Sebile Magic Swimmer Soft - przynęta na wybredne drapieżniki

/ 12 komentarzy / 15 zdjęć


Firma Sebile posiada w swojej ofercie wiele ciekawych przynęt spinningowych. Zarówno miękkich jak i twardych. Jedną z nich jest Sebile Magic Swimmer Soft. Różnorodna kolorystyka, innowacyjny, niepowtarzalny kształt, naturalna praca, możliwość wielu zbrojeń, różne rozmiary, nieskończona ilość sposobów prowadzenia. Te cechy sprawiają, że z pewnością dopasujemy się do każdego łowiska oraz trafimy w gusta najwybredniejszych drapieżników.
foto1
Przynęty są wykonane bardzo starannie. Nie ma w nich żadnych niedociągnięć. Są dobrze i szczelnie zapakowane. Nie odkształcają się. Na odwrotnej stronie opakowania znajdziemy ilustrację przedstawiającą sposoby zbrojenia gum.
foto1bfoto1c
Sebile Magic Swimmer Soft występuje w czterech rozmiarach. W każdym opakowaniu oprócz gum znajdziemy: hak offsetowy oraz specjalne wolframowe ciężarki, którymi możemy dociążyć naszą przynętę.

I. 105mm - waga około 10g. W firmowym opakowaniu znajdują się 4szt. gum.
II. 130mm - waga około 19g. W firmowym opakowaniu znajdują się 3szt. gum.
III. 160mm - waga około 36g. W firmowym opakowaniu znajdują się 3szt. gum.
IV. 200mm - waga około 68g. W firmowym opakowaniu znajdują się 2szt. gum.
foto2
Łowiłem wieloma różnymi gumami typu swimbait, jednak ta jest zupełnie inna. Zawsze miałem problem z wytrzymałością tego typu konstrukcji, jednak Sebile jest wykonana z bardzo mocnego, a zarazem elastycznego materiału. Silikon jest bardzo rozciągliwy, nie rwie się. Niektóre z gum w moim pudełku wyciągnęły po kilkanaście szczupaków i nadal nie są porozrywane. Owszem – mają ślady po zębach, ale są całe, w jednym kawałku. To bardzo duży plus w gumach typu swimbait.

Zwróćmy uwagę na konstrukcję Magic Swimmera Soft – ma przygotowane specjalne kanały do wprowadzenia haczyków. Gumę możemy uzbroić na wiele różnych sposobów:
Przy użyciu haka offsetowego – w systemie antyzaczepowym:
foto4
Przy użyciu systemu Sebile – hak offsetowy wraz z kotwicą. Po ściągnięciu kotwicy mamy antyzaczepową przynętę:
foto5afoto5b

Przy użyciu standardowej główki jigowej:


Gumę możemy prowadzić na praktycznie każdej głębokości. Istnieje wiele sposobów dociążenia naszej przynęty. Na przykład:
Firmowe, wolframowe dociążniki – możemy je nałożyć na hak. Mało tego. Możemy je przesuwać po haku: do przodu – przynęta tonie głową skierowaną ku dołowi, do tyłu – przynęta tonie równomiernie/poziomo:
foto7foto8
foto9

System Sebile z kotwicą – wbudowane/odlane obciążenie na haku, przynęta tonie głową w dół:
foto10
Carolina Rig lub Texas Rig – ciężarek znajduje się tuż przed naszą przynętą:
foto11
Przy użyciu dociążników typu czeburaszki. Guma z takim obciążeniem nadal naturalnie, ładnie pracuje. Możemy nią łowić zarówno na 1m wodzie jak i na kilkunastu metrach – w zależności od wagi czeburaszka:
foto12
Gdy pierwszy raz zobaczyłem tą przynętę - to od razu wiedziałem, że spisze się na moich szczupakach. Jak się później okazało - nie myliłem się. Technika prowadzenia ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie. Stosuję kilka podstawowych, ale tak naprawdę jest ich nieskończenie wiele i ograniczają się jedynie do fantazji wędkarza.


I. Jednostajne zwijanie – guma pracuje wówczas jak prawdziwa ryba, porusza się wężowym ruchem. Można zwijać wolniej i szybciej na przemian, co dodatkowo uatrakcyjni nasze prowadzenie.
II. Jerkowanie – czyli klasyczne podszarpywanie – niczym jerkiem. Można szarpać delikatnie lub bardziej agresywnie. Z pauzami lub bez. Wszystko zależy od tego, na co danego dnia ryby reagują najlepiej. Na to nie ma złotej recepty.
III. Smużenie po powierzchni wody - polecam głównie na płytkie miejsca, choć nie tylko. Niekiedy drapieżniki nawet na kilku metrowej wodzie polują na powierzchni lub tuż pod nią.
IV. Opad – to moja ulubiona metoda. Łowię w ten sposób zarówno na płytkiej jedno metrowej wodzie jak i na 10m. Oczywiście jest dużo różnych sposobów. Pojedyncze, podwójne, potrójne podbicie. Agresywne, delikatne. Najlepsze efekty dawało mi wolne, lecz dość długie podbicie z dłuższym opadem. Zwróćcie uwagę jak nasza przynęta opada. Magic Swimmer Soft opada robiąc tzw. korkociąg. Niczym konająca rybka. Takie zachowanie przynęty wzbudza zainteresowanie drapieżnika. Brania są fenomenalne i bardzo zjawiskowe. Energiczne targnięcie wędką – niezapomniana przygoda.
foto13
Chciałem wspomnieć o zacięciu. Łowiąc na haki offsetowe musimy zacinać mocno, energicznie i uwaga – W BOK!!! Sprawdziłem to niejednokrotnie, zacinając w górę często miałem puste brania. Zacinając w bok ryby były ładnie zacięte. Nie dotyczy to tylko Magic Swimmera Soft, lecz każdej jednej przynęty uzbrojonej w offseta.
foto14
Gorąco polecam przetestować Sebile Magic Swimmer Soft. Do dziś pamiętam – będąc pierwszy raz w Szwecji – jak w pierwszym rzucie w trzcinowisko miałem 3 brania podczas jednego prowadzenia. W kolejnych rzutach było podobnie. Kilkanaście ładnych ryb w niedługim czasie.
Wam również życzę samych udanych wypraw, które pozostaną na dłuuugo w Waszej pamięci!
Z wędkarskimi pozdrowieniami
Maciej Jagodziński „wobler129”

 


4.9
Oceń
(35 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 8)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(4.3)
Cena:
(3.4)
Użytkowanie:
(4)

Średnia ocena:

3.9Sebile Magic Swimmer Soft - przynęta na wybredne drapieżniki - opinie i komentarze

KrzychuuKrzychuu
0
kojarzą mi się oczywiscie z SG soft 4 play. Jakby był rozwiązany problem względem mankamentu SG tzn-wypadające oczy chętnie bym sie przerzucił na Sebile, o ile dostęp będzie jakikolwiek... (2014-04-14 12:48)
goskugosku
0
Przynęty kuszą wykonaniem, lecz ja pozostaję przy relaxach i robinsonkach. Sprawdzone i skuteczne. (2014-04-14 13:42)
wuranwuran
0
jak zdąże kupić przed wyjazdem na tygodniowe łowienie to sprawdzę i pórównam z SG. Na pierwszy rzut oka widzę, że żaden zestaw nie jest w pełni uzbrojony. Wiem, że dzięki temu można dowolnie zobroić ale np w SG można kupić uzbrojone pojedyncze sztuki jak i zestawy bez zrojeń czy też tylko kilka sztuk z jednym zbrojeniem jak w Sebile. (2014-04-14 17:41)
sztafisztafi
0
Ciekawa propozycja do przetestowania. Choć znając swoje upodobania i to że ciężko u mnie z przesiadką z czegoś co do tej pory sprawdzało się na danej wodzie... Ale może... Pozdrawiam ! Za opis piąteczka ***** (2014-04-15 11:11)
bony20bony20
0
Mam na stanie kilka sztuk SG uzbrojonych w kotwice i pracują jedynie przy poszarpywaniu, natomiast przy jednostajnym wolnym zwijaniu nie wykazują żadnej wabiącej pracy. Ciekawe jak sprawa wygląda w przypadku Sebile? (2014-04-17 19:19)
konio1305konio1305
0
Warto rzucić okiem na filmiki z pracą Magika http://sebile.pl/magic_swimmer_soft.html (2014-04-17 22:01)
u?ytkownik168824u?ytkownik168824
0
Mam na stanie kilka sztuk SG uzbrojonych w kotwice i pracują jedynie przy poszarpywaniu, natomiast przy jednostajnym wolnym zwijaniu nie wykazują żadnej wabiącej pracy. Ciekawe jak sprawa wygląda w przypadku Sebile? [2014-04-17 19:19] Zapewne podobnie będą się zachowywały,to są gumy do jerkowania i pracują dobrze tylko przy mocniejszym podszarpywaniu-jednostanne zwijanie nie jest wskazane nawet w przypadku zwykłych gum,a co dopiero gum do jerkowania. (2014-04-19 09:44)
Konrad - KR FishingKonrad - KR Fishing
0
Dla uzyskania szerokiej pracy należy przesunąć ciężarki po haku ku tyłowi i nawet wolne prowadzenie wprawia Magika w ruch (2014-04-19 22:03)
maverick314maverick314
0
Bardzo fajny artykuł opisujący przynęty Sebile. Ode mnie nic innego jak 5 pozdrawiam (2014-04-19 22:54)
wedkarka86wedkarka86
0
Witam. Bardzo ciekawy artykuł - zachęca to przetestowania w zbliżającym się dużymi krokami sezonie na ukochane szczupaczki :) Nie znam się zbytnio na przynętach, a moje metody połowu są mocno mieszane - ale skuteczne a to najważniejsze. Czy orientujecie się gdzie w Pile lub Poznaniu można dostać te przynęty?? (2014-04-25 13:03)
pawel75pawel75
0
Świetnie przedstawiona i ciekawa przynęta, też muszę przetestować to cudo. No i gratuluję przepięknych zębaczy ! Pozdrawiam i ***** zostawiam. (2014-04-26 08:13)
jerzy-modzelewskijerzy-modzelewski
0
zadam trochę dziwne pytanie. Interesuje mnie w jaki sposób (technicznie) haczyk zatopiony w systemie bezzaczepowym wbija się rybie? (2016-11-28 12:57)

skomentuj ten artykuł