Zaloguj się do konta

Spining Tiger Cross Maxx od Kongera

Ostatnio dość często na forum pojawiają się pytania w wyborze wędki . Ja postaram się trochę pomóc w wyborze kija do lekkiego spiningowania , którego sam używam i mogę polecić.
Na początek trochę nudnych danych technicznych :
Długość 270 cm
Ciężar wyrzutowy 3 -18 g
Masa 160 g
Dł. transportowa 144 cm
Liczba elementów 2
Liczba przelotek 8
A teraz trochę o de mnie:
Tej wędki używałem jak i nadal używam przeważnie do łowienia kleni, jazi i pstrągów, ale zdarzyło się też wyciągnąć nią wiele innych gatunków ryb w tym suma , szczupaki, sandacze i bolenie. Kij ma miękką i szybką akcje. Szczytówka jest czuła i wyczujemy nią branie nawet najmniejszego okonka, ale według mnie ciężar wyrzutowy został trochę zawyżony bo podczas prób zarzucania 18 gramowymi przynętami szczytówka strasznie się gnie. Wędka wykonana jest bardzo estetycznie, korkowa rękojeść jest bardzo wygodna i nie męczy ręki po wielogodzinnym spiningowaniu, cały kij jest zakończony gumową stopką, całość wygląda bardzo ciekawie. Ten kij kosztuje w zależności od sklepu ale cena waha się w granicach 120 - 150 zł. Jak za tak cenę to ta wędka naprawdę jest godna polecenia. A teraz przedstawię kilka największych ryb które wyciągnąłem tą wędką :
-sum 97 cm
-szczupak 84 cm
-boleń 64 cm
Jak widać wędka dość uniwersalna i przyznam się że tego suma wyciągnąłem chyba dzięki jakiemuś cudowi :).
A i zapomniałem dodać, że to wklejanka.
Pozdrawiam kubaxxx

Opinie (1)

marek-debicki

18g na wklejąnkę to dużo i zawszy będzie się giąć. Jednak wyholowane na nią rybki dobrze świadczą o samym sprzęcie i umiejętnościach Kolegi. Pozdrawiam i *****pozostawiam. [2014-04-21 11:49]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej