Sezon 2022 rozpoczęty

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Inauguracja sezonu 2022 za nami.  Pierwsze tegoroczne zawody „Stargardzka Troć 2022” rozpoczynające sezon odbyły się  w dniu 2 stycznia 2022r na rzece Ina.

I jak to niestety bywa na początku roku styczeń zaskoczył nas nietypową pogodą rzekłbym, że pogoda była jesienna co organizatorom wcale nie ułatwiło zadania. Frekwencja zawodnicza pomimo skaczącego ciśnienia i przelotnych opadów dopisała na wysokim poziomie. Na starcie stawiło się 51 zawodników, w tym panie.

Organizacją i zabezpieczeniem przeprowadzenia zawodów zajęli się przedstawiciele Koła PZW nr 45 w   Stargardzie wraz ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Stargardzkiego, którzy już od godz. 06.30 w rejonie zawodów oczekiwali na wielbicieli zimowych sportów wędkarskich.  Do rywalizacji stanęli zarówno wyjadacze jak i ci, którzy chcieli w końcu wychodzić swoją wymarzoną rybę i wszyscy od rana pełni optymizmu stawili się na rozpoczęciu.

Zawody otworzył Prezes Koła Zbigniew Antoń witając wszystkich przybyłych, oraz   przypominając sposób przeprowadzenia zawodów. Zasady bezpieczeństwa omówił sędzia zawodów kolega Mariusz. A porannym poczęstunkiem i napojami przywitał zawodników Jerzy Juchniewicz. Wśród zawodników byli przedstawiciele zarówno stargardzkich Kół PZW jak również wędkarze ze Szczecina i Chociwla, Goleniowa i innych miejscowości regionu.

Pośród sponsorów poza organizatorami znalazły się  Miasto Stargard , Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej PEC Stargard,
Radny Sejmiku Zachodniopomorskiego a prywatnie wieloletni przyjaciel naszego Koła Marcin Przepóra. Elżbieta Kawka oraz Janusz Tartanus przyjaciele naszego Koła i przedstawiciele Stowarzyszenia Ludzi Bezdomnych i Samotnych Matek z Dziećmi w Stargardzie. Sponsorami byli również sami zawodniczy uczestniczący w zawodach opłacający wpisowe.

Patronem Medialnym imprezę objęło Twoje Radio Tylko Przeboje , które wspólnie z nami relacjonowało przygotowania do
zawodów na swojej antenie.

Przed zawodami zarówno goście jak i zawodnicy mogli skorzystać z poczęstunku serwowanego przez kolegę Jerzego, który również zaopatrzył zawodników w słodki „dopalacz” na drogę. Lotna grupa sędziowska wraz z zabezpieczającymi zawody Strażnikami Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Stargardzkiego na bieżąco monitorowała sytuację nad wodą podczas całych zawodów.

Dzięki sprawnej organizacji i zaangażowaniu osób zabezpieczających logistycznie zawody Andrzejowi, Mirkowi Tadeuszowi i Jerzemu  uczestnicy jak również goście po skończonej rywalizacji mogli posilić się wyśmienitą gorącą grochówką i kiełbaskami z ogniska, czemu towarzyszyły oczywiście wymiana doświadczeń wędkarskich oraz uwag dotyczących zachowania ryb, jakości sprzętu i stosowanych przynęt. Atmosfery zawodów nie zepsuła nawet pogoda a opowieściom
wędkarskim nie było końca pomimo iż wrażenia z wędkowania w nowym sezonie były okraszone niedosytem spowodowanym małą ilością złowionych ryb.

Zwycięzcą STARGARDZKIEJ TROCI 2022 został Łukasz JAŻDŻYK   łowiąc pieką troć o długości 72 cm.

Drugie Miejsce zajął Dawid ŻUK łowiąc troć o długości 68 cm

Trzecie Miejsce zajął Damian WALCZAK łowiąc troć o długości 65 cm

Czwarte Miejsce zajął Marcin GÓRSKI łowiąc troć o długości 64 cm

Puchary oraz nagrody wręczali nasi sponsorzy oraz Prezes Koła wraz z wice a za profesjonalne podejście do losowania upominków dziękujemy paniom: Dorocie i Wiolecie. Z Wami dziewczyny nawet pogoda nie przeszkadza, dziękujemy serdecznie. Wyróżnieni specjalnymi upominkami przez sponsorów zostali również najstarszy i najmłodszy uczestnik
zawodów, którymi okazali się Zbigniew i Filip.

Dziękujemy zawodnikom za uczestnictwo gratulujemy zwycięzcom i zawodnikom, a szczególne podziękowania dla
zawodników którzy swoje nagrody przekazali najmłodszemu uczestnikowi zawodów –Filipie, teraz to już musisz przyłożyć się do spinningu.

Gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom i gościom dziękujemy za że byliście z nami i życzymy
wędkarskich sukcesów - do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć na naszej stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl oraz na FB
lub bezpośrednio tutaj

https://drive.google.com/drive/folders/1TPXS3TP825gtBmxU0Naky73YpuOk079o?usp=sharing


 


4.1
Oceń
(10 głosów)

 

Sezon 2022 rozpoczęty - opinie i komentarze

zbigrazbigra
+1
super praca Koła (a chyba to grupa aktywistów), tylko naśladować i propagować takie działania. Gratki dla pomysłodawców i realizatorów zadania. Czy to ważne ile było ryb - ważne to koleżenśkość, rekreacja oraz dbałość o zdrowie i środowisko. Gratki dla medalistów, udanego rewanżu dla pozostałych. Dosiego roku. (2022-01-03 09:53)
pawelzpawelz
+3
A w Polsce zawody nie powinny byc rozgrywane na zywej rybie ?. Z tego co wiem, chyba to juz obowiazek. A jesli takiego nie ma, to w przypadku tak szlachetnych ryb jak trocie, powinno rozumiec sie samo przez sie, ze ryby powinny wrocic do wody. (2022-01-03 10:54)

skomentuj ten artykuł