Śmierdzący smakołyk - czerwone z nawozu

/ 15 komentarzy

Witam serdecznie !


Przygotwałem ( lub jestem w trakcie ) dzisiaj dla Was dwa artykuły. Jeden z nich, który właśnie czytasz, może odebrać Wam apetyt na jakiś czas ^^
Mimo to, zachęcam do czytania :)


Poza tym, że studiuje w Olsztynie i tam mieszkam, bardzo często przyjeżdżam na wieś, gdzie spędziłem większą część mojego życia. Moi rodzice mają tutaj dom i kawałek działki. Podwórze całkiem spore i dosłownie kawałeczek ogródka, bardziej dla pasji i przyjemności niż dla obfitych zbiorów. Jak część z Was na pewno wie i niejedna osoba musiała pracować tak samo, o tej porze roku, taki skrawek ziemi, wypadałoby użyźnić. Najprostszym, najtańszym i jak wielu twierdzi najlepszym sposobem, jest naworzenie go obornikem.
Jak to już na wsi bywa, mimo, że moja gminna wioska powoli przestaje przypominać wieś, są nadal u nas, na obrzezach, gospodarstwa rolne. Mimo lekkiej niedyspozycji po wczorajszej nocy, obowiązków nie można było odłożyć.
Mimo, że póki co historia ta nie bardzo wiąże się z wędkarstwem zapewniam, że jednak jest ^^... już wyjaśniam i przechodzę do konkretów.
Otóż w oborniku/nawozie/kompoście, jak wielu z Was na pewno wie, żyją dżdżownice. Czerwone robaki - 'gnojaki' są nadal przez wielu wędkarzy uważane za jedne z najlepszych przynęt. Intensywny zapach, kolor i ( Zapewne ) smak, do tego odpowiedni rozmiar i duża ruchliwość sprawiają, że rybki bardzo dobrze na nie reaguja.
Zbliża się zima i o naturalne przynęty będzię trudniej - mam na myśli domowe sposoby ( o hodowaniu białych, 'polowaniu' na rosówki i kilku innych, ciekawych sposobach i metodach, na pewno napiszę jeszcze wiele ). W wędkarskich sklepach ceny rosną i rosną... za kilka czerwonych robaków płacę obecnie ponad 4 zł. Dziś, w przeciągu 15 minutowej pracy, mimo że mocno nieprzyjemnej, udało mi się zrobić zapasy, na całą zimę i pewnie większość sezonu wiosennego. Setki pięknych, grubych, wijących się czerwonych robaków leży właśnie w mojej drewnianej skrzynce, w drewnianym domku położonym niedaleko. Przynęta darmowa, świetna, z możliwością przechowywania przez miesiące. Nie chcę tu wklejać wiadomości z wikipedii, czy innych źródeł z internetu, rozpisywać się o nich za dużo, o przechowywaniu i hodowli - przynajmniej nie dziś. Na pewno dużo więcej powiem o nich, podczas przygotowań do zimowych wypadów i konkretnie już na lodzie.
Gwarantuje, że udowodnimy ( choć wielu z Was na pewno nie potrzebuje dowodów i wie z własnego doświadczenia o tym ) jak bardzo skuteczną przynętą one są.
Zdradzając troche przyszłości - 15 grudnia wylatuję za granicę i wracam dopiero w styczniu. Do tego czasu postaram zebrać się sporo materiałów i treści, tak aby ten czas nie był przerwą w naszej działalności i nasze portale obfitywały w ciekawostki na długie zimowe wieczory. Na pewno będę dostępny w tym okresie, ale wypadów wędkarskich nie planuję - choć nigdy nic nie wiadomo ^^ ( na pewno za to odwiedzę sklepy wędkarskie, podeśle zdjęcia, być może film i opisy moich zakupów).
Nie sądzę, żeby do tego czasu pojawił się gruby i mocny lód na jeziorach, więc zapewne pierwsze zimowe filmy z wypraw wędkarskich pojawią się dopiero w styczniu.

Na zakończenie jeszcze mała prośba. Tak jak wspominałem, ruszam z produkcją kogutów i mimo że już sporo informacji o miejscach gdzie można dostać odpowiednie materiały mam, to nigdy dość. Jeżeli ktoś z Was ma godny polecenia sklep, materiały, firmę to proszę o informacje.

Poza tym wpisem pojawi się dziś jeszcze jeden, będzie to recęzja 'CZARNEJ SKAŁY' od Okumy, której używałem w tym sezonie. Pozdrawiam i połamania kija!

 


4.9
Oceń
(38 głosów)

 

Śmierdzący smakołyk - czerwone z nawozu - opinie i komentarze

endriu1994endriu1994
0
Gnojaczek :D Prawdziwy killer ;p (2012-11-18 18:01)
kamil11269kamil11269
0
Najlepsza przynęta na karasia i zazwyczaj na zawody na rzece ;) (2012-11-18 18:26)
owczarkiowczarki
0
czekam na relacje (2012-11-18 19:47)
pompipspompips
0
Popieram sam hoduję czerwone w kotłowni jak odpalam kobietą przerobioną ziemię do celów hodowli roślin to przestały marudzić pilnie zbierają resztki warzywne dla moich małych czerwonych pieszczoch.5 (2012-11-18 20:30)
Lin1992Lin1992
0
Dobra przynęta - polecam. (2012-11-18 21:35)
marekpmarekp
0
No pewnie po co płacić za przynętę którą samemu można hodować i naprawdę łatwo pozyskać.Jednak dla mnie w mijającym sezonie robactwem numer jeden była pinka.Na ogół wędkowałem w Wiśle.Zawsze jednak zabieram ze sobą pudełko gnojaków to już przyzwyczajenie. pozdrawiam (2012-11-19 13:23)
Marcinm81Marcinm81
0
Witam
Gnojniaki są najlepsze, nigdy na zawody nie ruszam się bez nich. Za art. *****
Połamania Kija
(2012-11-20 16:51)
eryk01eryk01
0
Gnojak urwał mi przypon.Dzis prawdziwych gnojaczków jóż niema (2012-11-21 13:30)
okonek1235okonek1235
0
Dobry na okonia i leszcza i o wiele żywszy od kupnego. pozdrawiam (2012-11-23 20:36)
dzotowskidzotowski
0
koledzy właśnie założyłem małą hodowlę gnojaków w kotłowni ile godzin na dobę musi być zapalone światło ponieważ po ciemku opuszczają pojemnik. pozdrawiam (2012-12-05 09:56)
popiol21popiol21
0
kolego zamknij pojemnik jakims dziurkowanym wieczkiem, sam posiadam 2 spore kompostowniki o powierzchni okolo 5m2 kazdy i choduje w nich rosowki, rosowki kalifornijskie i nasze gnojaczki i wszystko jest ok, nie wymarzaja i nie uciekaja dzieki odpowiedniej konstrukcji kompostownika, pozatym po co maja uciekac skoro pokarmu do przerobu maja na rok do przodu a rozkladajaca sie materia daje im tyle ciepla ze nigdy jeszcze nie wymarzly a ostatnio zimy dawaly ponad -25C. Pozdrawiam (2012-12-06 20:04)
dzotowskidzotowski
0
Witam dzięki popiol21 to znaczy że niczym nie ocieplasz tych kompostowników na zimę ja swój kompostownik na zewnątrz okryłem liśćmi i słomą w belkach a w piwnicy mam pierwszy raz. Pozdrawiam (2012-12-06 20:28)
u?ytkownik132079u?ytkownik132079
0
Tak jak wspominał popiol jeżeli to są duże pomieszczenia, wystarczy zapewnienie dobrej jakości kompostu, aby robakom nie chciało się przeprowadzać, jeżeli to są mniejsze pojemniki, wystarczy siateczka na wierzch i należy pamiętać o kilkukrotnym wymienianiu kompostu. (2013-01-17 10:13)
u?ytkownik132079u?ytkownik132079
0
Jeszcze raz dzięki wielkie za komentarze i ocenki ! Bardzo fajnie że zaglądacie na mój blog ! Mam do Was maleńką prośbę, z racji tego, że pisujemy na kilku forach i portalach i wpisów na blogu przybywa, bardzo ciężko jest znaleźć czas na przeglądanie ich, oraz zawartych w nich zdjęciach, w celu zorientowania się czy nie pojawiły się nowe komentarze. Komentarze z oceną wpisu są oczywiście ważne, ale mam tu przede wszystkim na myśli komentarze z jakimi kolwiek pytaniami odnośnie tekstu lub nie. Bardzo bym prosił o zadawanie tych pytań w prywatnej wiadomości ( przynajmniej w starszych wpisach ) będzie mi dużo łatwiej odpowiadać na nie na bierząco, a to pomoże zarówno mi jak i Wam. Wiadomość ta pojawi się pod wszystkimi starszymi wpisami. Pozdrawiam i połamania kija !! (2013-01-17 10:13)
youxdddyouxddd
0
Gdzie można znaleźć takie robaczki ??? Za odpowieć serdecznie dziękuje :D (2013-01-21 10:20)

skomentuj ten artykuł