Spinningowe Mistrzostwa Koła nr 16 Brodnica 2015

/ 6 zdjęć


Miejscowość Szczuka i jezioro o tej samej nazwie leży na południowy-wschód od Brodnicy. Najstarsze ślady osadnictwa na tym terenie to relikty grodziska znajdującego się na zachodnim brzegu jeziora Szczuka (23,5 ha) na wypiętrzonym pagórku-półwyspie. Wały grodziska o wysokości 8 -10 m. okalają majdan o powierzchni 80 x 60 m. Prowadzone tutaj badania archeologiczne pozwoliły na stwierdzenie, że obiekt funkcjonował na przełomie XI i XII w. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1325 r.”


http://www.nasze.kujawsko-pomorskie.pl/ciekawostki/miejscowosci/s/188-szczuka-gm-brodnica-pow-brodnicki.html


Dnia 10 maja2015r na Jez. Szczuka odbyły się zawody wędkarskie o spinningowe o Mistrzostwo Koła Miejskiego PZW w Brodnicy, rywalizacja trwała 5-godzin. Niedziela była dosyć chłodnym i zmiennym dniem po niebie przetaczały się ciemno-szare chmury, momentami tylko pokazywało się słońce - na zakończenie deszcz yk!!!

Większość złowionych ryb bez wymaganych wymiarów, dlatego nie mogły być zaliczane do punktacji.

Zwycięzcy zawodów :

1. kol.Sokołowski Piotr zdobywając 1990 pkt

2. kol. Malinowski Piotr 1520 pkt

3. kol. Kazimierczyk Patryk 750pkt


Największy szczupak został złowiony przez kol.Patryka Kazimierczyka, największego okonia złowił kol. Piotr Sokołowski. Wszystkie ryby po zmierzeniu wróciły z powtrotem do jeziora.

Puchary i dyplomy zwycięzcom tych zmagań wręczył prezes Koła Miejskiego kol. Lech Sadowski.

Zawody zorganizował Kapitanat Sportowy Koła " Miejskiego" pod przewodnictwem Kapitana Sportowego Koła kol. Rafała Dombrowicza. Sędziowało trzech sędziów.Zawody zakończono wspomieniani, oraz zjedzeniem ciepłego posiłku.

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Spinningowe Mistrzostwa Koła nr 16 Brodnica 2015 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł