Shad Alive Diver - opinia, testy

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


Dziś chciał bym opisć jedną z przynęt którą miałem przyjemność testować. A jest nią Shad Alive Diver, firmy IZUMI. Kolor-08:Natural Ghost, waga:21,8g, typ; pływający, długość: 10,5cm, głębokość schodzenia: 0,3 – 3m.
Wraz z rozwojem i testami swimbaitów Shad Alive, izumi wprowadziło nowy model, którego dzięki sterowi głębokości bez względu na prędkość i rodzaj prowadzenia wędkarz mógł sprowadzić na pewną stałą głębokość, i mógł ją szybko osiągnąć. Dzięki tej drobnej zmianie udało się osiągnąć wszystkie te cechy w nowym rodzaju przynęty Shad Alive Diver. Jest to przynęta, która pozwala obławiać w skuteczny sposób głębsze partie wody niż swoim poprzednikiem i tym sposobem zbliżyć się do osobników które akurat znalazły tam swoje żerowiska. Doskonale nadaje się do trollingu. Podobnie jak Shad Alive wyposażony w wolframowe kulki tworzące jednocześnie grzechotkę (wabik akustyczny) jak i precyzyjne dociążenie by zawsze zapewnić stabilną pracę przynęty. Zaś jego wielosegmentowa konstrukcja nadaje mu pracę identyczną z żywą rybą, i nawet wędkarz ma problem odróżnić przynętę od ryby.... Dzięki urozmaiconej rozmiarówce można go użyć do połowu praktycznie wszystkich drapieżników, takich jak; szczupak, sandacz, okoń, sum. Dzięki szerokiej palecie barw, jak i nawiązaniu ubarwieniem do ryb żyjących w rzekach, najmniejszy modeli można zastosować przy połowie drapieżników typowo rzecznych.
Czym różni się ten wobler od wcześniej opisywanych prze zemnie Shad Alive? Na pierzy rzut sterem głębokości. Co to dało? Wobler bez problemu osiąga większe głębokości, jak też posiada mocniejszą/wyraźniejszą pracę, a podczas lekkiego szarpnięcia do góry lekko wykłada się na boki, dodatkowo lusterkując. Co jak się przekonałem dodatkowo pobudza drapieżnika do ataku.
Tego woblera używałem na łowisku linowo-szczupakowy, I jego łupem trafiały szczupaki i większe okonie. O tym woblerze nie mogę powiedzieć nic złego, no chyba że cena, nie jest zbyt niska. Bo reszta jest w jak najlepszym porządku, i warto go mieć w swoim arsenale, zwłaszcza gdy się łowi w czystej i przełowionej wodzie, gdzie realizm wyglądu przynęty a duże znaczenie...

Zainteresowanych tą przynętą, bądź inną tej marki. Zapraszam na stronę sklepu; http://sklep.shani.pl/
A mają nie tylko woblery, i może będę miał przyjemność i je przetestować.


I wszystkim życzę udanych połowów, i niezapominanych przygód z wędką w ręku.

 


4.4
Oceń
(13 głosów)

 

Shad Alive Diver - opinia, testy - opinie i komentarze

okiem_sandaczaokiem_sandacza
0
Izumi mają świetne woblery i cena jest adekwatna do jakości :) po za Shad Alive i Shad Alive diver mają kilka bombowych modeli ,których cena nie odstaje od innych firm;) (2014-06-17 10:59)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Tak, mnie też te diwerki, lepiej odpowiadają na głębszą wodę (od 1,2 do 3,5 m). Zaś te drugie idealne na płycizny do 1,5 m. (2014-06-17 12:36)
Brave  HartBrave Hart
0
A ja wolę gumki, bo za dużo woblerków na zaczepach się traci. Ale muszę przyznać że ciekawy ten woblerek. (2014-06-20 19:02)

skomentuj ten artykuł