Spinningowe Zawody Wędkarskie Pawła Bobrowskiego j Mój 22.10. 22.

/ 1 komentarzy

Koło PZW Mazury w Kętrzynie ma przyjemność zaprosić na Otwarte Spinningowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Kętrzyn „Pawła Bobrowskiego” które odbędą się na jeziorze Mój 22 października 2022 roku
Zawody zostaną rozegrane zgodnie w rywalizacji indywidualnej ze środków pływających, zgodnie z zasadami Amatorskiego Połowu Ryb na Wędkę, na żywej rybie. Osoby niepełnoletnie od 8 roku życia wyłącznie pod nadzorem opiekuna prawnego.
Dla osób które mają chęć wziąć udział w imprezie a nieposiadających własnych łódek, Koło PZW Mazury w Kętrzynie może udostępnić własne po wcześniejszym uzgodnieniu ( na dzień dzisiejszy posiadamy ich 3 szt)
Koszt uczestnictwa w zawodach wynosi 40 zł od osoby. Opłatę startową należy wpłacić na konto bankowe Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie, Koło 91 Ketrzyn Mazury:
PNP Paribas 71 1600 1462 1748 0540 0000 0001 z tytule przelewu: jez. Mój nazwa osoby startującej. lub indywidualnie w biurze koła (biuro czynne 7 dni w tygodniu po wcześniejszej konsultacji telefonicznej: 510 306 896) Kętrzyn, ul Samulowskiego 1 . Opłata ta jest dobrowolna składka na cele statutowe koła. Środki te w całości przeznaczamy na budowę kładki wędkarskiej na jeziorze Mój.
Jeśli reprezentujecie Team i chcecie by jego nazwa widniała przy Was, prosimy nam to powiedzieć.

* Osoby które zgłosiły chęć uczestnictwa i wniosły opłatę startową, a z różnych przyczyn nie będą uczestniczyć w zawodach – organizator nie zwraca wniesionej opłaty startowej.
Miejsce zawodów: jezioro Mój, Powiat Kętrzyński, Gmina Kętrzyn.
Miejsce zbiórki: plaża Gminna w Czernikach.
* Organizator może zapewnić zezwolenia na wędkowanie na jeziorze Mój dla osób spoza PZW. Zawodnicy też sami we własnym zakresie mogą wykupić zezwolenie na wody Okręgu PZW w Olsztynie z łódki – np. witryna dekatlon lub e-okoń.
* Dopuszczone są silniki spalinowe i elektryczne bez ograniczeń mocy, ale jest zakaz falowania w trakcie trwania zawodów ze względów bezpieczeństwa i komfortu innych osób biorących udział w zawodach.
* W ramach opłaty startowej organizator zapewnia: obsługę sędziowską ,puchary, nagrody, ciepły posiłek po zakończeniu zawodów, i łódki dla osób które nie posiadają, jak też ewentualny transpotr po uzgodnieniu.
* Każdy zawodnik musi posiadać przy sobie: Kartę Wędkarską i zezwolenie na amatorski połów ryb na jeziorze Mój w dniu 22.10.2022 r.
- Umożliwiamy wyrobienie Karty Wędkarskiej w Biurze Koła szczegóły tel.: 510 306 896 – opłatę za egzamin przeznaczamy na dodatkowe zarybienia.
* Zawody sędziowane będą przy użyciu smartfonów wykorzystując aplikację Facebook - Messenger lub MSM. Każda obsada jednostki pływającej musi zainstalować komunikator w telefonie, lub mieć możliwość wysyłania wiadomości ze zdjęciem.
* Zawodnicy zobowiązani są podczas trwania zawodów do posiadania niezbędnego i wymaganego wyposażenia ratowniczego na każdej łodzi.
Zawody zostaną rozegrane na „żywej rybie” – po złowieniu robimy zdjęcie na miarce przygotowanej do zawodów z identyfikatorowym w tle, szczegóły w regulaminie. Po zgłoszeniu ryby i potwierdzeniu zgłoszenia niezwłocznie ją uwalniamy w jak najlepszej kondycji.

Uwaga!
* Po stwierdzeniu przez Sędziego, że dana ryba była już zgłaszana, wówczas następuje dyskwalifikacja osób z zawodów.
* W czasie trwania zawodów obowiązuje całkowity zakaz dopływania do brzegu lub innej łodzi (z wyjątkiem łodzi sędziowskiej lub pomostu przy plaży).
* Zakaz używania jako przynęty, żywej lub martwej ryby.
* Wędka uzbrojona tylko w jedną sztuczną przynętę.
* Zakaz łowienia ryb w pionie oraz zakaz łowienia w trollingu.
Odległość łodzi od łodzi 50 m chyba ze się dogadacie to nie bliżej niż 25 m

Punktacja ryb:
okoń – wymiar 20 cm – 100 pkt + 20 pkt za każdy rozpoczęty cm.
szczupak/sandacz – wymiar 50 cm – 750 pkt + 50 pkt za każdy rozpoczęty cm.
Sum – wymiar 70 cm – 1100 pkt + 100 pkt za każdy rozpoczęty cm.

Skład sędziowski: główny Artur Sadłowski, pomocniczy: Daria Piaścik, Radosław Plażuk i Mariusz Ożański.


Harmonogram zawodów:
Sobota 22.10.2022 r.
07:00- 8:00 – Zbiórka zawodników, wodowanie łódek, sprawy organizacyjne i przygotowanie łodzi
08:00 – przywitanie zawodów, omówienie regulaminu i rozpoczęcie rywalizacji 8,30-9.00
13:00 – zakończenie rywalizacji, liczenie punktacji, pakowanie sprzętu
14:00 ognisko i ciepły posiłek
- Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród
w razie pytań dzwoń tel.: 510 306 896

zwiastun:
https://fb.me/e/2iDZwLdYR

 

Informacje dodatkowe

 • Typ zawodów: 
  GRAND PRIX
 • Data/Miesjce zawodów: 
  2022-10-07 / ( » » )
 • Godzina/Miesjce zbiórki: 
  00:00
 • Czas trwania zawodów: 
  od godziny: 00:00 do 00:00
 • Kwatery w pobliżu 
  meteor-turystyka.pl


5
Oceń
(4 głosów)

 

Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:wybieram się tam!

Spinningowe Zawody Wędkarskie Pawła Bobrowskiego j Mój 22.10. 22. - opinie i komentarze

Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
22 października 2022 r., na plaży Gminnej w Czernikach jeż. Mój u sędziego będzie można zaliczyć egzamin na Kartę Wędkarską. Opłatę za egzamin tez przeznaczymy na budowe kładki wędkarskiej. (2022-10-07 22:33)

skomentuj ten artykuł