULTRA LIGHT GAME o parametrach 198CM c.w 1-5G, według danych producenta waga SG2 wynosi 100 gramów, gdy w SG4 waga ta, to jedynie 85 gramów. W tym przypadku 15 gramów różnicy to moim zdaniem dużo. Aspekty wizualne bardziej do mnie przemawiają, nie rzucający się w oczy design po prostu bardziej przypadł mi do gustu. Na sam koniec pozostawiłem temat ceny, a do porównania posłużą mi wyżej już wymienione warianty. ULTRA LIGHT GAME SG2 kosztuje w okolicach 270zł, gdy ULTRA LIGHT GAME SG4 to już wydatek na poziomie ponad 400zł. Podsumowując, cały ten tekst opiera się tylko i wyłącznie o teorię, nie twierdzę, że SG2 to świetna alternatywa dla SG4, lecz uważam, że może nią być. Na papierze te dwa kije nie różnią się ąż tak bardzo od siebie. Fakt, SG2 może i jest cięższe, nie posiada uchwytu Sea Guide, ale przez to cena SG2 jest niższa w porównaniu do ceny SG4. Sugerując się tylko teorią i tym co na papierze to wydaje mi się, że różnice między SG2, a SG4 nie są aż tak znaczące, żeby były mocno odczuwalne w praktyce, właśnie dlatego też myślę, że SG2 może być tańszą, ale nie gorszą alternatywą dla SG4. Na koniec dodam, że tak naprawdę wszystko i tak dopiero wyjdzie w praniu, czyli w praktyce, ale pozostając w temacie prania, a cofając się do teorii, to nachodzi mi jedno słynne pytanie na myśl, skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? 
Pozdrawiam.

 

 


3.6
Oceń
(7 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Savage Gear SG2. Alternatywa dla SG4? - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

 

Sklep wedkuje.pl

Mistrall Lexus Ultra Spin