SPINNINGOWE MISTRZOSTWA KOŁA 2018r.- relacja

/ 46 zdjęć


W słoneczną niedzielę 2 września na rzece Bzurze w okolicach Bednar odbyły się wędkarskie zawody spinningowe o tytuł Mistrza Koła PZW w Łowiczu na rok 2018. Zapisy były przyjmowane przez pół godziny, od 6.00 do 6.30. W tym czasie można było napić się gorącej kawy i skosztować domowych wypieków. Po zakończeniu zapisów ogłoszono zbiórkę, na której stawiło się 24 zawodników. Uczestników przywitał wiceprezes koła Paweł Godos, który omówił zasady rywalizacji – do najważniejszych należało przypomnienie wymiarów ochronnych ryb. Następnie rozdano zawodnikom karty startowe, w które sędziowie później wpisywali wymiary złowionych ryb. 

Ok. godz. 07.00 rozpoczęto 4-godzinną rywalizację. Teren zawodów wyznaczony był od mostu w Bednarach do mostu na Kompinie, po jednym brzegu. Oczywiście zawody zostały rozegrane na żywej rybie – wyglądało to tak, że zawodnicy zgłaszali złowienie punktowanej (wymiarowej) ryby sędziemu, który ją mierzył i zapisywał wynik, a następnie ryba w dobrej kondycji wracała do wody. Już na samym początku zawodów, w pierwszym rzucie przynętą do wody, Marek Rosa złowił szczupaka o dł. 52,5 cm. Jak się później okazało, była to najdłuższa ryba złowiona podczas tych zawodów. Łowiono spore ilości okoni, ale w większości niemiarowych, czyli niezaliczanych do punktacji. Zawody odbywały się wg Regulaminu Zawodów w Wędkarstwie Spinningowym – wymiar ochronny okonia zaczyna się od 20 cm. Ryby najczęściej brały na tzw. błystki obrotowe w różnych kolorach i na twistery imitujące małe rybki. O godz. 11.00 zakończono zmagania i zawodnicy zdali karty startowe do komisji sędziowskiej, która podliczała punkty. 

Mistrzem koła został Marek Rosa (900 pkt.), kolejne miejsca zajęli kolejno:

II. Stanisław Brener

III. Patryk Danych

IV. Piotr Słomiany

V. Grzegorz Graczyk

VI. Józef Kołaczyński

Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze 3 miejsca, będą reprezentowali nasze koło na zawodach o Mistrzostwo Okręgu PZW Skierniewice. Dołączy do nich Józef Kołaczyński, jako zdobywca tytułu Wędkarz Roku 2017.

Jeszcze przed ogłoszeniem wyników rozpalono ognisko i raczono się kiełbaskami. Zarówno sama rywalizacja, jak i ognisko, przebiegały w koleżeńskiej, wesołej atmosferze. Po posiłku nastąpiło wręczenie pucharów i upominków. Zarząd Koła PZW Łowicz już teraz zaprasza na kolejne zawody. Tym razem będą to towarzyskie zawody spławikowe, organizowane wspólnie z Kołem PZW Bełchów, które odbędą się 30 września na zalewie za laskiem miejskim w Łowiczu. Zarząd koła cieszy się z tego, że z roku na rok frekwencja na zawodach rośnie i liczy na pojawienie się na kolejnych zawodach następnych chętnych.


 


5
Oceń
(8 głosów)

 

SPINNINGOWE MISTRZOSTWA KOŁA 2018r.- relacja - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł