Śmieci na Kamieńcu

/ 2 komentarzy / 8 zdjęć


Pierwsze co należało zrobić po wczorajszym przyjeździe na Łowisko Specjalne "Kamieniec" w Trzcianie, to posprzątać stanowisko!! Puszki, butelki, żyłki, słoiki i najróżniejsze opakowania. Po pewnym czasie, w końcu zarzuciłem zestawy do wody. Wolny bieg włączony i idziemy pozwiedzać. I co znalazłem? Śmieci! To samo co u mnie plus nieposprzątane ognisko. Ktoś również postanowił zrobić sobie spóźnione zakończenie roku - postanowił spalić książkę do j. angielskiego, lecz chyba nie chciała zbyt dobrze się palić, ponieważ spalona została tylko jedna strona. I tak cały brzeg zawalony śmieciami. A kosze na śmieci pełne, do tego jeszcze wokół koszy walają się sterty śmieci. Worki na śmieci podarte. Hmm.... ktoś się chyba opiekuje łowiskiem? Gdzie oni są?

Przyjechali około dwie godziny później. Jeden z Panów (którego zresztą znam - prezes koła PZW "Pstrąg" w
Dukli) wysiadł z samochodu i pierwsze co zrobił to podszedł do śmieci i zareagował słowami: ja p*****le ile śmieci!!!! Następnie obydwaj Panowie złapali się za głowy. Widać, że chwilę już ich tutaj nie było.

Regulamin dopuszcza łowienie na dwie wędki, a niektórzy łowią na trzy! Gdy Panowie z zarządu się o tym dowiedzieli, powiedzieli: "Jak widzicie coś takiego, to zgłoście to". A może samemu by kontrolowali co jakiś czas łowisko? Pozostawiam to dla Nich. Jak sobie zadbają takie łowisko będą mieli. Wiem, o ty, że jak widzi się, że ktoś łowi niezgodnie z regulaminem, powinienem to zgłosić. Ale jak wszyscy wędkarze łowią na trzy wędki, a wymówką jest: "Nikt nie sprawdza!" to co z tym zrobić? Przecież nie będę dzwonił po odpowiednie służby i mówił, że wędkarze (których czasami jest więcej, chodź już nie teraz) nie stosują się do regulaminu! Coraz mniej osób już tam jeździ. Zazwyczaj na żwirowni są już pustki.
Pozdrawiam, Kamil

 


5
Oceń
(10 głosów)

 

Śmieci na Kamieńcu - opinie i komentarze

okiem_sandaczaokiem_sandacza
0
Tak to bywa.. (2013-07-20 10:12)
RoxolaRoxola
0
No zobacz... a podobno na łowiskach specjalnych jest czysto, a brud tylko na ogólnodostępnych wodach PZW. Jednak nie... (2013-07-20 21:06)

skomentuj ten artykuł