Śmieci na łowisku - jez. Wielki Głęboczek

/ 7 komentarzy / 4 zdjęć


Na prośbę kol. jur56

Po ponad miesięcznej 'bezczynności' na tym forum w tym temacie, tzn: 'Śmiecenie na łowiskach', postanowiłem , że jeszcze raz wrócę do tego - było nie było nieco wstydliwego tematu dla nas wędkarzy - żeby podzielić się niestety następnymi faktami i smutnymi refleksjami. Dnia 17 maja na Jez. Wlk. Głęboczek odbyły się Zawody Spławikowe o mistrzostwo Koła Miejskiego PZW w Brodnicy. W trakcie trwania zawodów sprawdziliśmy odcinek brzegu długości ok. 200 metrów, zbierając spory karton śmieci, wszystko wskazywało na to, że śmieci te w przeważającej ilości pozostawili po sobie wędkarze - były to worki foliowe z resztkami zanęt, pudełka po robakach, puszki po kukurydzy, itp...były również butelki plastikowe po różnych napojach i puszki po piwie - te rzeczy już niekoniecznie po wędkarzach...ok. 80% tych śmieci była zanurzona w wodzie przy samym brzegu, bo chyba woda najlepiej maskuje te brudy. Taki obrazek istnieje na większości akwenów wodnych i w tym przypadku nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jezioro to jest
jeziorem konkursowym i odbywają się na nim praktycznie w każdym tygodniu (w sezonie wiosenno-letnim)wszelkiego rodzaju konkursy wędkarskie. Jeden z organizatorów odbytych już nieco wcześniej zawodów odpowiedział mi, że ' ...nasi wędkarze posprzątali po sobie...', w co wcale nie wątpię, ale czy nie było by cudownie, żeby ci wędkarze zebrali dodatkowo tych parę brzydkich przedmiotów więcej? Myślę, że my wszyscy powinniśmy trochę zmienić tryb myślenia i zadbać wspólnie o te wody, z których tak chętnie korzystamy...
Fotki przedstawiające te zebrane śmieci znajdziecie na Blogu.
Proszę , niech każdy zastanowi się nad tym tematem i wyciągnie wnioski. Pozdrawiam wszystkich nieśmiecących.

p/s.
Prezes Rejonu zapowiedział wzmożoną kontrolę po każdych zawodach i wyciągniecie odpowiednich wniosków pokontrolnych!

 


4.2
Oceń
(31 głosów)

 

Śmieci na łowisku - jez. Wielki Głęboczek - opinie i komentarze

adleradler
0
Temat jak woda szeroki , ale ZAWSZE aktualny.Pisania i piętnowania takich przypadków,osób nigdy nie powinniśmy zaprzestać.BRAWO!Tak koledzy trzymać. (2009-05-18 10:42)
janunio1janunio1
0
Trochę się tego nazbierało ja daję piątaka,pzdr. (2009-05-18 21:19)
ZdzichuZdzichu
0
Stiv, temat może dla niektórych"oklepany", ale jak najbardziej aktualny, może kiedyś nie trzeba będzie o tym już pisać. Ocena - "5". Pozdro ... (2009-05-19 19:09)
hubihubi
0
Pisać mówić i nagłaśniać,a brudasów gonić łapać i karać pozdrawiam. (2009-05-19 20:54)
jacuniojacunio
0
Zgadzam się z tobą w zupełności, niestety śmieci na naszych łowiskach to smutna rzeczywistość i często mi się zdarza, że zanim rozpocznę łowienie to zaczynam od sprzątania swojego stanowiska (2009-05-19 21:23)
hellboyhellboy
0
WITAM TEMAT KTÓRY NIGDY NIE MILKNIE.TYDZIEŃ TEMU ODBYŁY SIE ZAWODY ŁOBEZKIEGO TOWARZYSTWA WĘDKARSKIEGO UDZIAŁ BRALI POLICJANCI TYLKO.TO CO UJRZAŁEM NA DRUGI DZIEŃ PO IMPREZIE UHAAA DŁUGO ZAPADNIE W PAMIĘCI BYDŁO TO MAŁO POWIEDZIANE JESTEM W SZOKU SMIECI POROZUCANE NA 50 METRÓW JAK TORNADO BY PRZESZŁO I TO TZ WEDKARZE MASAKRA JESTEM ZAŁAMANY TYM ILE SIE OTYM MÓWI I TO MY WEDKARZE PO CZĘŚCI SAMI JESTEŚMY WINNI. PUDEŁKA PO ROBAKACH KARMACH WSZEDZIE MOZNA SPOTKAC PANOWIE ZGINIEMY W WŁASNYCH ŚMIECIACH..SZKODA ZE COŚ CO MA BYĆ ODSKOCZNIĄ OD MIASTA DYMU SYFU ZAMIENIAMY W TO SAMO ..ZDESPEROWANY... (2009-06-12 17:57)
u?ytkownik908u?ytkownik908
0
Taka prawda, dokładnie to opisałeś, nikt na zawodach nie śmieci, tylko skąd to się bierze myślę że prezes rejonu po części rozwiąże ten problem. piątka (2009-06-17 22:20)

skomentuj ten artykuł