Spinning w lato - Dzień gorącego lata

/ 4 komentarzy

Kolejny, upalny dzień sierpnia i nadzieja że dziś uda się coś złapać - spinning w lato. jednak zaraz po wyjściu nad wodę szybko przekonałem się, że długo w tym słońcu nie pociągnę. Wykonałem kilka rzutów na ulubionych miejscówkach… nic się nie dzieje, stwierdziłem, że skoro nawet ryby w ten upał nie mają zamiaru się ruszać to i ja zarządzam odwrót. Po fali upałów przyszedł czas na umiarkowaną temperaturę, twarz uśmiecha się od rana na samą myśl o wyjściu nad wodę. Szybkie wypisanie karty spinning w rękę i w drogę. Na początek w ruch poszedł wobler własnej roboty o bardzo delikatnej pracy. Obławiam mały dołek i nagle jest uderzenie, zacinam delikatnie, siedzi niewielki szczupak. Po wyjęciu tej rybki ogarnęło mnie ogromne szczęście co prawda nie była ona duża(42cm), ale sam fakt, że złapałem ją na woblera zrobionego przeze mnie i moich towarzyszy wędki cieszył najbardziej. Dobrze się zaczęło pytanie co dalej. Postanowiłem połapać trochę z opadu, znalazłem ładne górki i tam kierowałem niewielkiego koguta. Był to strzał w dziesiątkę okoń za okoniem, ryby wielkością nie reprezentowały niczego, ale lepsze to niż nic. Zbliżało się południe jeszcze jedna zmiana przynęty na wobler firmy HUNTER, a konkretnie był to champion 4. Przeniosłem się w miejsce gdzie rzeka tworzy ostre zakole w którym woda jest trochę głębsza. Za trzecim rzutem poczułem ostre uderzenie, pierwsza myśl została pokierowana na szczupaka, ale za chwilę zaczęło się piękne murowanie i wszystko było już jasne, był to piękny garbus. Delikatnie podprowadziłem rybę do brzegu i podebrałem ręką, niesamowita euforia, została ona zmierzona, szybkie zdjęcie i do wody. Okoń mierzył sobie 29 cm, ten dzień na pewno zapamiętam do końca życia. Wiele ludzi żywi uraz do okoni i nie ma przyjemności z połowy tej ryby, ja jednak coraz bardziej utrzymuję się w przekonaniu, że okoń to najpiękniejsza ryba na świecie. Sobie i wszystkim wędkarzom życzę takich emocji podczas obcowania z tą rybą.

 Pozdrawiam, połamania.

 


5
Oceń
(13 głosów)

 

Spinning w lato - Dzień gorącego lata - opinie i komentarze

krisbeerkrisbeer
0
Świetny teksy, zachęcam do pisania. Zapomniałeś dodać ze wobler na którego wyciągnąłeś tego pistoleta nazwaliśmy ,,żarłacz biały'', i był to jeden z naszych pierwszych woblerów. Życzę metrowego szczupaka'' za tydzień. *****:) (2014-09-28 20:51)
marek-debickimarek-debicki
0
Buzia się sama uśmiecham jak czyta się teksty, w których bije tyle emocji i ciepłych wrażeń z wędkowania. Pozdrawiam i *****pozostawiam. (2014-09-30 11:50)
savianosaviano
0
Przydało by się fotkę przekręcić... Nawet Paint ma tą funkcjonalność! (2014-09-30 14:50)
maryskamaryska
0
Super garbusek piąteczka za zapał (2014-10-11 16:47)

skomentuj ten artykuł