Savage Gear wciąż zaskakuje

/ 4 komentarzy / 6 zdjęć


Obserwując ostatnimi czasy branżę wędkarską w dziale detalicznym, można zauważyć mocne zmiany oraz przetasowanie asortymentowe. Zmieniające się wciąż potrzeby ostatniego, nowoczesnego Klienta czyli wędkarza wymuszają w pewnym stopniu na sklepach wędkarskich wprowadzenia, oraz utrzymania wysokiego poziomu asortymentowego. Można powiedzieć, że rynek został nasycony powtarzającymi się pod różnym logiem producentów standardami w dziedzinie przynęt, wędzisk czy kołowrotków. Trend oraz rozwój metody spinningowej na dzień dzisiejszy, to pędząca maszyna której już nie można zatrzymać. Najszybciej rozwijający się dział w którym większość producentów robi wszystko, aby być lepszym, konkurencyjnym oraz pierwszym. Pęd rozwijającej się technologii produkowanego sprzętu wędkarskiego od lekkich, wytrzymałych blanków do najlżejszych a za razem mocnych materiałów do budowy kołowrotków, mimo wszystko wymusza producentów do wzorowania się na japońskim oraz amerykańskim rynku. Innowacje, design, wysokiej jakości podzespoły osiągnęły tak wysoki poziom technologiczny, że ciężko jest mówić tutaj o sprzęcie nierotującym. Wciąż zmieniające się standardy czy stereotypy, zaskakują swą skutecznością nawet na Polskich ciężko wypracowanych wodach. Spływająca fala od kilku lat amerykańskich, japońskich przynęt czy sprzętu jest ogólnodostępną, która dodatkowo zawęziła rynek, oraz rotację znanych już przynęt nie tylko Polskich producentów. Aby nadążyć nad tempem, to nie lada wyzwanie. Mając do czynienia wiele z marką Savage-Gear zauważam jako przedstawiciel handlowy narastające potrzeby rynku na asortyment. Być może jest to obraz odbierany przez wędkarzy jako kolejna nowość, jednak Savage-Gear dodatkowo wyróżnia jakość, skuteczność oraz tempo rozwoju. Mads Grosell jako produkt menadżer Savage-Gear to człowiek z wielkim bagażem doświadczeń oraz ogromną wiedzą wędkarską. Przez okres trzech lat na europejskich targach EFFTEX, został trzykrotnie wyróżniony rok w rok, za wprowadzenie na rynek nowości w dziale miękkich przynęt.

Ponad trzydziestu testerów z całego świata wybranych nie z przypadku, to dodatkowa przewaga Madsa. Posiadając możliwości spływania w szybkim czasie informacji odnośnie pomysłów, innowacji oraz rzetelnych uwag z realnych testów przedpremierowych przynęt czy sprzętu, to jeden z głównych kluczy do sukcesu. Dodatkową przewagą jest wcielenie w życie produkcji przynęt wzorowanych w systemie 3D co okazało się wielkim sukcesem. Przykładem jest choćby Herring Shads, Real ell, który z sezonem 2014 poszerzy swoją kolorystykę czy Cryfish zwycięzca EFFTEX na sezon: 2013-1014, który swoją szczegółowością pobija amerykańskiego producenta YUM. Nieoficjalnie mogę napisać, że Cryfish będzie uzbrojony kompleksowo z możliwością osadzenia haka offsetowego, główki jig, która pozwoli postawić przynętę w pion oraz systemu do prowadzenia przynęty powierzchniowo.

Z rokiem 2014 zapewne nie zabraknie wielu nowości takich jak 3D Bleak Glide Swimmer i wiele innych o których na tą chwilę nie mogę mówić. Najbardziej cieszę się z tego, że Savage-Gear dość poważnie podeszło do tematu Ultra Light i tak jak się domyślacie, będzie to strzał w dziesiątkę. O wszystkim dowiecie się niebawem...

Z wędkarskimi pozdrowieniami Rafał @spigot Malinowski 2013r.

 


4.7
Oceń
(19 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Savage Gear wciąż zaskakuje - opinie i komentarze

DraqDraq
0
Bardzo fajnie zapowiadają się te nowości. Korzystam ze sprzętu SG na co dzień i jestem bardzo zadowolony. Bardzo zainteresowała mnie seria Finesse, planuję zaopatrzyć się w kijek właśnie z tej serii. Będę też próbował przechytrzyć okonie za pomocą raczków(zwłaszcza z systemikiem powierzchniowym). Pozdrawiam ;) (2013-12-30 14:53)
grisza-78grisza-78
+1
Właśnie na przynęty typu "ultra light" czekam. Chciałbym, albo raczej życzyłbym sobie też zestawu gumowych imitacji żab od SG. Zobaczymy co pojawi się w sklepach po nowym roku... Pozdrawiam! (2013-12-31 07:55)
spigotspigot
0
żabek na 2014 nie będzie na EU. To modele na rynek amerykański. (2013-12-31 18:51)
grisza-78grisza-78
+1
Jak zauważyłem - większość producentów rezygnuje z żabek, a szkoda, bo to świetne przynęty na wiosenne pstrągi. (2014-01-01 10:06)

skomentuj ten artykuł

 

Sklep wedkuje.pl

Mistrall Lexus Ultra Spin