Spławikowe Mistrzostwa koła LIN, Chorzewa 7 i 14.06. 2020

/ 4 zdjęć


W dniu 7 i 14 czerwca br. odbyły się I i II tura zawodów SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA KOŁA LIN na zbiorniku małym w Chorzewie. W tym roku ze względu na pandemię związaną z COVID-19 zbiórka zawodników była na parkingu o godzinie 6 rano. W pierwszym dniu zmagań udział wzięło 17 a w drugim 16 wędkarzy. Wszystkich zebranych przywitał prezes koła LIN Krystyn Toczyłowski, który przypomniał zasady rywalizacji i życzył przysłowiowego „połamania kija”. Ze względu na panujące warunki sędzia Zenon Piasecki wylosował każdemu zawodnikowi numer stanowiska. Po odprawie wszyscy zawodnicy udali się na miejsce aby przygotować się do zawodów. O godzinie 7:50 sędzia dał I pierwszy sygnał oznaczający nęcenie ciężkie a 10 min. później dał II sygnał oznaczający początek zawodów.
W pierwszym dniu rywalizacji pogoda dała się we znaku, bowiem było gorąco i duszno. Jednakże panujące warunki atmosferyczne dobrze wpłynęły na żerowanie ryb, gdyż wszyscy zawodnicy złowili rybki.
W drugim dniu rywalizacji pogoda również dopisała. Od początku zawodów było pochmurno, ale ciepło a momentami wiał lekki wiaterek. W tym dniu rybka brała bardzo niepewnie i ostrożnie a zawodnicy musieli się bardziej wysilić aby je złowić. Podczas obu tur spławikowych mistrzostw koła łowiono głównie leszczyki i karasie ale trafiły się też: jazgarze, karpie i amury. Zmagania zawodników trwały 4 godziny i kończyły się sygnałem sędziego o godzinie 12. Po każdej turze ważono złowione rybki a w drugim dniu zawodów podliczono punkty z dwóch tur, ogłoszono wyniki, wręczono dyplomy oraz nagrody.

Spławikowym Mistrzem koła został Jarosław Równicki
I wicemistrzem – Adrian Cichoń
II wicemistrzem – Mirosław Czajor
IV miejsce zajął – Rafał Zaczkowski
V miejsce zajął – Robek Rokicki
VI miejsce zajął – Piotr Frankowski

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na Towarzyskie Zawody Spławikowe 60+ w dniu 21.06.2020 oraz na Feederowe Mistrzostwa Koła w dniu 28.06.2020.

Wyniki znajdują się na naszej stronie w zakładce sport. Relację video można zobaczyć na YouTube wpisując Jędrzejowskie Wędkowanie lub kliknąć na link https://youtu.be/BDXHy6Ino5A

 


4.7
Oceń
(3 głosów)

 

Spławikowe Mistrzostwa koła LIN, Chorzewa 7 i 14.06. 2020 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł