Śmietnik czyli Miedzna Murowana

/ 5 komentarzy / 4 zdjęć


Zbiornik Miedzna Mur. jest zbiornikiem jak setki innych zbiorników w całej Polsce i pewnie jak setki tych zbiorników brzegi są okropnie zaśmiecone różnymi rodzajami śmieci. W dniu 27 marca, będąc przy zarybianiu pod tzw. ,,gruszką" nie sposób było nie zauważyć brzegów tego zbiornika ogromnie zaśmieconych. Jestem w 100% pewien, że przyczynili się do tego i wędkarze.

Można było popatrzeć ze zdziwieniem na masę różnych wielkości butelek plastikowyc ,torebek foliowych, pudełek po robakach jak i toreb po zanętach. Leży nawet porozwalana stara wersalka, myślę , że ona nie została przywieziona przez wędkarzy, ale kto wie? Pomyślałem sobie, że społeczeństwo i pseudo-wędkarze nie dorośli do tego by w zgodzie z naturą obcować razem z nią, bo jest piękna, a my rozrywamy jej urok i piękno, które nam daje.

Mając aparat przy sobie zrobiłem kilka zdjęć byśmy mogli wszyscy zobaczyć jak zachowujemy się bardzo nie elegancko, zostawiając tyle bałaganu nad naszymi wodami. Jako prezes koła nr11 Opoczno-Miasto na zebraniu zarządu w dn.01.04 przedstawię ten problem i zorganizujemy wyjazd na posprzątanie tego miejsca. Chciałbym zaapelować abyśmy troszkę myśleli i po odbytym wędkowaniu zostawiali po sobie należyty porządek.
Z poważaniem


Prezes Koła nr 11 Opoczno-Miasto

Maj Krzysztof

 


3.9
Oceń
(11 głosów)

 

Śmietnik czyli Miedzna Murowana - opinie i komentarze

swiezyswiezy
0
... moja propozycja z zgodnie z regulaminem karać wędkarzy którzy łowią na zaśmieconych stanowiskach bez tłumaczenia że to nie jego a problem sam się rozwiąże . Jak ktoś raz zapłaci czy dostanie upomnienie to drugi raz nie usiądzie na brudnym a i zastanowi się zanim ciśnie coś w krzaki . Pozdrawiam tych którzy starają się nie śmiecić i sprzątają po innych .... (2009-03-28 15:15)
KYLONKYLON
0
Masz rację Sylwek,myślę,że powinniśmy się wstydzić takich zbiorników.To tylko świadczy o wychowaniu i kulturze osobistej.Ten problem istnieje od zarania dziejów dlatego ,że są różne charaktery ludzi.Takich to jakby pałami lał po tych tępych łbach to i tak nic nie pomoże.Pozdrawiam tylko ludzi z kulturą . (2009-03-28 18:13)
SliderSlider
0
Podzielam wsze zdanie koledzy bo taki burdel nad wodom mnie też irytuje ale nie tylko wędkarze tam śmiecą bo i rodzinki co na grila przyjadą też kultura nie grzeszą , przykre to ale prawdziwe . Pozdrowionka dla etycznych WĘDKARZY (2009-03-29 12:06)
slawomir66slawomir66
0
Jak najbardziej koledzy macie rację. Nasze łowisko tj Staw w Spale sprzątaliśmy w piątek 27 marca po południu. Również było trochę tego i nie koniecznie zostawione przez wędkarzy (do obejrzenia na moim blogu). Pozdrawiam. (2009-03-29 19:38)
swiezyswiezy
0
... dowiedziałem się dzisiaj że takie sprzątanie odbędzie się jutro . Szkoda że nie było informacji wcześniej ale i tak postaram się zawitać koło gruszki na 15 00 . Pozdrawiam ... (2009-04-03 21:46)

skomentuj ten artykuł