Łowisk specjale jezioro Karolewskie - skandal

/ 12 komentarzy

Skandal na łowisku specjalnym
https://wedkuje.pl/n/odlow-kontrolny/98399
W przedostatnim tygodniu kwietnia, z wtorku na środę (17.04. na 18.04.2018r.) na łowisku specjalnym j. Karolewskie gmina Skoki, na którym gospodarzem jest Wojskowe Koło Wędkarskie TROĆ, został przeprowadzony sieciowy oraz z użyciem agregatów prądotwórczych „odłów kontrolny”!!!
Odłów został przeprowadzony przez Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu oczywiście za zgodą Zarządu Kola Troć, jednak bez wiedzy społeczności wędkarskiej koła, gdyż sprawy odłowu nie poruszono podczas Walnego Zgromadzenia Koła, które jest najwyższą władzą w kole wędkarskim!!!
Dla niewtajemniczonych w ochronę ryb może to być jedynie najzwyklejsza nowinka jakich w wiele w Internecie. Jednak dla dużej części wędkarzy wędkarskiego środowiska, powyższe działanie zakrawa na ostre złamanie wszelkich przepisów m.in. Ustawy o rybactwie śródlądowym, Regulaminu PZW.
Całe działanie przeczy zdrowemu rozsądkowi a na potępienie jego potępienie zasługuje fakt, że odłów przeprowadzono w okresie ochronnym szczupaka i bolenia. Działanie takie jest dopuszczalne w szczególnie uzasadnionych przypadkach, jednak wymaga pisemnej zgody Marszałka Województwa Wielkopolskiego!!!
Podczas odłowu uśmiercono przepiękne bolenie, będące przecież w okresie ochronnym do końca kwietnia!!! Nawet odławiana z powodu szczególnych przyczyn ryba, musi być natychmiast uwolniona do wody.
Na dodatek łowisko potraktowano agregatami prądotwórczymi w poszukiwaniu rekordowych węgorzy. Na dodatek aby dodać smaczku całej akcji, dowódcą łodzi z agregatem był sam Prezes Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu.
Nawet bezpośrednie uwagi wędkujących wędkarzy, którym wpływano w łowiska pozostały zlekceważone, doprowadzając niedopuszczalnych utarczek słownych.
Szanowni Państwo!
Szokujących zdjęć, gdzie bolenie w okresie ochronnym leżą pokotem na trawie na razie nie ujawniamy. W związku z wieloma przekroczeniami obowiązujących przepisów w zakresie ochrony ryb, sprawa jest rozwojowa.
Na dodatek, nie tak dawno doprowadzono na tym łowisku specjalnym do zniesienia górnych wymiarów ochronnych karpia, amura i szczupaka. Teraz dobito pozostałe okazy – bolenie, na dodatek będące w okresie ochronnych do końca kwietna!!!
 
Czy dalej będziemy czekać bezczynnie na degradację tego pięknego jeziora. Jeziora,  które jeszcze nie tak dawno słynęło w okolicy z czystej wody i rekordowych ryb???
 

 


3.8
Oceń
(10 głosów)

 

Łowisk specjale jezioro Karolewskie - skandal - opinie i komentarze

barrakuda81barrakuda81
0
Polska.Ogon Europy."Janusze",post peerelowska zachłaność,mentalnośc "psa ogrodnika", chciwość, małostkowość.Mam pisać dalej? Po co.Przecież to niczego nie zmieni...Wszyscy płaczą że ryb nie ma.Nie będzie.Taki kraj,tacy ludzie.Na szczęście nie wszyscy. (2018-04-23 18:19)
Jakub WośJakub Woś
+1
Normalnie rzecz biorąc powinienem być zszokowany. Ale takie praktyki to codzienność... niestety (2018-04-23 19:58)
SlawekNiktSlawekNikt
0
Mam nadzieję, że dostaną po czterech literach konkretnie !!! Mi mówią co mam robić, a sami ... Ech ... A przy okazji co za człowieki z baaardzo ograniczoną poczytalnością bo inaczej się tego nazwać nie da zminusowali artykuł ... Pozostaje Wam próbować walczyć za pomocą wszelkich dostępnych metod i oczywiście płacić składki gdzie indziej na znak protestu o ile jeszcze ktoś ma taką możliwość. (2018-04-23 20:38)
mnfishmnfish
+5
Kryminal i nie do ruszenia beton zwany PZW (2018-04-23 21:20)
MarianPoznanMarianPoznan
+2
Starzy mięsiarze powinni już dawno odejść i zrobić miejsce młodym kumatym ludziom za takie rzeczy powinny być nakładane kary i cofane zezwolenia. Legalną kłuserkę sobie urządzili super (2018-04-25 09:51)
hakonhakon
+4
nie pisz na forum, pisz do prokuratora (2018-04-25 15:40)
rafi77rafi77
+1
Jak pzw zachowuje sie wobec tego zbiornika tak samo jak do innych to jest wielkie halo ale zeby "zwykły"wedkarz tam mógł połowic to juz są jakieś dziwne przepisy,problemy!Wyróżniony był ten akwen przez pzw bo jako jedyny zarybiony w wlkp został okoniem,przyszedł czas ze i za ten zbiornik sie wzieli... (2018-04-26 08:59)
zbyszekrzepkazbyszekrzepka
+1
Szkoda już pisać o leśnych dziadach na stołkach od 40 lat,nic się nie zmieni jak dalej mamy zarządy pamiętające Gierka. nikt nie odpuści ciepłego stołeczka a z całym szacunkiem do wszystkich co takie pisanie daje,nic,prawie na każdym forum jest to samo.Sami się pżecież nie zmienią. (2018-04-26 22:43)
Yogi2160Yogi2160
+2
Gdy przeczytałem ten artykuł to się zagotowałam ale tak sobie myślę zaraz zaraz przecież mieszkam w Polsce więc to normalka i tak musi byc i to przecież nie jest odosobniony przypadek. Pisałem wiele razy że tylko likwidacja PZW może coś zmienić. (2018-04-27 01:10)
zbyszekrzepkazbyszekrzepka
+1
Rozwiązanie?rok pświęcić i nie opłacać składek ale wszyscy jak jeden,tak zwana metoda wstrząsowa,plus petycja o odwołanie super zarządu pzw i zmianę,Pozdrawiam. (2018-04-27 14:10)
marek-debickimarek-debicki
0
NIestety! Wielu z nas zwykłą cywilną odwagę, do zajęcia odmniennego stanowiska w przedmiotowych sprawach, dawno pochowało do kieszeni!!! Generalnie wydaje mi się, że zamotani w przeróżne układy i układziki, zatraciliśmy lub zatracamy umiejętność konstruktywnej dyskusj,i poświęconej rozwiązywaniu nawet bieżących spraw. "Władza" postanowiła i tak jest najlepiej, kto przeciwko wladzy lub z innymi poglądami, ten jest po prostu "be". Kontynuując więc wielu z nas, aby nie być "be", po prostu przyjmuje bez dyskusji obecny rozwój sytuacji. Ponadto przecież nie jest tajemnicą, że każdy stara się bronić jakiegoś swojego interesu!!! Obawia się, że jak się tylko nieopatrznie wyhyli, to będzie "be" lub zaraz coś straci, np. odznakę. Tym sposobem sprawy kluczowe, związane z wodami, ich ochroną, ochroną ryb, wprowadzniem nowych systemowych rowiązań w wędkarstwie, pozostają niezmienne. Sama obecność na Walnych Zgromadzeniach kół nic raczej nie zmieni. Najpierwy my sami powinniśmy się zmienieć wewnętrznie i otworzyć się także na tych, co myślą inaczej niż my sami. Potrzeba jest powrócić do otwartej, mądrej, Koleżęńskiej dyskusji i poszukiwania rozwiązań systemowych, ustawowych, a nie tylko w samym PZW. Przecież PZW w większości przypadków jest tylko dzierżawcą wód stanowiących mienie Skarbu Państwa i realizuje skutecznie zadania wynikające z konkretnych umów (operaty wodne, obowiązek prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej, itp.). Dyskutować i rozwiązywać problemy powinniśmy na bieżąco. Decyzje Walnych Zgromadzeń są tylko zatwierdzeniem rocznej, twórczej pracy członków, prowadzonej na bieżąco w terenie. (2018-04-28 18:54)
Mirek-TczewMirek-Tczew
0
Prezes, albo ktoś z zarządu ma chrapkę na to jezioro. Wyczyszczą je z ryb, wędkarze odejdą, a woda w końcu pójdzie pod młotek, bo będzie nierentowna. Kolejnym etapem będzie przejęcie tej wody przez "szwagra" prezesa i zarybienie go rybami za pieniądze ze składek PZW. Sztuczka stara jak PZW i cały czas efektywna. Nie raz już u nie wspominałem. (2018-05-01 20:26)

skomentuj ten artykuł