Zaloguj się do konta

Savage Gear SG2 - szeroka gama spinningów w przystępnej cenie

Marka Savage Gear przyzwyczaiła nas do ciągłej zmiany swojej oferty. Testerzy tej firmy wciąż testują nowe produkty stąd producent bardzo często wprowadza na rynek nowości. Przy okazji od sezonu 2021 postanowiono nieco ujednolicić nazewnictwo wiodących modeli aby klientom łatwiej było się pomiędzy nimi poruszać. I tak obok opisywanej już przez nas serii SG4 na rynek w tym sezonie weszła także seria SG2.

Na początek uwagę zwraca bardzo atrakcyjny stosunek ceny do oferowanej jakości - w przedziale 200-400 zł mamy aż 47 modeli wędzisk wykonanych w oparciu o maty grafitowe wysokiej gęstości renomowanej, japońskiej, marki Toray o wytrzymałości włókien 24+ - 30T. Dzięki temu uzyskano smukłe i sprężyste blanki o wysokiej mocy i progresywnym ugięciu, które z jednej strony umożliwiają bardzo wygodne i precyzyjne prowadzenie przynęty (zwłaszcza modele moderate-fast) a z drugiej zarówno precyzyjne zacięcie jak też i hol okazowej ryby bez obawy jej spięcia. Jeśli do tego dodamy, że seria SG2 została uzbrojona w przelotki Seaguide CCS ze stali nierdzewnej z pierścieniami wykonanymi z lekkiego i jednocześnie trudnościeralnego azotku krzemu - SiN oraz najwyższej klasy mocowanie kołowrotka z włókna węglowego ze zdwojonym pierścieniem. A do tego praktyczny i wygodny pokrowiec, który dzięki specjalnym rzepom umożliwia również transport wędki bez konieczności odpinania kołowrotka - np. kiedy tylko składamy wędkę na noc przed kolejnym dniem łowienia. To oczekiwana za te wędki kwota robi naprawdę wrażenie.

W szerokiej ofercie SG2 znajdziemy modele do praktycznie wszystkich technik spinningowych - począwszy od ultralekkich i czułych wędek linii Micro Game o c.w. 0-2g oraz 1-3.5g, które idealnie nadadzą się do połowu na najmniejsze paprochy nawet kapryśnych wzdręg, poprzez linie Ultra Light Game oraz Light Game do ultra lekkiego i lekkiego spinningowania mniejszych drapieżników, Medium Game - przeznaczoną do typowego spinningu na najpopularniejsze przynęty, w zasadzie uniwersalną, po mocne Power Game do ciężkich przynęt (w tym typu swimbait), wreszcie Big Bait Specialist o c.w. do 220g. Poza tym w serii SG znajdziemy również kije specjalistyczne - Drop Shot Specialist, przeznaczoną do tej techniki, Vertical Specialist - dedykowaną pasjonatom verta, ciekawą linię Shore Specialist przeznaczoną do połowu z brzegu na większych akwenach (w tym na morzu) a kończąc na specjalnych kijach linii Crank and Vib Specialist przeznaczonych do crankbaitów i oferowanych przez markę Savage Gear cykad Vib Blade. Oczywiście w tak szerokiej ofercie nie zabraknie wędek castinowych przystosowanych do mocowania multiplikatora oznaczonych typowo dla tej marki "Trigger", jak również modeli 4-składowych - przystosowanych do wygodnego transportu, oznaczonych "Travel". Trudno sobie wyobrazić wędkarza, który nie znajdzie dla siebie kija z serii Savage Gear SG2.


Pełną ofertę wędek serii Savage Gear SG2 wraz ze szczegółowymi opisami, cenami oraz z możliwością zamówienia znajdziecie pod tym linkiem -> Wędki Savage Gear SG2


Opinie (3)

wg115

Przed zakupem sugeruję dobrze obejrzeć wędkę. Oglądałem w sklepie trzy egzemplarze modelu SG2 Shore Game 274cm 10-30g i każdy miał krzywo wklejone przelotki. Poza niedoróbkami wędki prezentują się bardzo ciekawie. Blanki są sprężyste, czułe i posiadają duży zapas mocy. Przelotki są odpowiednio dobrane do charakterystyki wędziska i nie sprawiają wrażenia zbyt małych. [2021-07-04 08:14]

kaziq

Jaki jest adres POLSKIEJ STRONY INTERNETOWEJ SAVAGE GEAR? Gdzie jest serwis Savage Gear w Polsce? [2021-07-28 23:50]

kaziq

SavageGear to firma "Kogucik". Jest ale jeśli coś u nich kupisz to... znika [2021-08-17 11:25]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej