Sobotni wypad nad polder Buków

/ 5 zdjęć


Postanowiłem wybrać się w ten weekend na polder Buków (Łowisko nr 008). Na łowisku zameldowaliśmy się o godzinie 4:00. Ku mojemu zdziwieniu było dość sporo wolnych miejsc a to dziwne, przy tak sprzyjającej pogodzie. 

Zapomniałem dodać, odnośnie mojego poprzedniego wpisu "Śmieci, śmieci, śmieci - wszędzie śmieci. Ratujmy nasze zbiorniki" - tu też nie miła niespodzianka. Nad samą wodą na stanowisku co leży? Basen, ponton i koło dmuchane.. Widocznie ktoś bardzo szybko się zbierał. 

Zostawiony basen, koło dmuchane i ponton nad wodą.

Nastawiałem się na "grubo" - rosówka, kulki i trupek. Na rosówkę od samego początku pojawiły się brania - z czego 90% było do brzegu więc ciężko było zaciąć a po wyciągnięciu hak pusty. Podejrzewam, że sprawcą tego były raki. Jednak po około godzinie swinger w górę - w dół = coś siedzi. Myślałem, że to coś większego jednak okazało się, że to okoń. W sumie też ucieszył ponieważ miał ponad 25 cm - więc już taki ładniejszy.


Cały dzień do godziny 17 skończyło się na jednej rybie. No pomijając zabawę bacikiem kiedy próbowałem złowić jakiegoś trupka ale same 10 cm wzdręgi.. Jestem trochę rozczarowany, ponieważ było widać że ryba chodzi - może to wina odmrożonej zanęty. Zobaczymy, w ten weekend zamierzam się odbić. 

Pozdrowienia dla chłopaków ze stanowiska obok - dzięki za szkołę jak powinien wyglądać dobry przypon karpiowy, a pokażę go w następnym wpisie :)

 


4.9
Oceń
(7 głosów)

 

Sobotni wypad nad polder Buków - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł