Spławik na szybko

/ 5 komentarzy

Tutaj opisze wam jak JA robię spławiki :) Potrzebne nam będą:

- Pianka chłodnicza ( lub pianka poliuretanowa )

- Tokarka lub Szlifierka

- Farby olejne

- Cyjanopan ( Super Glue albo Kropelka )

- Drucik ( Może być spinacz )

- Patyczki do uszu ( Lub patyczki po lizakach) Ewentualnie wykałaczki do szaszłyków

- Wiertarka i małe wiertło.

Wykonanie:

Z pianki wycinamy kwadracik. Obcinamy rogi i kształtujemy pianke na dany kształt. Jeżeli mamy szlifierke to włączamy ją. Ale wcześniej wbijamy w pianke wykałaczke żeby łatwiej nam było osiągnąć dany kształt. Jeżeli mamy tokarke to wbijamy wykałaczke wkładamy do tokarki i odcinamy kawałek papieru ściernego. Wyrabiamy dany kształt. Wywiercamy otwór na antenke i u dołu też wywiercamy. Ze spinacza robimy pół kole i zostawiamy na później. Teraz "" wlewamy "" troche kleju do otworu i wkładamy antenke i to samo robimy na dole. Wkładamy kółko, które zrobiliśmy wcześniej. Malujemy na kolory jakie chcemy. Najlepiej żeby korpus był czarny. I mamy spławik, nie jakiś cudowny ale spławik na który teraz możemy łowić :)

Pozdrawiam Filip

 


3.5
Oceń
(35 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Spławik na szybko - opinie i komentarze

Abramis brama Abramis brama
0
ja kiedyś na rybkach straciłem wszystkie spławiczki i zrobiłem poprosty w jakieś 5 minut super czuły spławiczek z trzcinki. Ale artykuł nawet fajny tylko, że takie spławiki mają dość dużą wyporność przez co niewidać delikatnych brań (2012-02-24 19:19)
SitownikSitownik
0
To zależy jakiej wielkości zrobisz. :) Nie są na uklejki ale np. Jak weźmie duża płoć będzie doskonale widać :) (2012-02-25 15:48)
spiner01spiner01
0
ja robie z korka od wina lub ze drewienka:) jak robisz ze pianki to mozesz nadac wpierw jako taki ksztalt nozem do tapet lub innym ale musi byc ostry w zadnym wypadku obiadowy,potem lekko wyrownac cienkim papierem sciernym. (2012-02-25 18:10)
piotrk100piotrk100
0
bron nas przed takimi doradcami ....natura i jeszcze raz natura  balsa itp. a Ty gosciu tokarki używaj do gwintów 
(2012-02-28 13:33)
SitownikSitownik
0
piotrk100: Jestem bardzo zdziwiony twoim komentarzem. Jak mi kupisz balse to pogadamy, każdy wykorzystuje to co ma. Wyślij mi link ze zdjęciami twoich spławików.. (2012-03-06 19:18)

skomentuj ten artykuł