Sensas Graines de Spergule czy warto stosować

/ 9 komentarzy

Chciałbym przedstawić Państwu w dniu dzisiejszym mało popularny, ale dobrze znany w środowisku wędkarzy spławikowych dodatek do zanęt. Dodatek, który jest niezwykle skuteczny na małe jak i duże ryby. Mowa tu o dodatku SENSAS GRAINES DE SPERGULE ( Nasiona sperguli ) . Jednak cena tego produktu w stosunku do gramatury opakowania może przerażać większość wędkarzy ale mogę stwierdzić jednym tchem, że warto. Przedstawiany przeze mnie towar rewelacyjnie pobudza ryby do żerowania w naszym łowisku, szczególnie zalecany jest na duże płocie.


Jednym z głównych pytań jakie nam się nasuwają na początek to czy warto wydawać nie małą sumę i nie osiągnąć oczekiwanego efektu. Każdy z nas wie doskonale ze swoich doświadczeń, że nie ma jednej doskonałej receptury, która da nam efektywne łowienie ryb w ulubionych przez nas łowiskach. Ciągle sprawdzamy, zmieniamy, uzupełniamy, dodajemy, odejmujemy a nawet wprowadzamy zalążek matematyki licząc gramy i proporcje a jednak nie osiągamy tego co sobie planujemy.
Niestety ciągle mało, ciągle nic i zawsze jest nie tak jak chcemy. W tym artykule postaram się przedstawić mieszanki, które powinny nam choć trochę pomóc w osiągnięciu oczekiwanego efektu.

W dniu dzisiejszym chciałbym oprzeć się na mieszankach zanętowych firmy SENSAS z dodatkiem GRAINES DE SPERGULE ich jakość jest niemal ze bez zarzutu jednak cena pozostawia wiele do życzenia. Tworząc zbiór smaków na dane zawody bardzo często dodajemy do swoich mieszanek Ziarna Konopi, które są bardzo dobrym wabikiem na małe jak i duże osobniki płoci. Z ziarnami konopi spotkamy się niemal w każdym sklepie wędkarskim, możemy je zakupić w postaci suchej zmielonej jak i całych ziaren. Ich przyrządzenie i zastosowanie jest powszechnie znane w środowisku wędkarskim.
Jednak z naszym produktem jest podobnie NASIONA ( SENSAS GRAINES DE SPERGULE ) przeważnie kupujemy w całości za jedyne średnio 27 do 35 zł ( 200 gr ), również spotkałem się z nimi w postaci już gotowej mielonej w podobnej cenie.
Ich przygotowanie jest niemal identyczne, wstępne kilku godzinne namoczenie następnie gotowanie do momentu aż pokarzą się kiełki. Również osiągnięty wywar można dodać do zanęty. Podstawową różnicą między tymi produktami jest ilość dodawanego produktu w stosunku do objętości przygotowanej przez nas zanęty. Nasiona DE SPERGULE 200 gr wg. zalecenia powinny starczyć na około 4-5 kg zanęty a konopi w porównaniu dodajemy przeważnie 400 gr na taką samą wagę. Wiec powinniśmy zużyć teoretyczne 400 gr Konopi na 8 – 10 kg zanęty. Jest to trochę dziwne i zarazem dla mnie nie zrozumiale. Każdy dodaje tyle ile naprawdę potrzebuje.
Jednak w moim przekonaniu nasion GRAINES DE SPERGULE powinno wystarczyć na troszkę więcej. I tutaj chciałbym przedstawić państwu receptury zawodnicze jeziorowe, które zawierają właśnie produkt jakim są NAIONA GRAINES DE SPERGULE:

1kg 3000 Super Etang Gardon
1kg 3000 Etang Brune
200 gr Super chenevis gras grille / Konopie
100 gr gotowanych Graines de spergule

1kg 3000 Gardon Fine Mouture
1kg 3000 Etang Fine Mouture
100 gr Super Chenevis Gras Grille
200 gr Vanilix
100 gr gotowanych Graine de spergule

1 kg Sensas Gardons
1 kg Sensas Etang
400 gr Sensas Explosive / Sensas Epiceine
100 gr gotowanych Graines de spergule
200 gr Sensas Gardonix / Vanilix / Double Vanillia

1 kg Sensas Gardons
1 kg Sensas Gros Gardons
400 gr Konopie Grilowane / Prazone
300 gr Sensas Epiceine / Explosive
50 gr gotowanych Graines de spergule

Do danych mieszanek można stosować a nawet wskazane jest dodanie różnych wg. własnych potrzeb rodzajów gliny.

Graines de spergule można dodawać do bazowej zanęty jak i w tzw. kubku. Ja osobiście staram się dostosować ich podanie do aktywności zerowania ryb w danym dniu.
Często używam zaledwie 50 gr jako ' papu '. W naszych rejonach hasło „ papu „ oznacza podanie kuli zanętowej obtoczonej w danym przysmaku, mogą to być nasiona graines, nasiona konopi jak i gardonix, vanilix itp. Bardzo ważną kwestią jest niewielkie dowilżenie danej kuli wywarem z nasion. Taka oto kula podana w kubku ma za zadanie jak najszybsze zwabienie ryby w nasze łowisko oczywiście jej zastosowanie jest pomocne w momencie kiedy ryby zwyczajnie przestały nam brać.

Wracając do artykułu. Jak już wspomniałem wcześniej również spotkałem się z Graines de spergule 400 gr w postaci suszonej zmielonej, również czytałem o użytkownikach którzy mielili juz wczesniej przegotowane osuszone ziarna. Osobiście nie próbowałem tego typu zabiegu więc nie mam zdania na ten temat.

Odpowiadając sobie na pytanie czy warto jest zakupić i stosować dany produkt:
Moim zdaniem warto ponieważ zakładając, ze owa paczka kosztuje 30 zł za 200 gr a wg naszych receptur potrzeba nam na jedne zawody zaledwie 100 gr. Wówczas wydajemy niewiele więcej niż za paczkę Grillowanych Konopi. A efekty mogą być naprawdę zaskakujące.Mam nadzieje, że dany artykuł okazał się niektórym użytkownikom portalu pomocny jak i mam nadzieje ze moje propozycje mieszanek zanętowych spotkają się z uznaniem.


Pozdrawiam oraz zapraszam do przeczytania innych moich artykułów.
http://www.pastuch.wedkuje.pl

 


5
Oceń
(22 głosów)

 

Sensas Graines de Spergule czy warto stosować - opinie i komentarze

roman55roman55
0
Oj żeby były te dodatki trochę tańsze Sensas-a bo już na nie wydałem zapewne majątek. Czasem używam do zanęty na zawody Nasiona sperguli i moim zdaniem dają znakomite wyniki. Za artykulik i recepturki ***** Pozdrawiam (2013-01-24 11:15)
wuzkaszwuzkasz
0
jest to ok, ale drożyzna (2013-01-24 12:04)
użytkownik75617użytkownik75617
0
Za samą chemię weź zapłać ok 20 zł ... (2013-01-24 12:44)
ekciakekciak
0
Bardzo dobry artykuł 5***** (2013-01-24 14:59)
Lin1992Lin1992
0
Świetny artykuł *****. (2013-01-25 20:25)
Marcinm81Marcinm81
0
Ciekawy i pomocny artykuł daję 5***** pozdro (2013-01-25 20:33)
CIGOBIGOCIGOBIGO
0
dobry artykuł i dobre receptury ,ale sensas powoli odchodzi do lamusa (2013-01-30 06:46)
pawel75pawel75
0
Kosztowne jest jakby nie patrzeć to nasze hobby, no ale ceny Sensas-a niekiedy lekko powalają. Nie wiem czy w temacie zanęt jest sens przepłacać tylko za samą markę powiedzmy. Pozdrawiam i ***** zostawiam ! (2013-02-12 17:34)
Bigos44Bigos44
0
Sensas ponoć robi doskonałe dodatki i zanęty, słyszałem już kilka pozytywnych opinii i jak zejdzie lód to przetestuje 5 POZDR (2013-03-20 11:42)

skomentuj ten artykuł