Spinning w marcu


Witam! Z tego co widziałem w Pańskim blogu, jest Pan profesjonalistą w dziedzinie spinningowania, w związku z czym mam do Pana kilka pytań. Czy o tej porze roku warto spinningować np. na Narwi ewentualnie na Omulwii? Spędzam nad wodą dużo czasu, stosuję woblery rozmaitej maści, czasem wahadłówki i nic nie łapię. Co poleci Pan do łowienia na tę porę? Gdzie szukać ryby?? Zastanawiam się również, gdzie i w jaki sposób można zrobić kurs przewodnika po polskich wodach (ewentualnie również zagranicznych) i jakie trzeba spełniać warunki. Czy jest popyt na takie usługi? Proszę przybliżyć mi dokładniej ten temat.

Niestety, jeśli chodzi o szkołę, która kształciłaby przewodników wędkarskich, to nie mam dobrych wiadomości, ponieważ w Polsce nie ma takiej placówki. Funkcjonują one w Szwecji. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że w większości przypadków przewodnicy sami promują się w środowisku i pracują na swoją pozycję, nie kończąc specjalistycznej szkoły –swoim doświadczeniem dzielą się na stronach internetowych, biorą udział w konkursach i przez to stają się bardziej znani. W moim przypadku, to przedstawiciele wielkich firm z branży zaprosili mnie do współpracy.

Odnosząc się natomiast do pytania dotyczącego spinningowania w lutym, to mogę powiedzieć, że jak najbardziej warto łowić o tej porze roku. Oczywiście trzeba liczyć się z okresem ochronnym wielu ryb, ale spokojnie można wybrać się na okonie, które w tym czasie powoli przygotowują się do tarła. Możemy też łowić jazie i klenie. Jeśli chodzi o miejsca, w których można spotkać teraz ryby, to z pewnością są to najgłębsze miejsca w zbiorniku – pod nawiasami traw, na zalanych trawach, kamienistych opaskach, a w słoneczne dni na wypłyceniach.
Co do łowienia? W przypadku okonia polecam błystkę obrotową wielkości nr 0 i 1 oraz przynęty gumowe – rippery i twistery 3-5 centymetrowe. Na jazie i klenie najlepiej stosować wolno tonące woblery i prowadzić je bardzo powoli.
Pozdrawiam!


Przypominam, że cały czas czekam na Państwa pytania dotyczących wszelkich kwestii związanych z wędkowaniem - metodami połowu, doborem przynęt, sprawdzonymi miejscami na złapanie dużej ryby itd. Pytania można kierować drogą e-mailową na adres:sicina@wedkuje.pl !
Odpowiedzi będą systematycznie pojawiać się w moim blogu - www.sicina.wedkuje.pl oraz na głównej stronie portalu.
Zachęcam do zadawania pytań!

 


4.5
Oceń
(35 głosów)

 

Spinning w marcu - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł