Sezon zawodów 2015 rozpoczęty

/ 3 komentarzy / 13 zdjęć


W miejsce planowanych zawodów podlodowych rozegrano towarzyskie zawody spławikowe o puchar Prezesa Koła.
Zbiórkę wyznaczono na godz. 7.00 w miejscowości Radotki nad rzeką Skrwa Prawa. Stawiło się 13 zawodników, w tym jeden junior. Sędzia Główny Zbigniew Kowalski zarządził krótką odprawę, wyruszyliśmy na poszukiwanie stanowisk i ryb nad przeuroczą rzeką. Woda była bystra lecz czyściuteńka i dość rybna. Po czterogodzinnej godzinnej walce zaczęli wracać zawodnicy z dzisiejszym „urobkiem”. Sędzia klasy krajowej wszystkie ryby zważył i zaczął liczyć wyniki. Uczestnicy zawodów przygotowali szybki posiłek : gorąca kiełbasa i bułki. Sędzia zwołuję zbiórkę i ogłasza wyniki :
I miejsce – Stanisław Janakowski.
II miejsce – Mikołaj Derej.
III miejsce – Arkadiusz Nowak.
Wszyscy startujący złowili ryby co jak podkreślił Sędzia Główny należy uznać za sukces biorąc pod uwagę, że członkowie naszego Koła łowią na rzekach okazjonalnie.
Prezes Koła składa gratulacje i wręcza trofea.
Rozpoczynamy posiłek, spędzamy trochę czasu nad uroczą rzeką. Snujemy plany na nadchodzący sezon, tu i tam padają humory i anegdoty wędkarskie. Czas nieubłaganie szybko płynie i nadchodzi pora na kończenie tej pięknej chciałoby się powiedzieć majówki. Choć to dopiero luty to jest piękny słoneczny i ciepły dzień. Wiceprezes Kol. R. Cieślak przypomina o zbliżającym się „Dniu Wędkarza” i zaprasza wszystkich na skromne uroczystości, które mają również przypomnieć o rocznicy 65 – lecia PZW i Okręgu Mazowieckiego.

 


4.7
Oceń
(7 głosów)

 

Sezon zawodów 2015 rozpoczęty - opinie i komentarze

jerry53jerry53
0
szkoda, że nie dodano zdjęć "owych" złowionych ryb oraz nie podano wyników zwycięzców (2015-02-24 15:16)
janglazik1947janglazik1947
0
Gratulacje dla twardzieli, zwycięzców ,organizatorów tej fajnej imprezy. Ciepłe jadło, a może góralska herbatka też by się przydała co ??? (2015-03-01 13:47)
dendrobenadendrobena
0
Pierwsze koty za płoty. Gratulacje dla zwycięzców. My walczymy 21-III. Ma padać. Pogoda nie zawsze sprzyja. Pozdrawiam. (2015-03-17 17:22)

skomentuj ten artykuł