Sobota dla Kromszewic

/ 5 zdjęć


W sobotni poranek spotkali się członkowie Koła w Kromszewicach aby popracować na rzecz naszej stanicy wędkarskiej. W planie mieliśmy :
1. Położenie nowej papy na trzech domkach
2. Uporządkowanie terenu stanicy, w tym segregacja drewna odzyskanego z remontowanego pomostu
3. Naprawa bieżąca łodzi wiosłowej drewnianej i jej pomalowanie
4. Obcięcie żywopłotu i koszenie terenów zielonych
Niestety silne ulewy w piątek zniweczyły część planów. Koledzy, którzy mieli położyć papę musieli zostać w domu bo nie było sensu przyjeżdżać bo dachy były mokre i kładzenie papy mijało by się z celem. Również łódź była bardzo wilgotna i skończyło się na przygotowaniu jej do pomalowania i uzupełnienia ubytków. Przy okazji odkręcono tablice rejestracyjne w celu ich odnowienia. Drewno zostało posegregowane : dobre złożono w odpowiedni sposób ,natomiast pozostałe zostało pocięte i ułożone w stos z przeznaczeniem na ognisko. Wywieziono również nagromadzony złom po opakowaniach od smoły i lepiku, który był uprzednio używany do remontów łodzi i dachów. Żywopłot z ligustru pospolitego został na całej długości przycięty. Niestety tereny zielone były bardzo mokre i cięcię było nie możliwe.
Po pracy zjedliśmy wspólny skromny posiłek i umówiliśmy się na dalsze prace. Mamy nadzieję ,że następnym razem dojedzie nas więcej .
Deszcze i związana z tym duża wilgotność podłoża zaowocowała wysypem pierwszych gatunków grzybów.

 


4.8
Oceń
(15 głosów)

 

Sobota dla Kromszewic - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł