Sędziowie wyszkoleni

/ 8 zdjęć


Trwa dalsze poznawanie się działaczy Okręgu Mazowieckiego w Warszawie z Kołami z byłego okręgu Płocko - Włocławskiego PZW. Tym razem było to spotkanie sędziów wędkarskich z Członkami Kolegium Sędziowskiego przy ZO Warszawa. Spotkanie otworzył kol. Wojciech Szubierajski - V - ce Prezes Okręgu. Szkolenie poprowadził w przystępnej formie kol. Waldemar Grzelak - szef kolegium sędziowskiego. Zapoznał nas z obyczajami panującymi w nowym dla nas okręgu, na przykładach z życia sędziowskiego wskazał najczęściej występujące błędy w dokumentacji. Następnie odbywała się rzeczowa dyskusja. Kolega z naszego Koła poprosił o jednoznaczne i zgodne z polskim prawem wyjaśnienie czy za wymiar ochronny dla ryb np. wzdręgi 15 cm
należy uznać wymiar poniżej 15 cm czy też jest to wymiar równy 15 cm. Ponieważ RAPR ( na który powoływali się Koledzy) i w związku z tym regulaminy sędziowskie uznają, że ryba o tym wymiarze = 15 cm jest rybą zaliczaną do ryb wliczanych do uzyskanego połowu. Pytań było więcej i wiele spraw zostało wyjaśnionych. Następnie odbyło się szkolenie dla nowych adeptów na sędziów zakończonych egzaminem. Przygotowanie szkolenia tak merytorycznie jak i technicznie bez zastrzeżeń. Aktualnie w Kole jest trzech sędziów : klasy okręgowej - Zbigniew Gralewski i Marek Grzybowski, klasy podstawowej Krzysztof Michalak.
Po szkoleniu wspólnie z Prezesem Koła Nr 110 Miejskie w Kutnie omówiliśmy z Kolegami z ZO stan przygotowań do obchodów "Dnia Wędkarza" w Kutnie. Zarząd Okręgu bardzo poważnie potraktował nasze zamierzenia i przy ich aktywnym udziale ten dzień powinien dobrze zapisać się w kutnowskim środowisku wędkarskim.
W drodze powrotnej sprawdziliśmy stan stanic w Kromszewicach gdzie nie zaobserwowaliśmy żadnych niepokojących nas oznak ingerencji osób trzecich.

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Sędziowie wyszkoleni - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł