Składki i porozumienia na 2011r. PZW Okręg Bydgoski

/ 11 komentarzy

Koledzy wędkarze i wszyscy zainteresowani,
chcę wam w sposób myślę w miarę przejrzysty i zrozumiały przedstawić składki jakie należy wnieść za wędkowanie w 2011r. na wodach Okręgu Bydgoskiego.

I – SKŁADKI OKRĘG BYDGOSKI

1) SKŁADKA CZŁONKOWSKA :

- pełna - 62zł

- ulgowa 50% - 31zł
(ulga przysługuje: młodzieży szkolnej, studentom, żołnierzom służby zasadniczej w wieku od 16 – 26 lat; członkom odznaczonym srebrną i złotą odznaką PZW; mężczyznom po ukończeniu 65 lat; kobietom po ukończeniu 60 lat)

- ulgowa 75% - 15zł
(uldze podlegają: członkowie odznaczeni odznaką PZW złotą z wieńcami; członkowie uczestnicy do 16 lat)

2) WPISOWE:

- członka zwyczajnego PZW – 25zł
- członka uczestnika PZW – 12zł

3) LEGITYMACJA CZŁONKOWSKA :

- członek uczestnik – bezpłatnie
- pozostałe osoby – 5zł

4) OPŁATA EGZAMINACYJNA

- normalna – 20zł
- młodzieżowa – bezpłatnie
(Dotyczy dzieci, młodzieży i studentów uczących się w wieku do 26 lat, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej)

5) SKŁADKA OKRĘGOWA NIZINNA I GÓRSKA NA WODY OGÓLNO DOSTĘPNE

* składka roczna (01.01 – 12.31) uprawnia do wędkowania na tych wodach wszystkimi dopuszczonymi metodami wędkowania zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym oraz rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy, przepisami zawartymi w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb i innymi dodatkowymi regulaminami dla poszczególnych wód.

- pełna – 220zł

- ulgowa – 160zł

- członka uczestnika – 30zł
(upoważnia do wędkowania wszystkimi dozwolonymi metodami na wodach ogólnie dostępnych na terenie całego kraju)

6) SKŁADKA OKRĘGOWA NIZINNA NA WODY OGÓLNIE DOSTĘPNE :

* składka roczna (01.01 – 12.31) uprawnia do wędkowania na tych wodach wszystkimi dopuszczonymi metodami wędkowania zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym oraz rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy, przepisami zawartymi w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb i innymi dodatkowymi regulaminami dla poszczególnych wód.

- pełna – 160zł

- ulgowa – 120 zł

- członka uczestnika – 20zł
(upoważnia do wędkowania wszystkimi dozwolonymi metodami na wodach ogólnie dostępnych na terenie całego kraju)

7) SKŁADKA OKRĘGOWA NIZINNA NA WODY OGÓLNIE DOSTĘPNE JEDNO JEZIORO :

a) GRUPA – A < j. Jezuickie Małe; j. Salno; j. Stare i Nowe>

- pełna – 140zł

- ulgowa – 70zł

b) Grupa – B

- pełna – 80zł

- ulgowa – 50zł

* Składka roczna (01.01. – 31.12) na wody ogólnie dostępne nizinne „jedno jezioro” grup A i B uprawnia do wędkowania na tych wodach wszystkimi dopuszczonymi metodami wędkowania zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym oraz rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy, przepisami zawartymi w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb i innymi dodatkowymi regulaminami dla poszczególnych wód.
* Składki okresowe okręgowe jednodniowe (jeden dzień) uprawniają do wędkowania na wodach ogólnie dostępnych nizinnych i górskich oraz „jedno jezioro” grup A i B wszystkimi dopuszczonymi metodami wędkowania zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym oraz rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy, przepisami zawartymi w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb i innymi dodatkowymi regulaminami dla poszczególnych wód.

II – POROZUMIENIA

Okręg PZW Bydgoszcz ma zawarte w 2011 r porozumienia na zasadzie wzajemnego honorowania składek na ochronę i zagospodarowanie wód wniesionych w macierzystym okręgu z następującymi okręgami:

- PZW Kalisz
- PZW Legnica
- PZW Jelenia Góra
- PZW Katowice
- PZW Sieradz
- PZW Piła Okręg Nadnotecki / z ograniczeniem wód/ Okręg Piła udostępnia rzekę Noteć na odcinku od mostu drogowego Gołańcz – Wyrzysk do jazu w Krostkowie, rzekę Łobzonkę od źródeł do ujścia do rzeki Noteć wraz z jej dopływem rzeką Orlą / od mostu kolejowego na trasie Witosław – Mrocza w Witosławiu do ujścia do rzeki Łobzonki/

 


3.5
Oceń
(19 głosów)

 

Wedkuje.pl poleca

 

Składki i porozumienia na 2011r. PZW Okręg Bydgoski - opinie i komentarze

karoltsu1karoltsu1
0
Przejrzyście to wytłumaczyłeś.
(2011-01-06 19:33)
pkuch-p1pkuch-p1
0
A gdzie opłacić składki za łowienie na Wiśle (2011-01-09 20:23)
adrianCZNadrianCZN
0
Wisła jest traktowana jako rzeka górska. Więc musisz opłacić składkę okręgową górska (patrz pkt.5) u skarbnika swojego koła. (2011-01-09 21:32)
pkuch-p1pkuch-p1
0

A to pewne, że Wisła jest traktowana jako wody górskie, bo w zeszłym roku to należała do wód nizinnych tylko do okręgu gdańskiego?

 

(2011-01-10 22:13)
nikoniko
0
tez mi sie tak wydaje bo jak chcialem zapłacić za wisłe w PZW głównym to mi pani powiedziała że mam jechać do Gdańska...!!!!!! haha mialem wybór ale jechać na ryby albo do Gdańska aby kupić jedno zezwolenie......... oczywiście wybrałem to co każdy by wybrał....
(2011-01-10 23:26)
pkuch-p1pkuch-p1
0

Z dniem 5 stycznia 2011 r. wprowadza się ZAKAZ AMATORSKIEGO POŁOWU RYB wędką i kuszą, w obwodach rybackich, dla których uprawnionym do rybactwa jest Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zgodnie z Zarządzeniem nr 1/2011 Dyrektora RZGW w Gdańsku z dnia 4 stycznia 2011 r.

Mówiąc wprost wprowadzono zakaz połowu ryb między innymi na Wiśle obwód nr 4 i 5. Dzwoniłem dzisiaj do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej i powiedziano mi, że ten zakaz będzie obowiązywal jeszcze przez kilka miesięcy, tj. co najmniej do czasu wydania wyroku sądu w sprawie odebrania tego odcinka Toruniowi.

Czy warto to komentować???

(2011-01-11 21:55)
pkuch-p1pkuch-p1
0

Z dniem 5 stycznia 2011 r. wprowadza się ZAKAZ AMATORSKIEGO POŁOWU RYB wędką i kuszą, w obwodach rybackich, dla których uprawnionym do rybactwa jest Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zgodnie z Zarządzeniem nr 1/2011 Dyrektora RZGW w Gdańsku z dnia 4 stycznia 2011 r.

Dzwoniłem dzisiaj do Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku aby się więcej dowiedzieć i uzyskałem informację, że na odcinku Wisły nr 4 i 5 zakaz będzie obowiązywał jeszcze przez kilka miesięcy , tj.  do czasu wydania wyroku sądu w sprawie zabrania tej wody Toruniowi.

Uważam, że to są kpiny. W mojej ocenie jak nie ma gospodarza to znaczy ,że dobro jest wspólne i do powszechnego użytku. A w tej sprawie wprowadzono zakaz połowu. Jestem ciekawy, kto w tej sytuacji będzie kontrolował czy zakaz nie jest łamany?

(2011-01-11 22:09)
adrianCZNadrianCZN
0
Otóż koledzy zaczerpnąłem informacji w sprawie składek na Wisłę i dowiedziałem się że Uwaga! od 5 stycznia 2011r obowiazuje całkowity zakaz amatorskiego połowu ryb na rzece Wiśle w obwodach rybackich 3 i 4 a także na rzece Drwęcy w obwodzie rybackim nr. 5. Tak więc wielu koleżanek i kolegów wędkarzy z okolic Nowego, Grudziądza, Świecia, Chełmna, Fordonu, Bydgoszczy, Solca Kujawskiego oraz gości z innych rejonów kraju zostało pozbawionych łowienia ryb na Wiśle:(.  Zezwolenia wykupione po 5 stycznia tracą ważność. (2011-01-13 18:51)
kubolsoleckubolsolec
0
witam koledzy czyli od 5stycznia jest zakaz łowienia a do kiedy??
mam nadzieje że w kwietniu już będzie można łowić :P
pozdrawiam:)
(2011-03-09 17:31)
samotny lowcasamotny lowca
0
Tych parę marnych groszy więcej, to jest pikuś, ale pierwsze słyszę, że Wisła zaliczana jest do rzek górskich, a łowię ponad czterdzieści lat. To jakiś absurd! Z pewnością chodzi tylko o to, by natrzepac więcej kasy, żeby było więcej do podziału, wiemy przez kogo... Ale mniejsza o to. Mam tylko nadzieję, że już od zaraz zaczniemy łowic w Wiśle gatunki typowe, dla rzeczywistych rzek górskich. A może jeszcze, tak przy okazji gdzieś w okolicach Bydgoszczy wyrosną nam nagle jakieś dwu-trzytysięczniki, Wisełka nabierze rozpędu, a miejscowi górole zaczną produkcję oscypków? No, to byłoby super... Zaraz zwijam manatki i wynoszę się z Alp, bo na kiego mi tu tkwic, jeśli krystalicznie czysty potok będę miał o rzut kamieniem od domu? Sam założę kierpce i zajmę się hodowlą owiec...
Pozdrawiam pomysłowych kolegów po kiju. (?)
(2011-11-24 00:24)
aviavi
0
zenada. jak mozna opłącac składki w ubeckim zwiazku kierowanym przez byłego SBka?? (2013-08-29 12:07)

skomentuj ten artykuł

 
Aplikacja