Spinningi Moderate, hybrydowe kołowrotki Ultima – poznaj nowości Dragona


Przygotowania do nowego sezonu zbliżają się wielki krokami. Jako jedni z pierwszych spieszymy więc donieść Wam o nowych produktach firmy Dragon, inspirowanych konstrukcją i designem produktów oferowanych na japońskim rynku. Odkryj 18 modeli najnowszych spinningów z serii Dragon Moderate, dostępnych w dwóch wersjach wykonania dolnika. Poznaj hybrydowe kołowrotki nowej generacji Ultima, wyprodukowane przez japońską firmę RYOBI Engineering.


Seria Dragon MODERATE, to owoc naszego ostatniego wyjazdu do Japonii na tamtejsze krajowe targi wędkarskie. Trudno byłoby ukrywać, że już od pewnego czasu zwracaliśmy uwagę na znaczący postęp w dziedzinie konstrukcji i designu wędzisk spinningowych, jaki dokonywał się na rynku japońskim. Obok dominujących i działających raczej zachowawczo potentatów sprzętowych już w latach 90-tych, na bazie pracowni montażu custom rods zaczęły tam powstawać małe firmy produkujące blanki. Już kilka miesięcy po targach spotkaliśmy się w jednej z japońskich fabryk z jej właścicielem i jednocześnie głównym konstruktorem. Tak wystartował projekt pod nazwą Moderate.

Przy powstawaniu nowej serii kierowaliśmy się wieloma założeniami. Dążyliśmy do stworzenia modeli spinningów o akcji od średniej (medium) po dolne granice szybkiej (fast); wyposażonych w smukłe blanki o dość grubych ściankach, ale o mniejszym, niż standardowo otworze wewnętrznym. Takich, które umożliwiają łatwe rzucanie lekkim przynętami i pełne ugięcie pod obciążeniem. Wreszcie takich, które dają pewny hol z bardzo małym odsetkiem traconych ryb. Nie zapomnieliśmy oczywiście o designie rękojeści, która miała być utrzymana w stylistyce właściwej dla rynku japońskiego.

Każdy z 18 modeli spinningów z serii Dragon MODERATE oferowany jest w dwóch wersjach wykonania dolnika. Wersja oznaczona literą K w indeksie, to dolnik zbudowany z dwóch elementów korkowych i jednego z czarnej, twardej pianki. Te wędki dostarczane są w pokrowcach w kolorze ciemnoszarym. Wersja oznaczona jako P posiada wszystkie trzy fragmenty rękojeści wykonane z pianki. Pokrowiec tych wędzisk ma kolor czarny.

Czas na szczegóły:

Pierwsze z prezentowanych wędzisk, to cztery spinningi o stosunkowo szybkiej jak na tę serię akcji. Dynamiczne, a pod średnim obciążeniem wyraźnie przenoszące ugięcie w kierunku dolnika. Gwarantują szybkie zacięcie sandaczy i szczupaków, a jednocześnie pewny hol nawet bardzo dużej ryby. W tej grupie znajdują się zarówno wędziska okoniowe (1.90 m / 5–18 g) jak i szczupakowe (2.52 m / 10–42 g).


Największa część oferty w tej serii to jednak spinningi o akcji umiarkowanie szybkiej. Ich cechy to: – znakomite możliwości rzutowe, wyczuwalne szczególnie dla lekkich przynęt w warunkach kiedy konieczne stosowanie jest rzutów trudniejszych techniczne (bocznych lub z dołu); – płynne, progresywne ugięcie podczas holu, dające doskonałe „trzymanie” zaciętej ryby. Szeroki zakres zastosowań, od delikatnych wędek kleniowo–jaziowych (2.82 m / 2–12 g) po solidną trociówkę (2.90 m / 14–50 g).


Grupa trzech najdelikatniejszych wędzisk w tej serii, charakteryzujących się najbardziej parabolicznym ugięciem podczas holu. Znakomicie współpracują z lekkimi woblerkami, mini-jigami czy małymi gumkami na lekkich główkach. Przeznaczone do połowu takich gatunków ryb jak: okoń, kleń, jaź. Można stosować je też jako wędki pstrągowe, wyłącznie w połączeniu z plecionką i raczej w tej części sezonu, kiedy w rzekach nie ma jeszcze dużej ilości roślin i można pozwolić sobie na bardzo spokojny hol.

Doskonałym uzupełnieniem oferty są najnowsze hybrydowe kołowrotki, wyprodukowane przez japońską firmę RYOBI Engineering.

Konstrukcja wykonana została według tzw. koncepcji „V” (patent RYOBI). Ramiona rotora, na których zamocowano zawiasy kabłąka, są rozchylone ukośnie w kształcie litery V, a kołnierz szpuli ma kształt stożkowy, wpasowany w rotor. System „V” ma dwie olbrzymie zalety – redukuje masę kołowrotka i optymalizuje kształt szpuli pod kątem zwiększenia jej pojemności.

Ultima FD800i
  • Korpus i rotor wykonane z wysokoudarowego tworzywa kompozytowego, pokrywa obudowy wykonana z superduralu, duraluminiowo-grafitowa szpula „V”
  • Szpula zapasowa identyczna ze szpulą główną, główna przekładnia klasy HEG, frezowana w mosiądzu i superduralu
  • 7 japońskich łożysk kulkowych + łożysko oporowe, korbka duraluminiowo-grafitowa, rurkowy kabłąk o supertwardej powierzchni
  • Tytanowa rolka kabłąka, zabezpieczająca przed skręcaniem żyłki.





    WĘDZISKA MODERATE I KOŁOWROTKI ULTIMA POJAWIĄ SIĘ JUŻ W KWIETNIU!


    / Tekst sponsorowany przez kliknij tu->firmę Dragon<- kliknij tu /

  •  


    4.2
    Oceń
    (38 głosów)