Spławiki Mochkov - Nowa marka na rynku

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


W Polsce powoli co raz bardziej rozpoznawalna marka spławików pochodzących z Bułgarii. Właścicielem firmy jest świetny wędkarz Ivan Mochkov, który łączy pasję z pracą już od 1973r. Ich produkty są w 100% powtarzalne dzięki stosowaniu zaawansowanej technologii maszyn cnc, oraz faktu iż spławiki w całości powstają w jednym miejscu na hali produkcyjnej o powierzchni prawie 1000m2. Każdy model zanim trafi ostatecznie na linię produkcyjną jest wcześniej przez dłuższy czas sowicie testowany aby w pełni zadowalał przyszłych klientów. Jakoś lakierów jakie mają zastosowanie podczas produkcji będziecie mogli ocenić już sami, i jestem pewien, że nie będziecie zawiedzeni.
Tyle krótkiego słowa wstępu na temat samej firmy, zapraszam teraz na zapoznanie się z ogólną ofertą jaka pojawi się w sklepach w całej Polsce. Poszczególne modele lub grupy będą opisane w oddzielnych artykułach.
W ofercie firmy znajduje się potężna ilość modeli, od spławików na sumy, drapieżniki, spławiki typu stick, karpiowe, wagglery, slidery, dyski i serie competition. Jednak na Polski rynek będą trafiać przede wszystkim takie jakie wymagają nasze łowiska oraz klienci.
Zaczniemy od wagglerów oraz sliderów, które to w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne, kiedy to metoda odległościowa często daje lepsze wyniki od skróconego zestawu.
Typowe slidery dostępne w sprzedaży to spławiki o korpusie bardziej baryłkowatym, kształt pozwala na bardzo dobrą stabilizację spławika pod wodą. Anteny w jakie są wyposażone są różne w zależności od naszych predyspozycji, są to m.in. węglowe, z tworzywa sztucznego czy pawiego pióra. Pręcik w korpusie posiada krętlik, więc nie ma potrzeby stosowania dodatkowo łączników. Adapter do antenek kompatybilny z każdym modelem który go tylko posiada.
Tutaj dostępnymi modelami są 22-25 oraz 22-24.
Wagglery mają bardzo szeroką ofertę, która może prawie przyprawić o zawrót głowy, ale staramy wybrać się dla was te najbardziej odpowiadające dla naszych wód. Większość oczywiście posiada adapter na wymienne antenki, same anteny wykonywane są z podobnych tworzyw jakie wymieniliśmy w przypadku sliderów. Wymienne mosiężne krążki pozwalają regulować obciążenie na żyłce w dowolny sposób dzięki sporej ilości obciążenia. Kształty korpusów są dostosowane do dalekich rzutów i przekonacie się o tym nie wątpliwe już nad wodą.
Dostępne modele: 22-02 ; 22-45 ; 20-61 ; 22-09 ; 20-31 i inne.
Pozostałe modele spławików odległościowych z pewnością zainteresują swoim wykonaniem i myślą techniczną nie jednego wędkarza. Tutaj mówimy o modelach nie koniecznie dedykowanych do łowienia na dużych odległościach czy łowieniu na zawodach.
W ofercie znajdują się spławiki z antenami typu multicolor, przeźroczystymi korpusami wykonanymi z plastiku, który jest bardzo odporny na zniszczenia. Modele z dodatkowym korpusem umożliwiającym nam zwiększenie obciążenia na żyłce lub dystansu łowienia. Możliwość montażu świetlików oraz wymiennych antenek.
Dostępne modele:  22-15 ; 22-16 ; 22-19 ; 22-28 ; 22-31 ; 22-36 ; 22-37 i inne
Czas na serię competition dedykowaną do łowienia m.in. tyczkami, batami lub wędkami z kołowrotkiem.  Co z pewnością wyróżnia spławiki na tle konkurencji to duża ilość modeli z żyłką przechodząca przez korpus, co pozwala uniknąć uszkodzeń w korpusie. Co więcej producent dodaje do spławików dodatkowe anteny w postaci nakładek, lub są całkowicie wyjmowane z korpusu.
W ofercie znajdziecie typowe gruszki, ołówki czy leszczowe spławiki typu dik. Antenki i kile w zależności od potrzeby znajdziecie szklane, plastikowe, węglowe czy z karbofibleksu. Korpusy są wykonane z wysokiej jakości balsy lub pianki poliuretanowej pokrytej odpornymi lakierami na warunki zewnętrzne.
Dostępne modele: 16-38 ; 18 ; 16-51 ; 16-52 ; 16-04 ; 16-26 ; 16-40 ; 15-27 ; 16-10 ; 3 ; 16-06 ; 16-39 i inne
Pozostałe modele dostępne w ofercie dedykowane są dla mniej zaawansowanych wędkarzy spławikowych szukających godnego uwagi produktu, który posłuży im przez wiele lat a nie będzie kosztować majątku.
Są to spławiki przelotowe typu waggler, modele montowane na stałe, wersje dedykowane na drapieżniki i itp. Wiele z nich posiada możliwość wymiany antenki na świetlik do łowienia po zmroku. Cena jest niska a ich jakość nie porównywalnie lepsza od tego co obecnie możemy zakupić z importowanych chińskich produktów.
 
Dostępne modele: 4-15 ; 7-46 ; 5-32 ; 5-31 i inne
W najbliższym czasie jak wcześniej wspomniałem modele lub serie zostaną opisane dokładniej aby przedstawić wam coś więcej niż jedno zdjęcie produktu.
Pozdrawiam
 
 

 


2.3
Oceń
(4 głosów)

 

Spławiki Mochkov - Nowa marka na rynku - opinie i komentarze

vaderfishingvaderfishing
0
Spławiki tej firmy sprowadziłem i planowałem na szerszą skalę współpracę z firmą Mochkov 2 lub 3 lata temu, niestety z pewnych względów musiałem się wycofać nad czym ubolewam. Od tamtej pory w moich kasetach są spławiki tylko tej firmy i tyczy się to zarówno wyczynowych jak i waglerów. Czy mogę polecić te spławiki ? Z czystym sumieniem tak. Ich cena jest konkurencyjna a jakość nie odbiega od większości oferowanych na naszym rynku. Polecam sprawdzić tą "nową, starą" nowość bo jeśli ktoś odpowiednio zadba o jej marketing to powinna przebojem wejść na rynek. Wiele godzin, ryb i zawodów przełowionych nimi pozwoliły mi dojść do pewnych wniosków i ocenić realnie ich wartość więc jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć jak spisują się w praktyce to chętnie odpowiem. Pozdrawiam (2017-11-22 18:00)
Romuald55Romuald55
0
Stosuję te spławiki do odległościówki i muszę z czystym sumieniem stwierdzić,że są bardzo dobre.Zarówno jako slidery jak i wagglery.Wykonanie perfekcyjne.Niektóre modele mają wymienne dolne mocowanie więc można je używać jako przelotowe jak i mocowane na stałe. (2017-11-22 18:42)
SlawekNiktSlawekNikt
0
Zakupię ze dwa na próbę, zobaczymy co są warte :-) (2017-11-24 17:44)

skomentuj ten artykuł