Spławikowe Mistrzostwa Koła 'TROĆ' Poznań 16.05.2015

/ 1 komentarzy

Zgodnie z planem zamierzeń na 2015 rok spotkaliśmy się dnia 16 maja na "Spławikowych Mistrzostwach Koła", zawodach zaliczanych do cyklu rozgrywek o "Grand Prix" Koła. Miejsce zawodów- jak zawsze nasze łowisko Karolewo Czarne. Na zbiórce do zmagań stanęło 32 zawodników i jedyny nasz "rodzynek", kol. Danusia. Otwarcia zawodów dokonał nasz Prezes, kol. Leszek Czarnyszewicz po czym sędzia główny kol. Ireneusz Fedorczuk dokonał omówienia zasad oraz przedstawił harmonogram przebiegu zawodów. Całość zawodów została podzielona na dwie czterogodzinne tury- przed każdą turą losowanie stanowisk, między turami przerwa na kawę oraz podanie wyników pierwszej. Pogoda tego dnia, jak to w maju- nie rozpieszczała, pochmurno, chłodno, zachodni umiarkowany wiaterek dopełniał całości- dobrze, że jeszcze nie padało. Rozeszliśmy się na wylosowane stanowiska, przed sygnałem do nęcenia było widać gorączkowe przygotowania, podbieraki, siatki, kule zanęty czekały na swoją kolej. Po sygnale do nęcenia rozpoczęła się kanonada zanęt wpadających do wody. Drugi sygnał i zestawy wylądowały w wodzie. Jak się okazało po 4 godzinach ryba nie wszędzie chciała współpracować- wyniki dobitnie o tym świadczyły, 12 kolegów pierwszą turę zakończyło o przysłowiowym kiju czyli bez brań. A zwycięzcami I tury zostali koledzy:
1. miejsce kol. Marcin Radziński z wynikiem 3580pkt.
2. miejsce kol. Mieczysław Martysz z wynikiem 2050pkt.
3. miejsce kol. Mirosław Nowak z wynikiem 1920pkt.

     Po przerwie i losowaniu stanowisk rozpoczęliśmy drugą turę, pod względem wyników niestety, gorszą od poprzedniej. Zwycięzcami drugiej tury zostali koledzy:
1. miejsce kol. Ryszard Pluciński z wynikiem 1510pkt
2. miejsce kol. Marian Borsukiewicz z wynikiem 1460pkt.
3. miejsce kol. Przemysław Opala z wynikiem 1340pkt.

     Po dwóch turach klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

Mistrzem Koła z sumą punktów 6 został kol. Marian Borsukiewicz
I V-ce Mistrzem z sumą punktów 12 został kol. Mirosław Nowak
II V-ce Mistrzem z sumą punktów 12 został kol. Ryszard Pluciński

   
Jak zawsze po zawodach tej rangi smakowitą grochówką z kuchni polowej uraczyli nas nasi nadworni kucharze- nie mogę tu o nich nie wspomnieć- kol. Andrzej Tomaszewski, Edward Nowak oraz Edward Górski- dzięki wam Panowie.

    Kolejne zawody, które pokazały zdolności organizacyjne naszego Zarządu oraz to, że ciągle jest duża grupa zawodników chcących skonfrontować swoje wędkarskie umiejętności z kolegami, duch walki ciągle żywy!! Dzięki Wam, Panowie za to...
     


 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Spławikowe Mistrzostwa Koła 'TROĆ' Poznań 16.05.2015 - opinie i komentarze

marek-debickimarek-debicki
0
Dawni faworyci zawodzą, ale cieszą nowe twarze zwycięzców. Gratulacje dla organizatorów i zawodników. Pozdrawiam (2015-10-10 21:05)

skomentuj ten artykuł