Zaloguj się do konta

Seria wędzisk castingowych Guide Select

Konkurencyjność firm wędkarskich , oraz prześciganie się w coraz to nowszych technologiach , projektach , konstrukcjach wędzisk , dla nas wędkarzy to już chyba chleb powszedni dzięki, któremu nasze hobby staje się coraz bardziej popularne. Wykwintni łowcy , specjaliści , zawodnicy , a nawet początkujący mają do wyboru szeroki wachlarz asortymentu wędkarskiego w różnych przedziałach cenowych z możliwością dopasowania sprzętu do swoich potrzeb , indywidualnych poglądów ,doświadczeń oraz rodzajów łowisk. Spośród grona wędkarzy możemy wyłonić tych którzy posiadają mocne inspiracje, potrzebują dla siebie czegoś niepowtarzalnego , szukają innowacji oraz unikatów. Od kilku lat na naszym rynku wolnym krokiem i ku coraz większemu zadowoleniu wędkarzy wzrasta popularność pewnej serii wędzisk spinningowych oraz castingowych. Seria , o której mowa to oferta aż 28 modeli , wszystkie o bardzo szybkiej , szczytowej akcji ( X-fast ) z bardzo szerokim zastosowaniem oraz c.w. To kolejny pozytywny ,nowatorski zastrzyk od firmy Dragon na potrzeby rynku. Mowa oczywiście o serii GUIDE SELECT, która wizualnie powala z nóg i wzbudza wielkie zainteresowanie u wędkarzy. Spośród szerokiego wachlarza wędzisk, które oferuje Guide Select nie odmówiłem sobie przetestowania trzech modeli castingowych, w moim przekonaniu te trzy propozycje to milowy krok w ofercie polskich produktów z przeznaczeniem do metody castingowej. Czym kierował się producent projektując nową serie i co chciał nam wędkarzom przekazać ? Na pewno trzy ważne cechy na które położył wielki nacisk. Fuzja, koncepcja oraz wygląd to cechy które pozwoliły stworzyć nieznany dotychczas TOP PRODUKT TREND.

Jakość oraz wykonanie:

Testowane modele z omawianej serii to Chucky Cast , Buster Cast oraz najmocniejszy Skinner Cast. Pomimo dużej rozpiętości parametrów c.w. tą serie łączy jedna koncepcja zwana SLIM DESIGN oraz jak informuje producent wbudowany RESONANCE SYSTEM. Smukła budowa rękojeści wykonana z twardego grafitu rewelacyjnie przenosi drgania pomimo koncepcji dwu-składowej zastosowanej we wszystkich modelach. Dolnik zaprojektowany w stylu Japan Style z uchwytem castingowym Forecast , wykończonym gripem rewelacyjnie przechodzącym na blank wysokomodułowy o dość grubych ściankach produkowanym w firmie Toray. Ilość przelotek została bardzo precyzyjnie dobrana, już na pierwszy rzut oka widać doświadczenie w odpowiednim ich rozmieszczeniu , tak aby wyciągnąć w 100% możliwości blanków, jedyna rzecz na, którą należy zwrócić uwagę to wielkość pierwszych czterech przelotek od Dolnika- mogłyby być nieco mniejsze. Oprócz cech opisanych powyżej dodam że w modelach testowanych zauważyłem jeszcze jedną ukrytą cechę, jaką jest spory zapas mocy w dolniakach. Dość finezyjnie dobrany odcień pierścieni wykończeniowych w kolorze palonego srebra oraz dosłownie kilka oplotów nici podkreślających akcent na omotkach. Całość serii i jej walory dają pozytywny obraz i wyróżniają produkt spośród konkurencji w tym samym segmencie cenowym. Dragon dopieścił wszystkie szczegóły , modele zapakowano w bardzo trwałe, sztywne pokrowce które posiadają czytelny opis modelu. Dolnik ze szczytem został połączony mocnym , długim spigotem , który posiada bardzo grubą ściankę i jest odporny na przeciążenia. Te wszystkie szczególiki dają pełny komfort oraz satysfakcję podczas łowienia

Przeznaczenie oraz testy nad wodą :

CHUCKY CAST - model dwu-składowy o długości 2,13 m. ( 7 ") o akcji ( X-Fast ) z przedziałem c.w. ( 5- 25 g. ) Rewelacyjny model do łowienia powierzchniowego oraz w pół toni na woblery jak również bardzo dobrze radzący sobie przy metodzie Light-Jig. Szybki kij o szczytowej akcji lekko siadającej przechodzącej podczas holu w akcję Moderate rewelacyjnie trzyma rybę podczas holu.


BUSTER CAST - model dwu-składowy o długości również 2,13 m. ( 7") o akcji ( X-Fast ) z przedziałem c.w. ( 7-28 g. )Jest specyficznym modelem stworzonym do łowienia z opadu. Bardzo szybki kij o szczytowej akcji nie zmieniającej się nawet podczas holu większych okazów. Posiada bardzo duży zapas mocy w dolniku i jest typowym kijkiem sandaczowym przeznaczonym do przynęt cięższego kalibru.


SKINNER CAST- model dwu-składowy o długości 1,95 m. ( 6" ) o akcji ( X-Fast ) z przedziałem c.w. ( 40-80 g. ) To typowy model szczupakowy do jerkowania. Ukryta moc w zupełności pozwoli nam na obsługę przynęt średniej oraz cięższej wagi jak również operowania dużymi przynętami miękkimi. Dzięki szybkiej akcji i mocy kija ryba zostaje zacięta pewnie przy użyciu odpowiedniej siły, oraz nie ma wielkich szans na ucieczkę.

Podsumowanie:

Seria Guide Select wyróżnia się kilkoma ważnymi cechami które opisałem powyżej. Sam pomysł powstania projektu oraz wdrążenia działań polegających na szczegółowych testach modeli przez testerów , daje firmie Dragon bardzo pozytywny wizerunek. I choć zbędnym wydaje się być szukanie wad w opisywanych trzech modelach, którym poświęciłem kilka ładnych godzin nad wodą chciałbym zwrócić uwagę na dwa drobne szczegóły. Należałoby poświęcić więcej uwagi na wyważenie dolnika , oraz zmniejszyć wielkości czterech pierwszych przelotek od dolnika we wszystkich modelach.

Polecam: Rafał @spigot Malinowski 2012

Opinie (3)

Tomekoo

Fajnie opisane właściwości wędzisk,szczególnie dla ludzi którzy obawiają się kupna wędki powinni tu zaglądać;) Ja się przekonałem do serii Guide Select i myślę że będę wkrótce chciał kupić kolejny kij ;D? Pozdro Tomek!:) ***** [2012-03-24 17:57]

maciek2544

Świetny opis , miło się czyta i można się dowiedzieć coś o tym kiju przed kupnem. [2012-04-19 17:58]

addish

Dobrze opisane, za zadany trud ***** [2013-04-01 10:49]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Wędka ze złomu

Co można zrobić ze zniszczonego kija muchowego, niepotrzebnej, pustej szc…