Sezon 2012 w Kole PZW Metalurg Kutno rozpoczęty

/ 1 komentarzy / 8 zdjęć


Wczesnym niedzielnym rankiem nad „ROGAL” zaczęli przyjeżdżać pierwsi wędkarze na zawody wchodzące do klasyfikacji „Wędkarz Roku'2012” i imprez sportowo - rekreacyjnych z okazji 35 – lecia Koła.
Do pracy przystąpiły osoby odpowiedzialne za wyznaczenie stanowisk na zawody otwarcia sezonu o „Puchar firmy „MANAGER”. Stanowiska zostały wcześniej odnowione oraz wykonano kilka nowych, tak by wszyscy mieli podobne warunki do rywalizacji. W tym czasie komisja sędziowska sporządziła listę startową i przygotowała się do losowania stanowisk.
Zbiórka zawodników rozpoczęła się od powitania wszystkich obecnych przez Prezesa Koła kol. Zbigniewa Gralewskiego oraz przez dobroczyńcę tych zawodów kol. Mirosława Piątka, właściciela firmy „MANAGER” i jednocześnie Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Sponsor przybył z okazałymi pucharami dla trzech najlepszych i statuetką za największą rybę oraz nagrodami rzeczowymi. Pełniący obowiązki sędziego kol. Jarosław Koliński przedstawił obowiązujący regulamin zawodów, a wspomagający koledzy z Kapitanatu Sportowego przeprowadzili losowanie stanowisk. Po zajęciu wylosowanych miejsc i ostatecznym przygotowaniu się do walki sędzia dał znać ,że można rozpocząć nęcenie. Słychać było plusk wrzucanych kul zanętowych, które tworzyły pięknie smużące się w wodzie „słupy zanęty”. Wreszcie padł sygnał oznaczający rozpoczęcie nowego sezonu wędkarskiego :spławikowego, spinningowego czy też gruntowego. W ruch poszły wędki, jedni rozpoczęli od tyczek, inni użyli odległościówek a co niektórzy zaczęli próbować szczęścia tuż przy trzcinach na wędki 3 metrowe. Po chwili łowiący zgłosili złowienie pierwszych ryb, w miarę upływu czasu i wzrostu temperatury powietrza coraz częściej były w użyciu podbieraki a siatki przyjmowały co chwila nowych gości. Niestety czas na zawodach za szybko upływa i nagle wszystkich zaskoczył sygnał, że zostało ostatnich pięć minut rywalizacji. Po tych pięciu minutach do pracy przystąpili sędziowie wagowi ; Mikołaj Derej i Szymon Błaszczyk a, że są to doświadczeni wędkarze z zadaniem uporali się szybko. Tylko pogoda dziś nie dopisała :deszcz, zimno i silny wiatr nie były naszymi sprzymierzeńcami.
Kiedy trwały zawody kol. Wiesiu Urbańczyk zatroszczył się o przygotowanie posiłku. Ponieważ nie spotkaliśmy się przed Wielkanocą, to dzisiejsze zawody były okazją do spożycia wspólnego skromnego wielkanocnego śniadania - białej kiełbasy i jaj. W między czasie przybył nasz wierny przyjaciel i Kapelan Ks. Prałat Jan Dobrodziej z życzeniami i okolicznościowymi upominkami .
Przed posiłkiem komisja sędziowska ogłosiła wyniki a dobroczyńca Mirek Piątek wręczył puchary i nagrody. Pierwsza szóstka zawodów przedstawia się następująco :
1. kol. Mikołaj Derej 1.280 pkt.
2. kol. Jacek Matusiak 1.120 pkt.
3. kol. Tadeusz Matczak 1020 pkt
4. kol. Szymon Błaszczyk 790 pkt.
5. kol. Elżbieta Grzybowska 590 pkt.
6. kol. Marek Gralewski 480 pkt.
Statuetkę za największą rybę – okonia 220 dkg zdobył kol. Szymon Błaszczyk
Zawody zakończyliśmy wspólnym posiłkiem w trakcie , którego padło wiele anegdot wędkarskich i świetnych kawałów a koledzy nie żałowali sobie na wzajem dowcipnych przycinek.
Po tych zawodach pierwsza trójka na „Wędkarza Roku'2012” wygląda następująco :
1. kol. Szymon Błaszczyk – 42 pkt.
2. kol. Mikołaj Derej – 41 pkt.
3. kol. Z. Gralewski i P. Saczuk – 34 pkt.
Następne zawody w weekend majowy. Dzisiejsze zawody były również eliminacją do drużyny Koła na najbliższe zawody pomiędzy organizacjami wędkarskimi.
Duży sukces odniósł Kapitan Sportowy Koła Marek Grzybowski, który startował w zawodach Stowarzyszenia Wędkarskiego „ZALEW” Kutno – II miejsce.

 


4.6
Oceń
(10 głosów)

 

Sezon 2012 w Kole PZW Metalurg Kutno rozpoczęty - opinie i komentarze

graigograigo
0
Ponieważ było bardzo zimno i padał deszcz Tata nie mógł mnie zabrać.Pozdrawiam wszystkich wędkarzy z "Metalurga". (2012-04-16 06:35)

skomentuj ten artykuł