Spiningowe mistrzostwa Koła nr 16

/ 7 zdjęć


Miejscowość Szczuka i jezioro o tej samej nazwie leży na południowy-wschód od Brodnicy. Najstarsze ślady osadnictwa na tym terenie to relikty grodziska znajdującego się na zachodnim brzegu jeziora Szczuka (23,5 ha) na wypiętrzonym pagórku-półwyspie. Wały grodziska o wysokości 8 -10 m. okalają majdan o powierzchni 80 x 60 m. Prowadzone tutaj badania archeologiczne pozwoliły na stwierdzenie, że obiekt funkcjonował na przełomie XI i XII w. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1325 r.”
http://www.nasze.kujawsko-pomorskie.pl/ciekawostki/miejscowosci/s/188-szczuka-gm-brodnica-pow-brodnicki.html
 
Dnia 08 maja 2016r na Jez. Szczuka odbyły się zawody wędkarskie o spinningowe o Mistrzostwo Koła Miejskiego PZW w Brodnicy, rywalizacja trwała 5-godzin. Niedziela była ciepłym dniem po niebie przetaczały się małe chmurki, a słońce świeciło nam cały czas. Ja sam złowiłem trzy szczupaki i 2 okonie – wszystkie bez wymiaru !!! Jak większość złowionych przez kolegów spinningistów ryb bez wymaganych wymiarów, dlatego nie mogły być zaliczane do punktacji.
Zwycięzcy zawodów :
1. kol.Sokołowski Piotr zdobywając 790 pkt.
2. kol. Malinowski Piotr 500 pkt.
3. kol. Kamiński Tomasz 470pkt.
Wszystkie ryby po zmierzeniu wróciły do wody.
Puchary i dyplomy zwycięzcom tych zmagań wręczył prezes Koła Miejskiego kol. Lech Sadowski w towarzystwie Kapitana Sportowego Koła kol. Rafała Dąbrowicza.
Zawody zorganizował Kapitanat Sportowy Koła " Miejskiego" pod przewodnictwem Kapitana Sportowego Koła kol. Rafała Dombrowicza.
Sędziowało dwóch  sędziów kol. Edmund Łobodziński i kol. Robert Bronskowski. .Zawody zakończono wspomieniani, oraz zjedzeniem ciepłego posiłku.
 

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Spiningowe mistrzostwa Koła nr 16 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł