Składki i opłaty w Okręgu Płocko-Włocławskim w 2011 r

/ 13 komentarzy / 3 zdjęćOKRĘG PŁOCKO - WŁOCŁAWSKI
Wysokość składek na wędkowanie i opłat w 2011 roku.


Rodzaj składki Wysokość składki (zł)
1. Składka okręgowa pełna (w tym spinning, wędkowanie ze środków pływających)- upoważnia do wędkowania na wodach górskich, nizinnych ogólnodostępnych, Skrwa Prawa odcinek w Parku krajobrazowym .---- 280 zł
2. Składka okręgowa górska (w tym spinning)- uprawnia do połowu ryb w rzece Skrwie Prawej na odcinku od mostu w Tłuchówku do piętrzenia w Radotkach tj. wodzie krainy pstrąga i lipienia oraz pozostałych wodach nizinnych Okręgu z wyłączeniem rzeki Skrwy Prawej odcinek w Parku Krajobrazowym .---- 220 zł .
3. Składka okręgowa ulgowa górska (uprawnienia jak przy składce górskiej):- mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia- kobiety po ukończeniu 60 roku życia- młodzież szkolna i studenci od 16 do 24 lat- odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW ---- 140 zł.
4. Składka okręgowa górska uczestnikaUpoważnia do wędkowania na wodach górskich i nizinnych z wyłączeniem wędkowania ze środków pływających i wędkowania na Skrwie Prawej odcinek w Parku Krajobrazowym ---- 40 zł .
5. Składka okręgowa nizinna - uprawnia do połowu ryb na 2 wędki z brzegu na wodach nizinnych Okręgu Płocko-Włocławskiego z wyłączeniem wód górskich oraz rzeki Skrwy Prawej odcinek w Parku Krajobrazowym ---- 160 zł .
6. Składka okręgowa ulgowa nizinna (uprawnienia jak przy składce nizinnej):- mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia- kobiety po ukończeniu 60 roku życia- młodzież szkolna i studenci od 16 do 24 lat- odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW --- 80 zł .
7. Składka okręgowa nizinna półroczna obejmująca miesiące styczeń - czerwiec lub lipiec - grudzień (nie upoważnia do wędkowania ze środków pływających, spinningu oraz wędkowania na rzecze Skrwa Prawa odcinek w Parku Krajobrazowym) --- 110 zł .
8. Składka okręgowa nizinna na jedno łowisko wchodzące w skład wód ogólnodostępnych zgodnie z przedstawionym wykazem:- Łowisko Nr 1: jez. Świesz, Bytoń, Nagórki- Łowisko Nr 2: jez. Kocioł, Czarne, Bratoszewo, Zalew Piechota, jezioro Przytomne- Łowisko Nr 3: rzeka Zgłowiączka, jez. Grójec, jez. Łąki Zwiastowe- Łowisko Nr 4: rzeka Skrwa Prawa pow. Tłuchówka, rzeka Sierpienica- Łowisko Nr 5: jezioro- Karaśnia, jezioro- Wólka Komorowska- Łowisko Nr 6: jezioro -Skrwilno- Łowisko Nr 7: jezioro -Czarownica --- 110 zł .
9. Składka okręgowa okresowa na ochronę i zagospodarowanie wód .- 1 dzień (2 wędki z brzegu, łódka, spinning-upoważnia do wędkowania na wodach ogólnodostępnych górskich i nizinnych Okręgu z wyłączeniem rzeki Skrwy Prawej (odcinek w Parku Krajobrazowym)Składka okresowa dla członka PZW lub osoby niezrzeszonej w PZW na inną liczbę dni stanowi iloczyn składki jednodniowej przez liczbę dni --- 60 zł . (dla członka PZW --- 25 zł )
10. Zezwolenie roczne na wędkowanie z brzegu, ze środków pływających i spinning dla osób niezrzeszonych --- 600 zł .
11. Składka uzupełniająca do składki okręgowej na wody górskie --- 60 zł .
12. Składka okręgowa uzupełniająca na wędkowanie spinningiem-po opłaceniu składek okręgowych na wody nizinne z wyłączeniem składki górskiej --- 40 zł .
13. Składka okręgowa uzupełniająca na wędkowanie ze środków pływających-po opłaceniu składek okręgowych --- 40 zł .
14. Składka uzupełniająca do składki okręgowej na łowisko Skrwa Prawa - uprawnia do połowu ryb na odcinku od piętrzenia w Radotkach do ujścia do Wisły (most betonowy) - teren Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego - ważna ze składką całoroczną (górską, nizinną, jedno łowisko) oraz aktualną składką półroczną --- 20 zł .
15. Opłaty egzaminujące na kartę wędkarską:--- 40 zł . Podstawowa- dla młodzieży do lat 16 oraz kobiet --- bezpłatnie.
16. Członkowie odznaczeni złotą odznaką z wieńcami uprawnieni są do wędkowania w Okręgu Płocko - Włocławskim na podstawie wpisu do legitymacji członkowskiej - dot. również wędkarzy odznaczonych z innych Okręgów z wyłączeniem rzeki Skrwy Prawej odcinek w Parku Krajobrazowym .
WYSOKOŚĆ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
w 2011 roku.


Lp. Treść Wysokość składki (zł)
1. Składka członkowska --- 62 zł .
2. Składka członkowska ulgowa 50% 1)--- młodzież szkolna, studenci w wieku 16-24 lat , 2) ---członkowie odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW, --- 3) mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia --- , 4) kobiety po ukończeniu 60 roku życia ---- 31 zł .
3. Składka członkowska ulgowa 75% . 1) członkowie uczestnicy do lat 16 . 2) członkowie odznaczeni odznaką PZW złotą z wieńcami -------- 15zł .
4. Wpisowe: 1) członka zwyczajnego PZW--- 25 zł . --- członka uczestnika PZW --- 12 zł .
5. Legitymacja członkowska ---- 5 zł .
( dane ze strony internetowej Koła Miejskiego nr1 )

Uwaga:

1. Ze składki członkowskiej podstawowej 1 zł przeznacza się na realizację programu edukacji
ekologicznej w środowisku dzieci i młodzieży, w proporcji 10% na szczeblu ZG PZW, a 90% dla Okręgów Polskiego Związku Wędkarskiego.
2. Zwalania się członków uczestników z opłat za legitymację członkowską .Uwaga:

Opłaty jednodniowe można wykupić tylko u Skarbnika Koła przy ul.Klonowej 3a , w siedzibie Koła Miejskiego Nr 1 PZW . Opłat nie będzie można uiszczać poprzez internet , przelewy czy pocztowe przekazy . Opłaty te będą w formie znaczków .
Skarbnik Koła pracuje w godzinach od 12.00 do 18. 00 każdego dnia . Oprócz tego są jeszcze dyżury we wtorki i piątki od 16.00 --- 18.00 .

Dodatkowo będzie wydawane pozwolenie ( książeczka z pozwoleniem z hologramem , wykazem wód oraz rejestrem połowu ryb ) --- jest to druk ścisłego zarachowania i według Nowej Ustawy o Rybactwie Śródlądowym te rejestry muszą być wypełniane przez wędkarzy przed przystąpieniem do łowienia . Wpisujemy datę połowu oraz nazwę łowiska . PSR może ukarać wędkarza który nie posiada przy sobie wypełnionego rejestru mandatem karnym .
Dla tych wędkarzy , którym skończy się wypełniony rejestr podczas sezonu wędkarskiego , będzie wydawany przez Skarbnika Koła drugi rejestr.


Społeczny strażnik Jurek Suchodolski .

 


3.8
Oceń
(19 głosów)

 

Składki i opłaty w Okręgu Płocko-Włocławskim w 2011 r - opinie i komentarze

jurekjurek
0
Okręg Płocko-Włocławski  ma podpisane porozumienie  tylko z Okręgiem  Legnickim , wędkarze z innych Okręgów  będą musieli dokonywać stosownych opłat u Skarbnika Koła. Podaję  telefon do Siedziby Koła Miejskiego Nr 1 PZW w Płocku przy ul.Klonowej 3 a ------- 24 262 -74-45       oraz do Komendanta PSR  Wojciecha Tyburskiego 502 076 172  oraz do zastępcy Krzysztofa Biłka 502 076 173 ------- w razie zauważenia różnych przejawów kłusownictwa --- proszę dzwonić .
(2011-01-08 00:54)
Stypa63Stypa63
0
Fajnie że niektóre okręgi mają takich aktywnych członków jak pan Jerzy, którzy próbują coś zrobić dla promocji wędkarstwa. Z mojej strony ma pan ogromny szacunek, bo u nas w Toruniu zarząd to banda nierobów, którzy tylko siedzą na stołkach i liczą kasę. (2011-01-08 11:12)
jurekjurek
0
Dodatkowo będzie wydawane pozwolenie ( książeczka z pozwoleniem z hologramem , wykazem wód oraz rejestrem połowu ryb ) --- jest to druk ścisłego zarachowania i według Nowej Ustawy o Rybactwie Śródlądowym te rejestry muszą być wypełniane przez wędkarzy przed przystąpieniem do łowienia . Wpisujemy datę połowu oraz nazwę łowiska . PSR może ukarać wędkarza który nie posiada przy sobie wypełnionego rejestru mandatem karnym .
Dla tych wędkarzy , którym skończy się wypełniony rejestr podczas sezonu wędkarskiego , będzie wydawany przez Skarbnika Koła drugi rejestr.

(2011-01-08 16:29)
jurekjurek
0
Uwaga:

Opłaty jednodniowe można wykupić tylko u Skarbnika Koła przy ul.Klonowej 3a , w siedzibie Koła Miejskiego Nr 1 PZW . Opłat nie będzie można uiszczać poprzez internet , przelewy czy pocztowe przekazy . Opłaty te będą w formie znaczków . Będzie to bardzo trudnym i uciążliwym kłopotem dla wędkarzy wszystkich , co zechcą planować  wędkowanie na weekendy , nie będą mogli opłacać przelewami , bo tylko znaczki jednodniowe będą prawnymi opłatami
Skarbnik Koła pracuje w godzinach od 12.00 do 18. 00 każdego dnia . Oprócz tego są jeszcze dyżury  w szerszym gronie we wtorki i piątki od 16.00 --- 18.00 . (2011-01-08 16:44)
jurekjurek
0

Uwaga:

 

     Opłaty jednodniowe można wykupić tylko u Skarbnika Koła przy ul.Klonowej 3a , w   siedzibie Koła Miejskiego Nr 1 PZW . Opłat nie będzie można uiszczać poprzez internet , przelewy czy pocztowe przekazy . Opłaty te będą w formie znaczków . Co będzie dużym utrudnieniem dla wielu wędkarzy z innych Okręgów czy Kół

Skarbnik Koła  pracuje w godzinach od 12.00  do 18. 00 każdego dnia . Oprócz tego są jeszcze dyżury we wtorki  i piątki  od 16.00 --- 18.00 .

(2011-01-08 16:50)
jurekjurek
0
Uwaga :                      

Opłaty jednodniowe będzie można opłacać u Skarbnika Koła w postaci znaczków : dla zrzeszonych wędkarzy jest to  25 zł za 1 dzień wędkowania --- dla wędkarzy niezrzeszonych 60 zł za 1 dzień wędkowania -------------- NIE BĘDZIE MOŻNA OPŁACAĆ TYCH OPŁAT PRZEZ INTERNET , PRZELEWY BANKOWE CZY PRZEKAZY POCZTOWE ------ Jest to dużym utrudnieniem dla wędkarzy z Kół i innych Okręgów .
(2011-01-08 17:02)
kubekkubek
0
Witam kolegów dla mnie to jest paranoja jeżeli to jest PZW to oczywiste że związek ogólnopolski więc po co te porozumienia nie lepiej zapłacić za wędkowanie na stawach komercyjnych to jest bez problemu jedziesz płacisz i wędkujesz. A z tymi porozumieniami masakra no chyba że nabijanie znowu komuś kieszeni
(2011-01-08 20:58)
scynioscynio
0

A mnie dziwi że w dobie globalnej cyfryzacji, internetu, kart płatniczych etc. chcąc wykupić "jednodniówkę" musze szukać skarbika koła !!!!! jakby nie mozna zrobić stosownego przelewu z odpowiednim tytułem wpłaty. Przecież to ograniczy wpływy do kasy koła i to znacznie nie mówiąc już o kłopocie dla wędkarzy.

Temat do przemyśleń w przyszłości

pozdrawiam

(2011-01-09 14:43)
arczi22arczi22
0
Witam czyli teraz zaplace 220zl i mam juz spinning bo ostatnio bylo chyba 220zl bez spinningu?
(2011-01-09 19:20)
jurekjurek
0
Arturze , musisz dopłacić 40 złotych za znaczek , za możliwość spinningu , oraz 40 zł , za możliwość łowienia ze środków pływających , oczywiście to Twoja wola . Również jest opłata za możliwość łowienia na Skrwie Lewej -- tj. 20 zł , jest to odcinek wody nizinnej od mostu betonowego w Radotkach ---do wpływu do Wisły . ( tam mogą wędkować tylko wędkarze z Okręgu Płocko-Włocławskiego ) --- jest tam Brwileński Park Narodowy.
(2011-01-13 09:57)
arczi22arczi22
0
Dziekuje Panie Jurku za wyjasnienie
(2011-01-18 19:23)
m4riusz123m4riusz123
0
a ja za przeproszeniem pie/... i wykupie sobie na łąckim zezwolenie i mam spokój nie bede dorabiał buraków z PZWiochy
(2011-01-20 06:26)
MiasiekMiasiek
0
A ja mam pytanie. czy to prawda że jak nie opłacę zezwolenia do końca kwietnia to czeka mnie jakaś kara finansowa? (2011-04-18 20:02)

skomentuj ten artykuł